שתף קטע נבחר

"תמותי, נאצית": הותקפה מילולית לאחר שנשלחו בשמה מסרונים מזויפים

תושבת תלאביב קיבלה בשבת הודעות נאצה וגידופים ממאות ישראלים, לאחר שנשלחו הודעות בשמה באמצעות אפליקציה שמאפשרת להתחזות לכל מספר טלפון. "נעשה לי לינצ'טרנט", היא אמרה

ניתן לשלוח הודעות בשמכם - באמצעות אפליקציות לא חוקיות: אתמול (שבת) ב-16:00 אחר הצהריים החלה עידית שלנגר (30) מתל אביב לקבל מאות הודעות נאצה ב-SMS: "תמותי", "נאצית" וגידופים רבים נוספים. מעט קודם לכן נשלחו בשמה הודעות SMS למאות אנשים, שבהן נכתב: "שמי עידית וון שלאנגר. אני בת לנצר ארוך של משפחה גרמנית. סבי שירת ב-SS הנאצי. אני מצטערת רק על דבר אחד, על זה שהיטלר לא סיים סופית את העבודה וגמר אתכם סופית".

 

ההודעה שנשלחה בשמה של עידית שלנגר ()
ההודעה שנשלחה בשמה של עידית שלנגר

 

שלנגר לא הבינה למה היא מקבלת את הודעות הנאצה מכל כך הרבה אנשים. "אחרי מבול של הודעות התחיל גם מבול של טלפונים", היא סיפרה ל-ynet. "עניתי לשיחה אקראית של אישה שאמרה ששלחתי הודעה איומה והיא הקריאה לי את התוכן. באותו רגע פשוט קיבלתי חום, לקחתי את המפתחות וניגשתי לתחנת המשטרה".

 

לדבריה, בתחנת המשטרה אמרו לה כי אין זה המקרה הראשון. "הם אמרו לי שמישהו שלח בשמי ממערכת אלקטרונית את ההודעה ולא הייתה השתלטות על הנייד שלי", היא שחזרה. "פשוט נשלחה לאלפי מספרים אקראיים ההודעה הזאת, אף אחד מחבריי לא קיבל אותה, אלא רק אלפי אנשים שאני לא מכירה".

 

אפליקציה שבאמצעותה ניתן לשלוח הודעות בשמכם
אפליקציה שבאמצעותה ניתן לשלוח הודעות בשמכם

 

היא הוסיפה: "כשהייתי בתחנת המשטרה קיבלתי הודעה ש'השיימינג רק התחיל' וגם אמרו לי ששמי עלה בקבוצות של 'אנשים שצריך לחסל' ובעמוד של 'הצל', שאת הפוסט שלו הוא הסיר אחרי כמה שעות ולאחר שפניתי אליו".  שלנגר, מנהלת שיווק במקצועה, כתבה למאות האנשים שגידפו אותה: "פרצו לי לנייד וההודעה כמובן לא נשלחה ממני. הוגשה תלונה במשטרה. אני ישראלית מתל אביב, יהודייה, סרן במילואים ואני רחוקה כל כך ממה שכתוב".

 

שלנגר מקווה שהמשטרה תאתר את מי ששלח את הודעות הנאצה בשמה. "הקלות לעשות דבר כזה היא בלתי נסבלת וזה מסוכן. נעשה לי לינצ'טרנט", היא אמרה. "אני בת 30 אבל תאר לך שעושים את זה לנערה תיכוניסטית בת 17 ומפיצים עליה שהיא נערת ליווי ועשרות גברים מתקשרים אליה? זה מה שמפחיד אותי".

 

בשוק האפליקציות הצפוף קיימות מספר אפליקציות, שחלקן לא קיבלו את אישור גוגל או אפל להיכנס לחנות וחלקן הורדו לאחר שהתברר שהן מסוגלות להתחזות לכל מספר נייד וכביכול לשלוח ממנו הודעה לכל מספר אחר או אפילו להתקשר ממנו.

 

כלומר, באמצעות תוכנות מהסוג הזה ניתן לשלוח הודעה בשם כלשהו מתוך ספר הטלפונים שלנו לכל שם אחר מבלי שמקבל ההודעה ידע שההודעה לא הגיעה ממי שמזוהה בה. חשוב לציין שבמכשירי אנדרואיד ניתן להתקין אפליקציות על אף העובדה שאלו לא קיבלו את האישור של גוגל.

 


 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים