שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  משפט מצלמות המהירות: מדוע חויבה המשטרה לשלם 10,000 שקל?
  עוד דחייה בהכרעה על אמינות מצלמות המהירות הדיגיטליות א3. שופט בית משפט השלום בעכו, יעקב בכר, התיר למשטרה לזמן שני קצינים שיעידו על ניסויים שנערכו במערכת, אבל חייב אותה בתשלום הוצאות לנהגים הנתבעים
  אחרי שנציגי מכון התקנים התקשו להוכיח מעל לדוכן העדים כי אכן בחנו את דיוק מערכת מצלמות המהירות הדיגיטליות א3, ולאחר שבית המשפט דחה את בקשת התביעה המשטרתית לערוך ניסוי שיוכיח את אמינות המצלמות, דחייה נוספת בהכרעה בתיק התקדימי.

   

  דעה בדקה: מצלמות המהירות הן רק מכונות גבייה    (צלם: אורי דוידוביץ')

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  שופט בית המשפט השלום בעכו, יעקב בכר, התיר למשטרה להוסיף לרשימת העדים שלה שניים מקציניה, סגן ניצב נועם ביגנסקי ורב פקד יגאל ליבוביץ'. השניים ינסו לשכנע את בית המשפט כי המשטרה אכן בחנה את דיוק המדידה במערכת שהרשיעה עד כה מאות אלפי נהגים בנסיעה במהירות מופרזת, בטרם הכניסה אותה לשימוש לפני כשש שנים.

   

  עו"ד תומר גונן, המנהל את התיק בשם 20 נהגים שקיבלו דו"חות שהנפיקה המערכת, טען כי המערכת נקלטה ונכנסה לשימוש מבצעי מבלי שאמינותה נבדקה כלל. המשטרה טענה בתגובה כי המערכת נבדקה בידי מכון התקנים, שקבע כי היא עומדת בתקן הישראלי למערכות אכיפה. אולם כאשר העיד בדיונים האחראי על התחום במכון, אילן כרמית, הוא הודה כי המכון לא ביצע ניסוי כזה בארץ משום שהדבר לא אפשרי. עוד טען כי ניסוי כזה בוצע עבורו בידי מכון התקנים ההולנדי, אך התקשה להציג פרטים שיוכיחו זאת. בעקבות עדותו ביקשה המשטרה דחייה במשפט וצוות משטרתי יצא להולנד לחפש תיעוד לניסוי, אך שב בידיים ריקות.

   

  בפברואר דחה בית המשפט את בקשת המשטרה לבצע ניסוי נוסף לטענתה, בארץ. "אינני סבור כי על בית המשפט להחליף כעת את תפקידו של מכון התקנים, או לחילופין לשמש כזרועו הארוכה והמבצעת ולהורות על ביצוע ניסוי למערכת א3. תפקידו של בית המשפט הינו לבחון ראיות וטענות משפטיות, אין זה מתפקידו לפקח או לבצע ניסויים חוזרים ככל שאלה בוצעו או שלא בוצעו בעבר. בית המשפט אינו יכול לשמש כמעבדת ניסויים בעבור מי מהצדדים ותפקידו לדון בראיות קיימות ולא לייצר חדשות", אמר שופט בית המשפט השלום בעכו, יעקב בכר.

   

  המשטרה לא ויתרה וביקשה באיחור להוסיף לרשימת העדים את שני הקצינים, מהלך שעו"ד גונן התנגד לו. אולם השופט בכר קבע כעת כי "תיקון כתב האישום והוספת שני העדים לא תגרום למשיב כל עיוות דין. הוספת שני העדים החדשים באשר לניסויים שלכאורה בוצעו במערכת א3, מהווה המשך ישיר לסוגיית אמינות המערכת והצורך להכריע בה".

   

  עם זאת הוסיף השופט: "לאור השתלשלות האירועים בתיק, העובדה שהבקשה תגרום להתארכות ההליכים באופן משמעותי ולהוצאות נוספות להגנה, סבורני כי יש להשית על המבקשת הוצאות על סך 10,000 שקל. ההוצאות ישולמו בתוך 45 ימים מהיום". המשך הדיונים בתיק נקבעו לתחילת חודש יולי.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "משפט מצלמות המהירות: מדוע חויבה המשטרה לשלם 10,000 שקל?"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ירון ברנר
  מצלמה מצלמות מהירות בטיחות חדשות כביש תנועה תחבורה דוחות משטרה
  צילום: ירון ברנר
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים