שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  פוטר מנכ"ל מכון התקנים פנחס שחר

  על רקע אי קידום הרפורמה במכון התקנים, החליט הוועד הפועל של המכון לסיים את תפקידו של המנכ"ל פנחס שחר. במסגרת הרפורמה, יבוטל המונופול שיש למכון התקנים בתחום הבטחת איכות המוצרים ותגבר השקיפות בפעילותו. יישום הרפורמה צפוי להביא לפיטורי מאות מעובדי המכון

  הוועד הפועל של מכון התקנים הודיע היום (ג') על פיטוריו של מנכ"ל המכון, פנחס שחר, לאחר עשרה חודשים בתפקיד. במכון טוענים כי הרקע לפיטורים הוא אי קידום הרפורמה, שאושרה בכנסת ומיועדת לפתוח את ענף התקינה לתחרות שבה ישתתפו מכונים פרטיים.

   

  על פי הרפורמה, שאושרה במסגרת חוק ההסדרים, יבוטל המונופול שיש היום למכון התקנים בתחום הבטחת איכות המוצרים, ותחום הבדיקות ייפתח למעבדות נוספות ומקבילות.  מעבדות אלו יוסמכו ויאשרו עמידה בתקן של מוצרי יבוא בעלי רגישות בטיחותית, בריאותית וסביבתית.

   

  החוק שאושר בכנסת גם קובע כי ישונה הרכב ועדות התקינה במכון, כך שיו"ר הוועדה לא יהיה בעל אינטרס. כמו כן כוללת הרפורמה צעדים נוספים להגברת השקיפות בפעילות המכון. יישום הרפורמה, שתפתח את ענף התקינה לתחרות, טומן בחובו גם פיטורים של מאות מעובדי המכון. 

   

  לפי דיווחים שונים, ברקע לפיטוריו של שחר קיימות מחלוקות בינו לבין יו"ר מכון התקנים, אורי דורי, המונעות את יישומה של הרפורמה.

   

  ממכון התקנים נמסר כי "הוועד הפועל החליט אמש על סיום תפקידו של מנכ"ל המכון, מר פנחס שחר. בימים הקרובים תחל את העבודה ועדת איתור למנכ"ל

  קבוע למכון. תפקידו של המנכ"ל החדש יהיה להוביל את המכון בתהליך ההתייעלות עליו סוכם במסגרת הרפורמה החדשה בתחום התקינה. עד לסיום עבודתה של ועדת האיתור ימלא את מקומו של המנכ"ל היוצא מנהל אגף התעשייה במכון, אילן כרמית".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים