שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  התשובה של מייקל בלומברג לטראמפ

  מייקל בלומברג הוא לא רק האדם העשירי הכי עשיר בעולם, הוא גם משמש כשליח מיוחד של האו"ם בנושאי שינויי אקלים. השבוע חזר לזירה עם תכנית כנגד היציאה מהסכם פריז. לממשל בוושינגטון הוא מודיע: "אין שום דרך לעצור אותנו".

  בעקבות הצהרת הנשיא דונלד טראמפ על כוונתו לסגת מהסכמי האקלים שנחתמו בפריז, מייקל בלומברג, ראש עיריית ניו-יורק לשעבר, הודיע שהוא תורם 15 מיליון דולר לארגונים של האו"ם שמתעסקים במציאת דרכים להלחם בהתחממות גלובלית.

  איל התקשורת אמר עוד, כי יתאם בין קבוצה של מושלים, ראש

  ערים, אוניברסיטאות ועסקים שהתחייבו שהם יישארו נאמנים להתחייבויות של ארצות הברית במסגרת ההסכם, גם אם ארצות הברית אכן תיסוג ממנו באופן רשמי.

   

  ארצות הברית תצטרף לשתי המדינות היחידות האחרות בעולם שלא חתמו עליו - סוריה וניקרגואה. לטענת טראמפ ההסכם מגביל את ידיהם של עסקים אמריקניים ויגרום להאטה בצמיחה, בעוד שלטענתו מדינות אחרות ירוויחו דווקא מההסכם ויעקפו את כלכלת ארצות הברית.

   

  התרומה המשמעותית  של בלומברג נועדה להחליף את הסכום שארצות הברית הייתה אמורה לתת לאו"ם, כדי לעזור למדינות מתפתחות ליישם את ההסכם שנחתם בפריז.

   

  "אין שום דרך לעצור אותנו". בלומברג (צילום: EPA) (צילום: EPA)
  "אין שום דרך לעצור אותנו". בלומברג(צילום: EPA)

   

  כפי שדיווחנו השבוע, במקביל להפגנות בסוף השבוע ההאחרון ברחבי ארה"ב, עשרות ראשי עיר ומושלים הודיעו שמבחינתם יפעלו בכדי לקיים את הסכם פריז. מושל ניו יורק, אנדרו קואומו הצטרף לקואליציה שיצר עם מושל קליפורניה ומושל וושינגטון למדינות בתוך ארה"ב אשר מתחייבות להסכם פריז. קואומו גם הודיע כי בכוונתו לבנות בניו יורק תשתיות אנרגיה מתקדמות בשווי 1.8 ביליון דולר.

   

  את המגמה הירוקה בניו יורק הוביל בלומברג. בימי כהונתו כראש עיר, בניו יורק החלו להפעיל תכניות מיוחדות והיא מהמתקדמות בעולם במעשים שהיא כבר לוקחת להפחתת הזיהום. לפי התכנית שהתווה בלומברג, ניו יורק נערכת לצמצם את גזי החממה ב-80% עד 2059 ואחרי שדרוג התכנית על ידי ראש העיר דה בלאסיו, הוחלט גם להפחית את פליטת הפחמן ב-90% עד 2030 על ידי הפחתת האשפה שנשלחת למזבלות.

   

  יציאה מההסכם. הנשיא טראמפ (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  יציאה מההסכם. הנשיא טראמפ(צילום: רויטרס)

   

  בלומברג, האדם העשירי הכי עשיר בעולם, משמש גם כשליח מיוחד של האו"ם בנושאי שינויי אקלים וערים והתבטא מספר פעמים בעבר בעד צעדים אגרסיביים לעצירת קצב ההתחממות הגלובלית. "העם האמריקאי לא ייסוג מן ההסכם שנחתם בפריז", אמר בלומברג בהצהרה ששיחרר, "העם האמריקאי יכבד וימלא את התנאים עליהם חתמנו על ידי פעולות של אנשים רגילים שיטפטפו כלפי מעלה למשרדי ראשי ערים ומושלים - ולממשל בוושינגטון אין שום דרך לעצור אותנו".

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים