שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  מודי'ס הורידה דירוג לסין ברמה אחת - ל-A1
  "הורדת הדירוג משקפת את התחזית שהעוצמה הפיננסית של סין תישחק בשנים הבאות, לצד המשך עלייה ברמת החוב", הסבירו במודי'ס. הסוכנות העלתה במקביל את תחזית הדירוג מ'שלילית' ל'יציבה'

  סוכנות הדירוג מודי'ס הורידה הבוקר (ד') את דירוג האשראי של סין ברמה אחת מ-Aa3 ל-A1 - בה בעת, תחזית הדירוג שונתה כלפי מעלה משלילית ליציבה.

   

  הסוכנות ייחסה את הורדת הדירוג, בין היתר, לחשש שהפעולות שנוקטת בייג'ינג לתמיכה בהמשך הצמיחה עשויות לגרור עלייה בסיכונים והפיננסיים ובמסגרת זו עלייה מסוכנת ברמת החוב הלאומי. "הורדת הדירוג משקפת את התחזית של מודי'ס שהעוצמה הפיננסית של סין תישחק בשנים הבאות, בשעה שהחוב ימשיך לעלות ורמת הצמיחה הפוטנציאלית תתמתן.

   

  "בשעה שהתקדמות מהלכי הרפורמות צפויה לשנות את הכלכלה והמערכת הפיננסית בהמשך הדרך, לא נראה שהדבר ימנע את הגדלת החוב שעמו תידרש להתמודד הממשלה", נאמר בהודעת הסוכנות.

   

  סגנית נשיא בכירה בסוכנות הדירוג, מרי דירון (Marie Diron), אמרה ל-CNBC שמאחורי הורדת הדירוג עמדו שורה של גורמים, כולל תחזית לירידה של רמת הצמיחה בסין ל-5% עד סוף העשור הנוכחי. "יעדי הצמיחה הרשמיים יורדים גם הם, אך ככל הנראה בקצב נמוך יותר. הכלכלה נשענת יותר ויותר על מדיניות של תמיכה מצד הרשויות באמצעים פיננסים".

   

  הורדת הדירוג צפויה להעלות באופן מתון בלבד את עלות החוב של הממשל בסין, כמו גם של האשראי של החברות הממשלתיות. בה בעת "ברור שההודעה צפויה להיות שלילית במובן של הסנטימנט הכללי, במיוחד בתקופה שבה הממשל מנסה להפחית את רמות הסיכון של המערכת הבנקאית", אמר בתגובה ראש מחלקת כלכלת אסיה במיטסו בנק (Mizuho Bank), וישנו וראת'ן (Vishnu Varathan), המצוטט בסוכנות רויטרס.

   

  במרס 2016 הורידה מודי'ס את תחזית הדירוג של סין מיציבה לשלילית, לנוכח אי הוודאות בשאלת יכולת הממשלה להוציא לפועל רפורמות חיוניות ולייצב את הכלכלה הסינית. צעד דומה ביצעה באותו חודש סוכנות הדירוג S&P. היום הסבירה מודי'ס כי העלאת תחזית הדירוג משקפת את העובדה שלסיכונים העומדים מאחורי הורדת הדירוג קיימים כרגע איזונים מספקים. ב-S&P מעניקים לסין סירוג -AA, רמת אחת מעל דירוג מודי'ס, כמו גם מעל דירוג +A שמעניקה פיץ'.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מודי'ס הורידה דירוג לסין ברמה אחת - ל-A1"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים