שתף קטע נבחר

הקרב החילוני על הבריכה בקריית ארבע

משפחות חילוניות דורשות לפתוח את בריכת השחייה העירונית לרחצה מעורבת של גברים ונשים. העירייה: "בוחנים את היבטי הפנייה"

עשרות משפחות חילוניות מקריית ארבע פתחו במחאה נגד העירייה בנוגע לשעות פעילות הבריכה העירונית. בבריכה שבקריית ארבע יש שעות שחייה לנשים, שעות לגברים, אך אין שעות משפחתיות המיועדות לקהל מעורב של נשים וגברים.

 

 

שלומי שוקרון, תושב הקרייה שנולד וגדל בה, סיפר כי מדובר במאבק של כמה שנים: "כבר ארבע שנים שאני מנסה לדבר עם המועצה שייתנו לנו שעות שנוכל לבוא בקיץ לבריכה עם הילדים. כל פעם שבאתי לראש העיר הפנו אותי לרב היישוב . מה הוא קשור לזה? אנחנו צריכים לקבל מענה כתושבים. זו לא מלחמת דת חלילה, אלא רק בקשה לקבלת זכויות רגילות".

שוע, צרפתי וילדיה. "תחושה קשה והזויה" (צילום: יואב דודקביץ') (צילום: יואב דודקביץ')
שוע, צרפתי וילדיה. "תחושה קשה והזויה"(צילום: יואב דודקביץ')

שעות פתיחת הבריכה. יש נשים, יש גברים, אין משפחות (צילום: יואב דודקוביץ') (צילום: יואב דודקוביץ')
שעות פתיחת הבריכה. יש נשים, יש גברים, אין משפחות(צילום: יואב דודקוביץ')

סוגיית השחייה המעורבת בקרית ארבע אינה חדשה, אך הפעם בניגוד לשנים הקודמות התושבים טוענים כי המחאה בנושא גדולה מבעבר. לטענתם, ביישובים אחרים ביהודה ושומרון שגם בהם יש רוב של ציבור דתי, ישנן שעות שחייה מעורבות.

 

הבעיה הופכת לקשה יותר כאשר מדובר באמהות חד-הוריות לבנים בני יותר משש. "זו תחושה קשה והזויה", סיפרה יראת צרפתי אם חד-הורית המתגוררת בקריית ארבע מאז שנולדה. "הבן שלי בגיל שמונה, כך שאני לא יכולה להכנס איתו לבריכה. הוא מתחנן בפניי שאקח אותו. זה הגיע למצב שבו בקשתי מנהג ההסעות שלו שישגיח עליו בבריכה. זה מצב שלא יעלה על הדעת".

 

בעיה זו מקשה גם על צביה שוע, תושבת הקריה כבר 40 שנה ואמו של שלו בן ה-8: "אנחנו מכבדים את הדתיים בקריה. לא מדליקים מנגלים בשבת ולא שומעים מוסיקה ברעש בשבת, אפילו ממעטים לנסוע במקומות שבהם יש רוב מוחלט דתי וכמובן שמתלבשים בצניעות. אנחנו גם לא מבקשים לפתוח את הבריכה בשבת, אלא רק כמה שעות לשחייה מעורבת בשבוע".

 

העירייה: "בוחנים את ההיבטים"

המשפחות החילוניות בקריית ארבע הודיעו שהמאבק יימשך עד שיימצא פתרון לבעייה וכי במידת הצורך אף יפנו לבית המשפט העליון. סטס גרישקוב, חבר מועצת העיר, אמר: "אנחנו לא מתכוונים לעצור ואם נצטרך נגיע עד לבגץ. אנחנו לא רוצים להגיע לשם וחושבים שאפשר לפתור זאת בדרכי נועם".

 

מעיריית קריית ארבע נמסר בתגובה: "קריית ארבע-חברון היא יישוב הטרוגני ובימים אלו מציינת 50 שנה להיווסדה. עירנו מתאפיינת בציבור מגוון ובכבוד הדדי בין כלל הגוונים. גם הבריכה הנפרדת היא חלק מהסכמה של כלל הציבור מאז הקמת הבריכה לפני קרוב ל-30 שנה.

 

"בשבועות האחרונים קיבלנו פנייה מקבוצה מתוך הציבור הממלכתי, המונים כ-30% מהאוכלוסייה, המבקשת לבחון את האפשרות להפעלת הבריכה בשעות משפחתיות. אנו מקבלים בהבנה את הפנייה ובוחנים אותה בהיבטיה השונים בימים אלו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב דודקביץ'
יוצאים לקרב על הבריכה
צילום: יואב דודקביץ'
מומלצים