שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  משפט קוסבי נפסל, ייערך משפט נוסף

  המושבעים במשפט ההטרדה המינית של ביל קוסבי לא הצליחו להגיע להכרעה, ובתום דיונים של שישה ימים החליט השופט לפסול אותו. התביעה הודיעה שייערך משפט חדש

  משפטו של הקומיקאי והשחקן ביל קוסבי, הנאשם בתקיפה מינית, נפסל היום (שבת) בארה"ב. השופט הודיע על פסילת המשפט, לנוכח העובדה שחבר המושבעים נקלע למבוי סתום - לאחר דיונים של שישה ימים. על פי התובע המחוזי, ייערך לקוסבי משפט חדש. "אל תרגישו בשום אופן שאכזבתם את מערכת הצדק", אמר השופט סטיבן אוניל ל-12 המושבעים - שבעה גברים וחמש נשים. במהלך ימי הדיונים, שבהם המושבעים שמעו עדויות וקראו חומרים, הם שלחו שאלות רבות לגבי הראיות או ההוכחות לשופט, מאחר שלא הצליחו להגיע לקונצנזוס ביניהם.

   

  קמיל קוסבי, רעייתו של ביל שתומכת בו לאורך כל הדרך, הצהירה היום: "אני אסירת תודה למי מהמושבעים שנלחמו כדי לבחון מחדש את הראיות. בסופו של דבר זו התגלמות הצדק, המבוססת על עובדות, לא שקרים".

  קוסבי יוצא מבית המשפט לאחר הפסילה (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  קוסבי יוצא מבית המשפט לאחר הפסילה(צילום: רויטרס)
  קוסבי בן ה-79 הואשם בתקיפתה של אנדראה קוסטנד, עובדת לשעבר בקבוצת כדורסל הנשים של אוניברסיטת טמפל שבפילדלפיה. קוסטנד טענה כי קוסבי, בוגר טמפל ומזוהה איתה עד היום, סימם אותה והתעלל בה בביתו שליד פילדלפיה בשנת 2004. מנגד, קוסבי טען כי המפגשים עמה נעשו בהסכמה.

   

   (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  (צילום: רויטרס)
   

  הסערה סביב הנושא התפוצצה לפני כשנתיים כאשר קוסטנד הגישה תלונה בגין הטרדה על ידי הקומיקאי. בעקבותיה עשרות נשים, בהן שחקניות ודוגמניות, טענו כי קוסבי הטריד אותן מינית וחלקן אף האשימו אותו באונס. תלונתיהן של המתלוננות נפרשו לאורך 40 שנה. בשנת 2005 נחשף תצהיר של קוסבי שבו הודה בין השאר כי רכש סמי הרדמה מתוך כוונה לתת אותם לנשים צעירות שעמן רצה לקיים יחסי מין, וכי נתן את החומר לאישה אחת לפחות. במהלך הדיון בעניינו, קוסבי, שחשף לאחרונה כי התעוור לחלוטין, נמנע מלעלות לדוכן העדים.

   

   (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  (צילום: רויטרס)
   

  קמיל קוסבי, רעייתו של ביל קוסבי, יצאה היום בהצהרה קשה כשהיא יורה לכל הכיוונים: "איך אני מתארת את התובע המחוזי? שאפתן באופן נצלני. איך אני מתארת את השופט? משתף פעולה באופן גלוי ויהיר עם התובע המחוזי. איך אני מתארת את עורכי הדין של המאשימות? לא אתיים לחלוטין. איך אני מתארת את רוב - אבל לא כל - התקשורת? ישויות בוטות ואכזריות שבאופן מתמשך השמיטו בכוונה חלקים מהאמת, כדי בראש ובראשונה למכור סנסציות על חשבון חיי אדם. 

   

  "לאורך ההיסטוריה, אנשים התמודדו עם חוסר צדק. אני אסירת תודה למי מהמושבעים שנלחמו כדי לבחון מחדש את הראיות. זו הדרך הנכונה לקבל החלטה מבוססת...בסופו של דבר, זו התגלמות הצדק, המבוססת על עובדות, לא שקרים. כמו שחבר מיוחד מאוד הצהיר פעם: 'אפשר לדכא את האמת, אבל לא להרוס אותה'.

   

  בחלקה האחרון של ההצהרה גברת קוסבי מודה לעורכי הדין, היועצים וכל הצוות שמלווה אותה ואת בעלה, וכן לבני משפחתם, חבריהם ותומכים, ש"אף פעם לא ויתרו עלינו, למרות הכל".

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רויטרס
  יוצא מבית המשפט. קוסבי
  צילום: רויטרס
  לאתר ההטבות
  מומלצים