שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מכוניות אוטונומיות יגלגלו 7 טריליון דולר ב"כלכלת נוסעים"
  חברת אינטל מפרסמת מחקר על "כלכלת הנוסעים" שצפויה להתפתח בעקבות טכנולוגיית המכונית האוטונומית שתהפוך את הנהגים לנוסעים. לדברי המחקר, מעבר זה יניע כלכלה בשווי 7 טריליון דולר ויחסוך את חייהם של 585 אלף בני אדם בתאונות דרכים
  לאחר רכישת מובילאיי חברת אינטל מפרסמת היום מחקר שביצעה בשיתוף עם Strategy Analytics הבודק את שוק "כלכלת הנוסעים" (Passenger Economy) כלכלה שתתפתח בעקבות המעבר לשימוש בכלי רכב אוטונומיים. זו תהפוך את הנהגים לנוסעים ותאפשר זמן פנוי של יותר מ-250 מיליון שעות בשנה לטובת פעילויות מגוונות שיניעו ענפים כלכליים חדשים. לטענת החברה טכנולוגיית הרכבים האוטונומיים תניב הכנסות של כ-800 מיליארד דולר ב-2035 שיגדלו ל-7 טריליון דולר ב-2050.

   

  צילום: גיא לוי

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  על פי המחקר, השימוש העסקי בשירותי ניוד צפוי להניב הכנסות של 3 טריליון דולר (43% מסך כלכלת הנוסעים), בעוד השימוש הצרכני באותם שירותים יהווה כ-3.7 טריליון דולרים (55% מהשוק). הכנסות של 200 מיליארד דולר צפויות לנבוע מהשימוש הצרכני הגדל ביישומים ושירותים חדשניים, שיפותחו במקביל להתפתחות והשתרשות השימוש בכלי רכב ללא נהג.

   

  חשובה לא פחות לכלכלה היא הפחתת תאונות הדרכים. על פי המחקר ניתן יהיה להציל את חייהם של 585,000 בני אדם בעשר שנים, הודות לנהיגה אוטונומית. הצמצום בעלויות הנובעות מתאונות דרכים צפוי להסתכם ביותר מ-234 מיליארד דולר.

   

   

  מנכ"ל אינטל, בריאן קרזניץ' אמר: "עד לפני פחות מעשר שנים, איש לא דיבר על הפוטנציאל של האפליקציות הניידות או של כלכלת השיתוף משום שאיש לא חזה מה עומד להתרחש. זו הסיבה שאנו מתחילים כבר עכשיו לדבר על כלכלת הנוסעים החדשה, במטרה להפנות את תשומת לבם של בני אדם להזדמנויות החדשות שייווצרו כאשר מכוניות יהפכו להתקני הנתונים הניידים החזקים ביותר שבהם נשתמש מהרגע שאנשים יהפכו מנהגים לנוסעים".

   

  הארווי כהן, שותף לכתיבת המחקר ונשיא Strategy Analytics אמר: "הופעתם של כלי רכב ללא נהג תתחיל בשווקים המפותחים ותמציא מחדש את ענפי שיגור החבילות והתחבורה למרחקים ארוכים. היא תקל על המחסור בנהגים ברחבי העולם ובשלבים הראשונים תהיה אחראית לשני שליש מההכנסות החזויות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מכוניות אוטונומיות יגלגלו 7 טריליון דולר ב"כלכלת נוסעים""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים