שתף קטע נבחר

"מרילין מונרו נרצחה כי איימה להדליף מידע על פעילות חוצנית"

סרט תיעודי חדש העוקב אחרי ד"ר סטיבן גריר, מייסד המרכז לחקר אינטליגנציה חוצנית, מעלה טענות לפיהן מותה של הכוכבת ההוליוודית היה תוצאה ישירה של כוונותיה לחשוף מידע רגיש, לפיו פעילות חוצנית טויחה בשיטתיות על ידי ממשלת ארצות הברית

לפעמים נדמה שמרוב תיאוריות קונספירציה כבר לא רואים את היער, ולכן כל סרט חדש שנוצר בנושא מוכרח להכיל בתוכו מידע חדש: כזה הוא "בלתי מוכר" (Unacknowledged), סרט תיעודי המלווה את פועלו של אחת הדמויות היותר מרכזיות בחקר פעילות חוצנית, ד"ר סטיבן מ. גריר.

 

 

 

הסרט, בבימויו של מייקל מאזולה, "חושף" במשך קצת יותר משעה וחצי את הטיוח השיטתי שבו נוקטת לכאורה ממשלת ארצות הברית, בכל הנוגע לפעילות חוצנית. הוא נסמך על עדויות ומסמכים רשמיים של סוכנויות ביון, ה-CIA וגורמים ממשלתיים אחרים, והוא עוקב אחר נקודות ציון משמעותיות בהיסטוריה האמריקנית.

 

אחת הטענות היותר מעניינות שעולות בסרט, קשורות לכוכבת ההוליוודית מרילין מונרו. גריר טוען שם כי בתוך קבוצות עלית סגורות של בעלי השפעה, עובדת מותה של מונרו היא דבר ידוע - ואין לה שום קשר למנת יתר או להתאבדות. "מרילין מונרו ניהלה רומן עם שני האחים לבית משפחת קנדי", מספר גריר, "ובשלב מסוים שאפה להתנתק ולסיים את הרומנים הללו".

 

בהמשך מתאר גריר כי האזנות וציתות לטלפון של העיתונאית דורות'י קלגאלן, שעסקה בחקר פרשת "רוזוול" וחתרה לחשוף את האמת סביב עדויות לפעילות חוצנית, מוכיחים כי למרילין מונרו היו סודות לספר. בין היתר על ביקורו של הנשיא קנדי בבסיס סודי של חיל האוויר, במטרה לחקור "דברים מהחלל החיצון".

 

סביר להניח שזו לא הפעם הראשונה שהתיאוריה הנוגעת למעורבותה של מרילין מונרו בטיוח נשמעת, ואין כל דרך לדעת אם מדובר בעובדות של ממש. בכל זאת, חובבי תיאוריות הקונספירציה ומי שמחכים לחשיפה של פעילות חוצנית - ודאי יחגגו גם על הראייה הקולנועית הנוכחית.    

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: GettyImages
מרילין מונרו
צילום: GettyImages
מומלצים