שתף קטע נבחר

דגים בניגוד לחוק ופוגעים בכולנו

בניגוד לתקנות האוסרות דיג בעונת הרבייה הנמשכת מתחילת מאי עד אמצע יוני, דייגים ממשיכים לדוג ללא פיקוח של משרד החקלאות. רכז תחום המגוון הביולוגי בחברה להגנת הטבע, אלון רוטשילד, הסביר בראיון לאולפן ynet כיצד הדיג הלא חוקי פוגע בדגים, בפרנסת הדייגים וגם בנו האזרחים. צפו

בניגוד לתקנות האוסרות דיג בעונת הרבייה הנמשכת מתחילת מאי עד אמצע יוני, לחברה להגנת הטבע הגיעו דיווחים כי דייגים ממשיכים לדוג ללא פיקוח של משרד החקלאות. רכז תחום המגוון הביולוגי בחברה להגנת הטבע, אלון רוטשילד, הסביר בראיון לאולפן ynet כיצד הדיג הלא חוקי פוגע בדגים, בפרנסת הדייגים וגם בנו האזרחים. צפו

 

עוד בערוץ קיימות וכלכלה ירוקה  

 

מהן התקנות ומהם האיסורים לגבי דיג בעונת הרבייה?

רוטשילד: "התקנות האלה עברו בכנסת לפני מספר חודשים וקובעות שבעונת הרבייה (תחילת מאי עד אמצע יוני) לא דגים. הדגים בעונה הזאת מתרבים, מייצרים את הדור הבא של הדגים, והרעיון הוא לאפשר להם להתפתח בשקט, בעיקר לטובת הדייגים וגם לטובת הטבע, זה הדבר הכי בסיסי שעושים בכל מקום בעולם".

 

מי אמור לפקח על כל הסיפור הזה?

"מי שאמור לפקח זה משרד החקלאות, ובכל המעגנות בישראל יש דיג שממשיך כמעט ללא הפרעה. משרד החקלאות עושה פה ושם פעולות כאלה ואחרות אבל הן מאוד נקודתיות".

 

מה הנזק שנגרם כאשר לא אוכפים את התקנות?

"באופן מאוד מתבקש, אם דגים לא מצליחים להתרבות, הדגה תמשיך לפחות משנה לשנה. גם ברמה של הציות הציבורי לחוק, ברור שאם דייג אחד לא מציית אז לידו דייג אחר רואה שלא עושים לו כלום אז גם הוא יוצא לדוג והמעגל הזה מזין את עצמו. בסופו של דבר, הדגים לא מצליחים להתרבות וגם הפרנסה של הדייגים תיפגע. אנחנו בתור אזרחים לא נצליח ליהנות ממים נקיים ובריאים". 

 

 

תגובת משרד החקלאות טרם התקבלה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים