שתף קטע נבחר

פשרה בין זיר"ה לבין מפיצי התכנים הפירטיים

שבוע לאחר שארגון זיר"ה הגיש בקשה לצווי מניעה כנגד 3 מפעילי אתרים שהפיצו תכנים פירטיים לתוכנת קודי, הושגה פשרה בעקבותיה הוחשכו כל שלושת האתרים

מכה למשתמשי קודי. בעקבות הבקשה לצווי מניעה שהגיש ארגון זיר"ה העוסק במניעת תכנים פירטיים באינטרנט לפני כשבוע, הושגה פשרה בין הארגון לשלושת מפעילי האתרים שעסקו בהפצת תכנים פירטיים לתוכנת קודי.

 

לפי הפשרה יסגרו לאלתר כל שלושת האתרים ובנוסף, במידה והסכם פשרה זה יופר על ידי הנתבעים, הם יהיו צפויים לשלם קנס בגובה של 100,000 שקלים. מי שמנסה להיכנס לאחד משלושת האתרים שבתביעה, מקבל את ההודעה המופיעה מטה, מטעם ארגון זיר"ה בדף הכניסה.

 

ההודעה שמופיעה באתרים שהוחשכו (צילום מסך)
ההודעה שמופיעה באתרים שהוחשכו(צילום מסך)
 

 

 

חשוב לציין כי השימוש בתוכנה עדיין נותר חוקי, ורק הפצת ההרחבות הפירטית הופסקה. אנשים שמותקנת אצלם אחת מחבילות ההחרבה המדוברות, מדווחים שהיא עדיין עובדת כרגיל, ומטרת התביעה הנוכחית היא ראשית להפסיק את הפצת ההרחבות. ההנחה היא שבשלב הבא של המאבק, ינסו בארגון זיר"ה להתחקות אחרי חלק מהמשתמשים עצמם.

 

ארגון זיר"ה מסר, כי הוא רואה בסגירת האתרים "עוד ניצחון במאבק מול התוכן הפיראטי ברשת האינטרנט ובשמירה על היוצרים והתוכן הישראלי. כל יוצר ואיש מקצוע העובד בתעשייה יכול לראות בהחלטה זו כשומרת על פרנסתו, ומשמרת את מקום העבודה שלו ושל עשרות אלפי משפחות."

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים