שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  לא ממהרים לקנות: ירידה של 18% בהיקף המשכנתאות באפריל
  הירידה בביקוש למשכנתאות נמשכת: סך המשכנתאות שנלקחו בחודש אפריל רשם שפל של 7 חודשים והסתכם ב-3.6 מיליארד שקל. מתחילת השנה חלה ירידה של 17% במספר המשכנתאות שנלקחו בהשוואה לאשתקד

  היקף המשכנתאות בחודש אפריל הסתכם ב-3.6 מיליארד שקל, ירידה של 18% בהשוואה לחודש הקודם ושפל של 7 חודשים, כך עולה מנתוני בנק ישראל. אמנם מספר ימי העסקים בחודש שחלף היה מצומצם יותר בגלל חג הפסח, אולם גם בהשוואה לתקופת בה חל חג הפסח בשנה שעברה, מדובר בירידה של מיליארד שקל בביקוש למשכנתאות.

   

  למעשה, אם נחריג את חודש אוקטובר האחרון, שהקביל לחודש תשרי ולחגים של תחילת השנה ובשל מספר ימי העבודה המצומצם נרשם בו שפל בביקוש למשכנתאות (עמד על סך של 2.8 מיליארד שקל), נתוני החודש האחרון מצביעים על שפל של שנתיים וחצי (מאז נובמבר 2014) בביקוש למשכנתאות.

   (צילום: Gettyimages)
  (צילום: Gettyimages)
   

  מהנתונים עולה כי מתחילת השנה סך המשכנתאות שניטלו הסתכם ב- 16.6 מיליארד שקל, לעומת 19.5 מיליארד שקל בתקופה המקבילה אשתקד, ירידה של 15% בהיקפים.

   

  מספר ההלוואות שנלקחו בבנקים בחודשים ינואר- אפריל השנה עמד על 25,793 בעוד מספר ההלוואות בתקופה המקבילה שנה שעברה עמד על 30,896, ירידה של 17%.

   

  ברקע הדברים נזכיר כי לפני שבוע פורסם מדד מחירי הדירות, שירד בפברואר־מרץ בשיעור של 0.5% לעומת ינואר־פברואר, אז נרשמה עלייה של 0.1%. בנוסף פרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה כי מחירה הממוצע של דירה ירד בשיעור של 2.9% ברבעון הראשון של 2017 בהשוואה לאשתקד. נתון נוסף שפורסם בימים האחרונים הוא דו"ח השמאי הממשלתי לפיו חלה ירידה של 0.6% במחירי הדיור ברבעון הראשון של השנה

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "לא ממהרים לקנות: ירידה של 18% בהיקף המשכנתאות באפריל"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים