שתף קטע נבחר

העתיד כבר כאן: במקום מצלמות רחף - רחפנים

חוקרים מ-MIT מפתחים רחפן שיכול לצלם בעצמו משלל זוויות וגבהים. הוא סורק את סביבתו 50 פעמים בשנייה וכך ממזער את הסיכוי לתאונה

המצאות שונות ממשיכות להקל עלינו ולפטור אותנו מפעולות כאלה ואחרות, ונראה שבתחום הקולנוע לא רחוק היום שבו הפקת וצילום סרט לא יצריכו כמעט כל התערבות אנושית. לאחרונה חשפו חוקרים במכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT) רחפן שעליו הם שוקדים, שיכול לצלם בעצמו משלל זוויות וגבהים ואולי להחליף לגמרי את צלמי הווידאו.

 

 (צילום: MIT) (צילום: MIT)
(צילום: MIT)
 

 

באתר Gizmodo דווח כי מערכת הרחפן המצלם קיבלה בינתיים את השם הקליט real-time motion planning for aerial videography - תכנון תנועה בזמן אמת עבור וידאוגרפיה אווירית. המערכת הנסיונית הזו מאפשרת לבמאי לשחק עם הממדים הבסיסיים של הצילום ולתפעל אותם, כמו למשל שינוי רוחב הפריים.

 

בדרך כלל נחוצים כמה אנשים כדי לתפעל רחפן שעושה עוד שלל פעילויות, אבל במקרה הזה צריך למעשה רק במאי, כך לפי אתר The Verge. בניגוד למערכות אחרות ודומות, הרחפן של MIT גם מודד חפצים בסביבתו המיידית כל הזמן, ולמעשה סורק את סביבתו 50 פעמים בשנייה, וכך ממזער את הסיכוי שהוא יפגע בטעות בשחקן שלא מבין בו.

 

תעשיית הקולנוע כבר מנצלת רחפני צילום זה זמן מה, ובין היתר השתמשו בהם בסרטים "עולם היורה" ו"הזאב מוול סטריט". החוקרים מ-MIT צפויים להציג רשמית את הרחפן החדש והמתקדם בכנס שייערך בהמשך החודש.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: MIT
הרחפן המצלם. הדמיה
צילום: MIT
מומלצים