שתף קטע נבחר

סטודנט בשבוע: הכירו את ענבל אבלין בר-און

"אין גבול לכוח הרצון של האדם. ניתן להצליח גם בלימודים וגם בשאר תחומי החיים בעזרת רצון מפלדה ונחישות"

הכירו את ענבל בר - און. בת 22, מתגוררת בשכונת קריית גנים ברעננה.

 

ענבל אבלין בר און ()
ענבל אבלין בר און

 

סטודנטית לתואר ראשון במשפטים, ובמקביל תואר ראשון בפסיכולוגיה (בשניהם שנה אחרונה - שנה ד') במרכז הבינתחומי בהרצליה. חברה במועדון הדיבייט. רכזת הקליניקה לזכויות אנשים עם לקות שכלית, בשיתוף עמותת "אקים ישראל". חברה במועדון לחדשנות במדיה במרכז הבינתחומי, וכן ב"ממשלת הצללים", תוכנית בהנהגתו של נשיא המרכז הבינתחומי, פרופ' אוריאל רייכמן.

 

עבודה: יועצת רישום במדור הרישום והקבלה במרכז הבינתחומי. במסגרת התפקיד משמשת כרכזת פרוייקט "סטודנט מלווה" – מערך המונה 100 סטודנטים המעניקים ליווי וייעוץ למועמדים ממועד קבלתם ללימודים עד מועד תחילת הלימודים. עוסקת בארגון ימים פתוחים וסיורים בקמפוס, עריכת מפגשי מתעניינים ועוד.

 

בנוסף עובדת כמדריכת שחיה במשרד החינוך ובבתי הספר לשחייה של השחיינים האולימפיים איתן אורבך וערן גרומי. מדריכה יחידים וקבוצות, ובין היתר בעלי מוגבלות שכלית ובעיות בריאותיות.

 

למה דווקא משפטים ופסיכולוגיה?

בשני התחומים ניתן להביא לידי ביטוי את היכולות האינטלקטואליות שלי, ובמקביל לעשות קרדום לחפור בהם לצורך מימוש ערכי הנתינה וההתנדבות להם חונכתי.

 

הדבר הכי חשוב שלמדתי בתואר: אין גבול לכוח הרצון של האדם. ניתן להצליח גם בלימודים וגם בשאר תחומי החיים בעזרת רצון מפלדה ונחישות.

 

אם לא הייתי לומדת משפטים ופסיכולוגיה, מה כן : לא רואה עצמי בתחום אחר.

 

מה עושה חוץ מללמוד? משמשת ראש מדור "יוזמות" באגודת הסטודנטים, ועוסקת בליווי וניהול פרוייקטים. במסגרת תפקיד זה עוסקת ביוזמות לפרוייקטים של מעורבות חברתית בקרב קהילת הסטודנטים, וביניהם givit - פלטפורמה לאיתור ריהוט, הובלתו ומסירתו לסטודנטים בעלי מלגה סוציואקונומית, "מועדון השיווק הדיגיטלי", שנועד לסייע לעמותות בשיווק הדיגיטלי שלהן ועוד.

בנוסף, מנחה עסקית להובלת בני נוער, בתהליך יזמי שנתי בתוכנית "יזמים צעירים ישראל".

 

שימשתי חברת צוות במדור "מעורבות חברתית" באגודת הסטודנטים שעסק בארגון והוצאה לפועל של פרוייקטים חברתיים לאוכלוסיות נזקקות ("יום המעשים הטובים", "חורף חם", "פרוייקט חניכה" ועוד).

התנדבתי בבית המשפט לענייני משפחה בפתח – תקוה.

שימשתי חונכת מטעם משרד הרווחה, ופעלתי בעמותות העוסקות בהכנת משלוחי מזון וביגוד וחלוקתם לאוכלוסיות נזקקות.

בנוסף, עוזרת מאמנת בחוג "דניס הישרדות", בהתנדבות כמובן.

 

חוץ מהתנדבות עוסקת רבות בספורט – שחיה, ריצה למרחקים ארוכים, כולל השתתפות במרוצים שונים בני 10 ק"מ כל אחד, רכיבה על אופניים – כביש ושטח, וכן אומנות לחימה בשיטת "דניס הישרדות". מחזיקה באליפות הארץ.

 

הקושי בלימודים: לעצור. הלימודים מאוד מאוד סוחפים, מעניינים ו"ממכרים".

 

מה עשית בחופשת הסמסטר האחרונה: חופשה משפחתית ארוכה בחו"ל, שמילאה את המצברים של כולנו ואיפשרה להשקיע בזמן איכות עם ההורים והאחים.

 

החלום שלי: להגשים את המטרות שהצבתי לעצמי בכל התחומים, לא לאפשר ל"חיים" לפגוע בערכים שלי.

 

איפה אהיה עוד 5 שנים: בעזרת ה' בעלת משפחה וקריירה.

 

אם הייתי יכולה לשנות משהו בעולם, מה זה היה : להפיץ את תורת "העבר את זה הלאה", באופן שכל אחד מאיתנו ייתן לאחר מעצמו ומיכולותיו.

 

אם הייתי יכולה לשנות משהו בישראל, מה זה היה : שואפת לשנות ולהשפיע, ולסחוף אנשים לפעילות חברתית התנדבותית.

 

הקו האדום שלי: לא מוכנה לפגוע בזולת, או "לטפס על הגב" של אחרים, או לפעול באופן לא מוסרי, כדי להשיג את מטרותיי. עד כאן.

 

טיפ לסטודנטים: המרכז הבינתחומי הוא כמו מרכז קניות ענק. אל תהיו כמו מי שמסתובב שנים ויוצא בלי כלום. בחנו את ההיצע, הגשימו את עצמכם וצאו למסלול הקריירה שבחרתם כאשר ארגז הכלים שלכם עמוס לעייפה.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים