שתף קטע נבחר

היעד ל-2023: איחוד בת-ים ותל אביב יפו יוצא לדרך

משרד הפנים הודיע כי ההכנות לאיחוד יחלו בתקופה הקרובה. השר דרעי: "צעד משמעותי לחיזוק בת ים השרויה בגרעון כלכלי עמוק". עיריית בת ים: "בעיית התקציב - תוצאה של סחבת בקבלת ההחלטות בממשלה". עיריית תל אביב: "כל בר דעת מבין שדחייה ל-2023 משמעה שהאיחוד בוטל"

שר הפנים אריה דרעי הודיע אמש כי הוא "שוקל לאמץ את המלצת הוועדה על איחוד הערים בת ים ותל אביב-יפו, בשנת 2023. ההודעה באה בעקבות עתירה שהגישה עיריית בת ים נגד שר הפנים דאז בדרישה כי ימנה ועדת חקירה לחלוקת הכנסות בין עיריית בת ים, עיריית ראשון לציון חולון ועיריית תל אביב. הוועדה הוקמה והגישה את המלצותיה לשר הפנים על איחוד העיר בת ים עם תל אביב- יפו.

 

לפי משרד הפנים, ההכנות לאיחוד יחלו כבר בתקופה הקרובה עם הקמת מנהלת ממשלתית לעניין האיחוד, כשהאיחוד יתרחש הלכה למעשה בבחירות לעירייה המאוחדת בשנת 2023 – בחירות לראש עיר אחד לעיר המאוחדת. עד שנת 2023, בת ים תהיה תחת תכנית הבראה מיוחדת - צופה פני איחוד.


ראש עיריית בת ים יוסי בכר (צילום: יאיר שגיא) (צילום: יאיר שגיא)
ראש עיריית בת ים יוסי בכר(צילום: יאיר שגיא)

 

השר דרעי אמר כי "זהו צעד משמעותי לחיזוק העיר בת ים השרויה בגרעון כלכלי עמוק. אני שוקל לאמץ את המלצות הוועדה המקצועית שבחנה את הנושא ולאחד את הערים בת ים תל אביב-יפו, מהלך שיצא לפועל ב-2023, בתום תהליך ארגוני סדור".

 

דרעי הוסיף כי "משרד הפנים ומשרד האוצר יפעלו יחד בכל התקופה עד לאיחוד להכין את התשתית והמנגנון לביצוע האיחוד באופן מקצועי עם דגש על השירותים לתושבים. במהלך האיחוד יידרש שיתוף פעולה מלא מצד העיריות לקראת האיחוד. נדאג כי רמת השירותים הניתנים לתושבים לא תיפגע ואף תשתפר. זוהי הפעם הראשונה שבה איחוד בסדר גודל כזה יוצא לדרך ויש לפעול באחריות רבה על מנת שיצליח".

 

עיריית תל אביב: "לדחות את המהלך - כמו לחתום על קרח" (צילום: דנה קופל) (צילום: דנה קופל)
עיריית תל אביב: "לדחות את המהלך - כמו לחתום על קרח"(צילום: דנה קופל)

מעיריית בת ים נמסר בתגובה לדבריו של דרעי: "אנחנו דורשים פיתרון מיידי לבעיית התקציב של בת ים, שנוצר כתוצאה מהסחבת בקבלת ההחלטות בממשלה. אנחנו דורשים משר האוצר משה כחלון פתרון מיידי כדי למנוע נזק לעיר ולתושביה,

אשר נמצאים בתנופה פיתוח אדירה. כל מהלך ייעשה אך ורק בהסכמה ועל דעת רוב תושבי בת ים".

 

 

עיריית תל-אביב-יפו מסרה בתגובה כי "עמדת משרד הפנים, כפי שפורסמה, משמעותה שאיחוד הערים לא ייצא לדרך. עיריית תל אביב-יפו נתנה את הסכמתה לביצוע איחוד בצורה מהירה כדי שיושלם עד סוף שנת 2018 ולא עד סוף שנת 2023. קצבנו את לוחות הזמנים הנדרשים לקבלת החלטות עד פסח 2017 ולצערנו לאחר שהושגו כבר הסכמות, משרד האוצר משרד הפנים לא קיבל החלטה ונקט עמדה חסרת משמעות מעשית".

 

 "הייתה זו הזדמנות חד פעמית שבה התגייסה עיריית תל אביב-יפו באופן תקדימי לביצוע האיחוד באופן מהיר כדי לקיים בשנת 2018 בחירות לעיר מאוחדת. כל בר דעת מבין שדחיית האיחוד לשנת 2023 משמעה שהאיחוד בוטל ולא יתבצע. במדינת ישראל לדחות כך את המהלך זה כמו לחתום על קרח. אנו מצרים על כך ולא נוכל לקחת חלק בדבר".


פורסם לראשונה 04/06/2017 22:38

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים