שתף קטע נבחר

הזוג נתניהו: "ברוך הבא לארמון הצנוע. צבענו את הבית"

בזמן שדונלד ומלניה טראמפ חתמו על ספר האורחים בבית ראש הממשלה התקיימה שיחה קלילה בין הארבעה. "צבענו את הבית למענכם", סיפרה שרה, ששמעה בתגובה שבני הזוג טראמפ מרגישים בבית. בהמשך חשף הבן יאיר: "אמא שלי מדברת עליכם כל הזמן"

 

 

לפני שנשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, וראש הממשלה, בנימין נתניהו, נשאו הערב (יום ב') דברים רשמיים במעונו של ראש הממשלה בירושלים, התנהלה בין הזוג טראמפ לזוג נתניהו שיחה קצרה, והרבה פחות רשמית. האורחים מאמריקה חתמו על ספר האורחים וקיבלו במתנה ספר תנ"ך בן 150 שנה. עם הגעתם של דונלד ומלניה טראמפ למשכן בירכו אותם בני הזוג נתניהו, הציגו לאורחים מהבית הלבן את "הארמון הצנוע" ואפילו הבן יאיר חשף לזוג טראמפ ש"אימא לא מפסיקה לדבר עליכם".

סמול טוק לפני הנאומים הרשמיים. הזוג נתניהו והזוג טראמפ ()
סמול טוק לפני הנאומים הרשמיים. הזוג נתניהו והזוג טראמפ

בנימין נתניהו לדונלד טראמפ: "ברוך הבא לארמון שלנו".

שרה נתניהו: "הוא מאוד צנוע... כל הבית הזה נצבע למענכם".

דונלד טראמפ: "אני ממש מרגיש פה בבית".

 

שרה נתניהו למלניה טראמפ על הביקור בבית החולים הדסה עין כרם: "היה סיור נהדר, אני מאוד מקווה, שהיה נהדר, זה היה מלא השראה עם הילדים".

בנימין נתניהו: "עכשיו נלך להצטלם".

שרה נתניהו: "יש לנו כמה תחנות".

בנימין נתניהו: "לפני כן, זו מתנה ממנו אליך – ספר תנ"ך בן 150 שנה".

דונלד טראמפ: "זה באמת מאוד יפה".

שרה נתניהו: "מאוד שמחתי שהוא החליט להעניק לכם את המתנה הזו".

בנימין נתניהו: "זה ספר טוב".

דונלד טראמפ: "עכשיו צריך לנאום?".

יאיר נתניהו אמר לזוג טראמפ לאחר שהארבעה הצטלמו יחדיו: "אימא שלי מדברת עליכם כל הזמן".

סעודה משותפת במעון ראש הממשלה  ( צילום: אבי אוחיון לע"מ) ( צילום: אבי אוחיון לע
סעודה משותפת במעון ראש הממשלה ( צילום: אבי אוחיון לע"מ)

 ( צילום: אבי אוחיון לע"מ) ( צילום: אבי אוחיון לע
( צילום: אבי אוחיון לע"מ)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)
 

לאחר פגישה בארבע עיניים במלון המלך דוד נשאו הנשיא טראמפ וראש הממשלה נתניהו דברים במעון ברחוב בלפור, ובמסגרתם התייחס הנשיא האמריקני למאמצים לכונן שלום בין ישראל לרשות הפלסטינית ואמר: "שמעתי שזהו ההסכם הקשה ביותר, אבל יש לי הרגשה שבסופו של דבר נגיע לשם. אני משוכנע שיהיו לנו דיונים פוריים מאוד".

 

"זה כבוד גדול להיות עם חברי הטוב ראש הממשלה נתניהו", אמר טראמפ בפתח דבריו. "זוהי ארץ מלאה ביופי, פלאים ורוח האלוהים, מלאה במונומנטים, אתרים קדושים ואנשים נדיבים. הכול קשור לאנשים. היום אנו מאשרים מחדש את קשר החברות החזק שבנוי על החופש, על האמונות המשותפות. והתקווה שלישראל יהיה שלום. אנחנו רוצים שלישראל יהיה שלום. אנחנו יותר מחברים, אנחנו בני ברית נהדרים. עלינו לנצל את המצב. יש הרבה דברים שיכולים לקרות עכשיו שלא יכלו לקרות בעבר, ואנו מבינים זאת היטב. זה כולל שגשוג, לוחמה בטרור והתמודדות עם המשטר האיראני, שמאיים על כל האזור ומייצר אלימות רבה". 

 

נתניהו אמר: "היה לנו דיון יוצא מן הכלל, וכשאני אומר יוצא מן הכלל - זה מכסה הכל. אני חושב שאנו מבינים אחד את השני. אני רוצה להודות לך על המחויבות שלך לביטחונה ולשלומה של ישראל. אנחנו מעריכים את השינוי האמריקני כלפי איראן. העם הישראלי מצדיע לך. האויבים מהעבר הופכים לחברים. זה חדש וזה לא יהיה קל, אך לראשונה בחיי אני רואה תקווה לשינוי. המנהיגים הערבים שפגשת יכולים ליצור תנאים לשלום ריאלי. אלו סימנים טובים בביקור ההיסטורי שלך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הארבעה במשכן ראש הממשלה בירושלים
מומלצים