שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  פשעי שנאה בשיא של כל הזמנים

  בכינוס שנערך השבוע בניו יורק, הודיע נציג המשטרה כי העליה בפשעי השנאה בעיר, גדולה ומדאיגה במיוחד. לא תאמינו למספרים

  נראה שבחודשים האחרונים שמענו יותר ויותר עליה באנטישמיות, השחתת קברים, איומים, ניכור מוסלמים והתנגדות לקבוצות מיעוט והיום המספרים מדברים בעד עצמם.

   

  רוברט בוייס, ראש מחלקת הבילוש של משטרת ניו יורק הודיע בשני האחרון בכינוס של מועצת הבטיחות הציבורית בעיר כי על פי הנתונים של NYPD המספרים של פשעי השנאה בעיר ניו יורק בשנה האחרונה לא רק עלו, הם הכפילו את עצמם.

  מינואר האחרון, נרשמו ברחבי הבורווס של ניו יורק לא פחות מ-140 מקרים של פשעי שנאה שונים. בהשוואה לשנה שעברה מדובר בעליה אדירה, כאשר בזמן הזה בשנת 2016, עמד המספר על 70 מקרים בלבד.

   

  עליה של 180% בפגיעות נגד שחורים. (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  עליה של 180% בפגיעות נגד שחורים. (צילום: רויטרס)

   

  רק בחודש שעבר כינסו נציגי העיר כינוס מיוחד ובו הודיעו כי ישנה ירידה משמעותית במקרי האלימות והפשיעה בעיר. למרות זאת הודיעו כי הקהילה היהודית והאפרו אמריקנית סובלות מעליה בניכור ופשעי שנאה. בעליה בפשעי השנאה כלפי שחורים, דיווחו רק לאחרונה במשטרה על עליה של 180%.

  אחרי היבחרו של הנשיא טראמפ לנשיאות ארה"ב דיווחו במשטרת ניו יורק על עליה חדה בפשעי השנאה שהגיע לאיזון, להגדרתם לקראת חודש פברואר. אך החל מחודש מרץ, כך נראה, המספרים עלו.

   

  צלבי קרס על הסאבווי. (צילום: Gregory Locke) (צילום: Gregory Locke)
  צלבי קרס על הסאבווי. (צילום: Gregory Locke)

   

  דה בלאסיו, ראש העיר ניו יורק, התייחס לעלייה של מאת האחוזים במקרי השנאה בעיר וטען שבכדי להתגבר על הבעיה ולמגר אותה יש לפעול בשני מישורים. האחד חינוך, והשני ענישה. "זה הוכח שוב ושוב", אמר.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים