שתף קטע נבחר

הכירו את Sisense

סטארטאפ השבוע שלנו הוא Sisense, מערכת ייחודית המאפשרת לנהל מידע מורכב באופן נגיש ופשוט

Sisense

מערכת המאפשרת למשתמשים עסקיים לנהל ולנתח מידע (דאטה) מורכב מאגרי מידע גדולים ומגוונים, וליצור מהם לוחות תצוגה אינטראקטיביים (דאשבורד) באופן פשוט ונגיש

 

תעודת זהות:

 

מייסדים: אביעד הראל, אלדד פרקש, גיא בויאנגו, עדי עזריה, אלעד ישראלי

 

שנת הקמה:2004

 

שנות עבודה בניו יורק: הקמנו את החברה בניו-יורק לפני ארבע שנים, בחברה היום מעל 350 עובדים, מהם 125 עובדים בניו יורק

 

הרעיון מאחורי הסטארטאפ: המערכת של Sisense מאפשרת למשתמשים עסקיים לנהל ולנתח מידע (דאטה) מורכב ממספר רב של מקורות מידע או מאגרי מידע גדולים, וליצור מהם לוחות תצוגה אינטראקטיביים (דאשבורד) באופן פשוט ונגיש. הרעיון המרכזי שלנו הוא לאפשר ללקוחותינו לקבל אנליטיקות שונות של ביג דאטה, במטרה ללמוד יותר אודות הרגלי השימוש השונים של המשתמשים שלהם, כיצד לייעל תהליכים וכמובן, מהם המוצרים או האלמנטים הרווחים או המשתלמים ביותר עבורן.

 

איך נולד הרעיון?

הרעיון נולד במרכז הבינתחומי בהרצליה, שם ארבעתנו, המייסדים, למדנו יחד. אביו של אחד היזמים היה צרכן של מערכות בינה עסקית והציף בפנינו, את הבעיות והאתגרים שנתקל בהם. בכדי לענות על הבעיה, התחלנו בפרויקט פתוח כחלק מאחד הקורסים במכללה. בשלב מסוים, הבנו שיש לנו משהו הרבה מעבר לעוד עבודת גמר. הרבה השתנה מאז המפגש הראשון במרכז הבינתחומי. המוצר מספק היום לארגונים בכל הגדלים כלים המאפשרים להם לנתח ולהציג כל נתון עסקי בגרפים או בטבלאות. אם בעבר תפעול מערך הבינה העסקית של הארגון היה שמור למומחי BI, הרי שכיום מנהלים בכל דרגי הארגון הםצרכני BI".

 

עובדי החברה בניו יורק.  ()
עובדי החברה בניו יורק.

 

מה היו הצעדים הראשונים שהפכו רעיון טוב להקמת סטראטאפ?

"במבט לאחור, הצעד הראשון כמובן היה גיבוש הצוות והגדרת המטרה. אין דבר חשוב מהצוות. הוא זה שכל הזמן יביט אל הכוכבים ולא יתפשר. צוות היזמים הוא זה שישמש כעמוד התווך של החברה ולא יתפשר. הוא זה שימשוך את החברה ברגעים הקשים ויעזור בניווט החברה למקום הנכון. האינטואיציה שמפתחים היזמים של חברה, מוכיחה את עצמה כבעלת ערך עצום".

 

מדוע בחרתם להעתיק את הלוקיישן דווקא לניו יורק?

המשרד הראשון בארה״ב היה בחוף המערבי. אבל השילוב בין הפרשי השעות עם החוף המערבי, מחירי השכירות המטורפים, והעובדה שלקוחותינו מגיעים מתחומים כמו התעשייה הפיננסית, הובילו אותנו מהר מאד לתובנה שניו יורק זה המקום להיות בו. כיום יש לנו כ 125 אנשים בניו יורק ו-25 אנשים נוספים באריזונה. המשרד בניו יורק מהווה כיום את כוח המכירה המרכזי של החברה וחלק מרכזי של הנהלת החברה יושב פה, מייצג את ההצלחה של החברה בניו יורק והחשיבות של הצלחת המשרד כאן. ניו יורק הפכה להיות hub של חברות סטארט אפ טכנולוגיות. לא רק ישראליות, האווירה והקהילה של המייסדים בעיר היא מאוד עשירה ומעשירה.

 

מה הייתה נקודת המפנה, המהלך שאחריו החלה הנסיקה האמיתית?

בניית ארגון המכירות שלנו ופתיחת המשרד בארה”ב. אנחנו מאוד גאים בארגון המכירות הגלובאלי של Sisense. הצלחנו לבנות מכונה מאוד משומנת מאחוריו. אין ספק כי פתיחת המשרד בניו-יורק שממוקד במכירות, הייתה הכרחית לגדילה המאסיבית של החברה".

 

לו הייתם מתחילים מהתחלה, מה הייתם עושים אחרת?

מוציאים את המוצר הראשון לשוק הרבה יותר מהר. לקח לנו 6 שנים להוציא את המוצר הראשון שלנו לשוק. זאת הייתה ככל הנראה טעות, כי למרות שפיתחנו מוצר טוב יותר וטכנולוגיה מדהימה, חסרו לנו עדיין דברים. אפשר לומר שזה סינדרום המרדף לשלמות שסובלים ממנו הרבה יזמים. היום אנחנו מבינים שאין טעם לקוות למוצר המושלם. כל מוצר, לא משנה כמה מחשבה ועבודה הושקעו בו, יקבל פידבק מהשוק ברגע שהוא ייחשף והפידבק הזה הוא פרייסלס.

 

אביעד הראל, ממיסדי החברה.  ()
אביעד הראל, ממיסדי החברה.

 

מתי להערכתכם הוא הטיימינג הנכון להגיע לעיר?

לאחר שיסודות ארגון המכירות קיימים ועובדים, טוב למדיי והגיע הזמן לבסס scale. השוק האמריקאי הוא השוק המרכזי של הרבה חברות כמו Sisense. הצלחה וגדילה של החברה בארה"ב היא הכרחית. ארגון מכירות לא באמת בשל לפני שהוא צמח גם בארה"ב.

 

מאז הקמת הסטארטאפ, כמה כסף גייסתם?

98 מיליון דולר

 

מחפשים עובדים?

בטח! חפשו ב-www.sisense.com 

 

כתובת בעיר: 1359Broadway NY,NY 10018

 

מפת הסטארטפים הישראלים בניו יורק הוקמה בשנת 2013 על ידי גיא פרנקלין, מנהל כללי SOSA NY.  

 WWW.IsraeliMappedinNY.com

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים