שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  מהיום: קרנות הפנסיה וקופות הגמל יחויבו לאפשר הצטרפות מקוונת

  בלי נייר: הוראות חדשות שנכנסו היום לתוקף מחייבות את קופות הגמל וקרנות הפנסיה להציע לחוסכים אפשרות להצטרף באופן מקוון באתרי האינטרנט של החברות

  החל מהיום, ה-1 ביוני, מחויבים הגופים המוסדיים המנהלים קרנות פנסיה, קופות גמל וקרנות השתלמות, להציע לחוסכים אפשרות להצטרפות מקוונת באמצעות אתר האינטרנט שלהם.

   

  פנסיה מוזלת? כך העובדים מאבדים עשרות אלפי שקלים

   

  עד כה ברוב החברות ההצטרפות הייתה אפשרית רק באמצעות שליחת טפסים בפקס או בדואר. ההוראות החדשות מחייבות את החברות לאפשר הצטרפות גם בצורה מקוונת כאשר ההוראות גם קובעות נוהל אחיד לגבי הליך ההצטרפות – אלו פרטים נדרשים ואילו מסמכים יש לצרף.

   

  בחלק מהחברות האפשרות הזו כבר קיימת זמן מה. עם זאת, למרות כניסתה של ההוראה לתוקף, בדיקה מדגמית שעשינו היום (ה') מעלה כי חלק מהחברות טרם העלו לאתר שלהן אפשרות כזו.

   (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)
   

  יש לציין כי הוראה זו פוגעת בסוכני ביטוח ולמעשה היא מאפשרת לחברות "לדלג עליהם". מציאות זו מעמידה את חברות הביטוח הנשענות בעיקר על סוכנים במצב מורכב ויש להניח כי לפחות אצל חלק מהן, אפשרות כזו כאשר תופיע באתר, תהיה מוצנעת אי שם בתוך עמודי האינטרנט של החברה.

   

  מה שעוד מוסיף למורכבות ביחסי החברות עם הסוכנים היא העובדה שהוראה נוספת שנכנסה לאחרונה לתוקף, אוסרת על הסוכנים לגבות עמלה כאחוז מדמי הניהול שמשלם החוסך. למעשה, ההוראה משנה את מודל התגמול של הסוכנים ולפיה התגמול ייקבע על ידי החברות הפיננסיות בהסכם מול הסוכנים. בפועל, חלק לא מבוטל מהחברות טרם סגר הסכמים עם הסוכנים ולכן הסוכנים אינם יכולים לשווק את החסכונות הללו.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים