שתף קטע נבחר

נדחתה תביעת אב למשמורת על ילדיו: "בא שיכור לדיון"

בקשתו של תושב הצפון להרחיב את המשמורת על שלושת ילדיו נדחתה לאחר שהופיע לבית המשפט כשהוא "שיכור ושתוי, נוגע ומלטף בראשה של האם ולא מסוגל להעיד באופן שכלתני". עם זאת, השופט הותיר לו פתח לקבלת משמורת משותפת: "כל שנותר הוא שיכיר בהתמכרותו לאלכוהול"

בית המשפט לענייני משפחה בנצרת דחה תביעה של תושב הצפון שביקש להרחיב את המשמורת על שלושת ילדיו – שאותם הוא מגדל בשיתוף עם גרושתו. השופט דחה את התביעה ונימק את החלטתו בכך שהאב נוהג להשתכר, ואף הגיע שיכור לדיון המרכזי בתיק.

 

בני הזוג התגרשו בשנת 2010 והמשמורת ניתנה לאם, אולם הילדים לנים בבית האב כשלושה לילות בשבוע. האב, עורך דין במקצועו, פנה לבית המשפט וביקש להפוך אותו למשמורן על הילדים.

 

השופט אסף זגורי דחה את הבקשה ותיאר את שהתרחש באולם בחודש מרס האחרון: "בית המשפט הכין עצמו בהתאם לקראת ישיבת ההוכחות אלא שלא התקיימה ישיבת ההוכחות כפי שתוכנן וזאת בשים לב למחזה יוצא הדופן, בגדרו התייצב האב בבית המשפט כאשר הוא שיכור ושתוי, נוגע ומלטף בראשה של האם, מתפרץ כלפי בית המשפט וכלפי באת כוח האם ולמעשה לא מסוגל להעיד באופן הגיוני ושכלתני ולנהל את הדיון".

 

"בית המשפט ניסה מספר פעמים לקיים את הדיון ואף קיים הפסקה כדי שבא כוח האב יבוא עמו בדברים, אך משהתרשם כי אכן אין ביכולתו של האב לקיים הדיון וכי אכן הוא תחת השפעה של שתיית אלכוהול לפי הודאתו שלו בדיון, הופסקה שמיעת העדויות והתקיים דיון בלתי פורמלי", הוסיף השופט.

 

בתסקירים שהוגשו לבית המשפט התברר כי האב שותה לעיתים כאשר הוא עם הילדים והאם נאלצת לקחתם. בתסקיר שהוכן העידו הילדים כי בשבועות שלפני הגשתו הפסיק האב לשתות. "מדובר בתופעה כרונית שמלווה את האב ולטעמי אף מחריפה בעת האחרונה", קבע השופט. "אב אלכוהוליסט ובייחוד אב המצוי לסירוגין בהכחשה לתופעה זו, פוגע בעצמו, בילדיו ובמשפחתו ולא יזכה על נקלה לתג של 'הורה משמורן', גם לא 'משמורן משותף'".

 

עם זאת, הותיר השופט פתח לאב: "בית המשפט מעוניין להשליך כפפה למגרשו ועליו לבחור אם להרימה או להותירה על הקרקע. הכל תלוי באב. באם יעיין בדברים הנכתבים כעת ויהיה נכון להבין ללב ילדיו, להפוך לגורם הורי משמעותי יותר, זמין ואחראי, שיעשה מעשה ויתחיל בהליך גמילה משימוש באלכוהול".

 

השופט הוסיף כי "למעט סוגיית ההתמכרות לאלכוהול, יש לאב כל הנתונים האפשריים בנסיבות העניין להפוך להורה משמורן משותף עם האם ואף היא לא פסלה אפשרות שכזו. כל שנותר הוא שיכיר בהתמכרותו לאלכוהול, שיפסיק לצרוך אלכוהול, ישתלב בהליך גמילה משמעותי ויבצע שינוי בחייו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים