שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  טביעת האצבע הישראלית בסמארטפונים של העתיד

  חברת אורבוטק הישראלית אחראית על חלקים נרחבים במכשירי הסמארטפון ובמסכי הטלוויזיה היום ובעתיד. יצאנו לסיור במפעלי החברה שהרכיבים שלה כבר נמצאים במכשירי הדגל הבאים

  על כל מכשיר אלקטרוני שאנחנו מחזיקים, בין אם זה סמארטפון שכמעט לכל אחד בישראל יש ובין אם זה מסך טלוויזיה, עובדים הרבה מאוד אנשים, חברות ומדינות וברוב המקרים, גם אם כתוב על המוצר Made in USA או Made In China, זה ממש לא אומר שהרכיבו את המכשיר במדינה אחת, אלא ההיפך, ברוב במקרים בליל הלאומים והשפות שמעורבים בייצור של מכשירים מהסוג הזה הוא לא פחות מערב רב.

   

   

  חברת אורבוטק הישראלית הוקמה כבר בשנת 1981 ונקראה אופטרוטק, אז, חברה שהייתה כבר אז חלוצה בתחום המערכות לבדיקה אופטית של מעגלים מודפסים. בשנת 1992 היא התמזגה עם חברת אורבוט, בזמנו יריבתה הגדולה ביותר.

   

  כיום החברה הגדולה שוכנת כיום בפאתי העיר יבנה ומייצרת מכשור אלקטרוני שמהווה חלק חשוב ובלתי נפרד מפסי הייצור של החברות הגדולות בעולם בכל מה שקשור ליצרניות טלפונים חכמים, טלוויזיות ורכבים. החברה חולשת על שלושה תחומים בתהליכי הייצור המדוברים, הראשון הוא ייצור מעגלים מודפסים למכשירים אלקטרוניים קטנים כמו סמארטפונים וכדי שתבינו את החשיבות, מדובר במעגלים מודפסים למכשירי הסמארטפון העתידיים הנחשקים ביותר שתעלו על דעתכם. כן, כולל ההוא.

   

  Nuvogo 800 - המכונה לייצור מעגלים מודפסים (צילום: אורבוטק) (צילום: אורבוטק)
  Nuvogo 800 - המכונה לייצור מעגלים מודפסים(צילום: אורבוטק)

   

  התחום השני הוא מכשור בדיקה למסכים. מכשירים אלו בודקים את המסכים החדשים ביותר, גדולים וקטנים כאחד. מסכי הטלוויזיות של החברות המובילות ומסכי הסמארטפונים הקיימים והעתידיים של החברות המובילות בשוק. כן, גם המסך של המכשיר ההוא.

   

  Quantum AOI, מכונה לבדיקת מסכים (צילום: אורבוטק) (צילום: אורבוטק)
  Quantum AOI, מכונה לבדיקת מסכים(צילום: אורבוטק)

   

  התחום השלישי עוסק בחיישנים. בין אם מדובר בחיישנים שקיימים בסמארטפונים, כמו חיישני קרבה, חיישני אינפרה אדום וחיישני תזוזה ובין אם מדובר בחיישנים מענף הרכב, כשהדגש בימים אלו הוא על החיישנים שיעטרו את הרכבים האוטונומיים בחלקם כיום והאוטונומיים לחלוטין בעתיד הלא כל כך רחוק. היתרון הבולט של חברת אורבוטק על פני חברות אחרות ומתחרות הוא שיעור התשואה הגבוה בייצור ובדיקה של מעגלים מודפסים ומסכים. המכונות של אורבוטק, ששוויין מוערך במיליוני דולרים, משפרות ומייעלות באופן דרמטי את פסי הייצור של רוב חברות הטכנולוגיה המובילות בעולם.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים