שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  הנשיא הקל בעונש אסירת עולם שרצחה את בעלה

  במקום לבקש ניכוי שליש בעוד כמה חודשים, תוכל האסירה דלאל דאוד, שהורשעה ברצח בעלה ונידונה למאסר עולם, להשתחרר בקרוב מאוד. ההקלה בהמלצת משרד המשפטים ובהתחשב בהתעללות הקשה שעברה מצד בעלה

  דלאל דאוד (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
  דלאל דאוד(צילום: אלכס קולומויסקי)
   

  נשיא המדינה החליט היום (ב') להקל בעונשה של אסירת העולם דלאל דאוד. היא הורשעה בשנת 2002 ברצח בעלה ונידונה למאסר עולם. עונשה נקצב ל-25 שנות מאסר. בעוד כחצי שנה באפשרותה לעמוד בפני ועדת השחרורים - כדי שחבריה ישקלו את שחרורה המוקדם, אך החלטתו של ריבלין תאפשר לה להגיע לוועדה כבר כעת. בכל מקרה שחרורה המוקדם מותנה בפיקוח ובליווי של רשויות הרווחה, כפי שנעשה בנוגע לכל אסיר ברישיון.

   

  דאוד עברה התעללות קשה מצד בעלה ורצחה אותו חמישה ימים אחרי שילדה את ילדם השלישי. בינואר 2014 קצב הנשיא שמעון פרס את עונשה ל-25 שנות מאסר. היא הגישה בקשה למשפט חוזר אך בקשתה נדחתה. 

   

  מהחומר שהובא בפני הנשיא עלתה תמונה קשה של אישה אשר במשך שנים רבות הייתה קורבן לאלימות קשה ומתמשכת מצד בן זוגה. בנסיבות אלו ונוכח ההליך הטיפולי המשמעותי והממושך שעברה בשירות בתי הסוהר, החליט נשיא המדינה להקל בעונשה, בעצה אחת עם משרד המשפטים. 

   

  בכלא היא עברה תהליך שיקום ארוך והשתתפה בסדנאות. התנהגותה נחשבת טובה. בנוסף, היא הופיעה בהצגות שהכלא הפיק ובאחרונה שהועלתה לפני כמה חודשים, שיחקה דאוד בתפקיד עצמה וסיפרה על כל קורותיה. באחת ההצגות נכחה גם נחמה ריבלין.

   

  ח"כ מרב מיכאלי (המחנה הציוני) בירכה על החלטתו של ריבלין: "בפנייה שיזמתי לנשיא בבקשה לחון אותה הדגשנו בפניו את התעללות הקשה והמתמשכת שדאוד עברה מגיל 19, ואת העובדה שהיא שילמה ומשלמת מחיר כל חייה. אני מקווה שתוך ימים ספורים נראה את דאוד יוצאת מהכלא ומתחילה, לראשונה מאז גיל 19, להחלים, להשתקם ולבנות לעצמה חיים חדשים".

   

  עו"ד מורן כרמון מהסנגוריה הציבורית, המייצגת את דאוד, מסרה: "אנו מברכים על החלטת כבוד הנשיא להקל בעונשה ולקצוב אותו כך שתוכל לעמוד בפני ועדת השחרורים באופן מיידי. חייה של דלאל דאוד הם טרגדיה מתמשכת: במשך שנים ארוכות הייתה קורבן להתעללות פיזית ונפשית קשה, וזה 16 שנים היא כלואה בבית הסוהר, מופרדת בעל כורחה מילדיה וממשפחתה. הושטת היד של כבוד הנשיא לדלאל משמעותית ומרגשת מאוד. אנו תקווה שוועדת השחרורים תתחשב אף היא במציאות חייה הקשה של דלאל ותתרשם מההליך השיקומי המשמעותי שעברה במהלך תקופת מאסרה ותורה על שחרורה המיידי".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלכס קולומויסקי
  דלאל דאוד
  צילום: אלכס קולומויסקי
  מומלצים