שתף קטע נבחר

דעתנות וביקיני: הבת של דוד ביטן נחשפת

גאה להיות בתו של יו"ר הקואליציה, צוחקת מהחיקוי בארץ נהדרת ומגדירה את אביה "איש חם". ענבר (24), בתו של ח"כ ביטן, איבדה את אלמוניותה אחרי פרסום תמונותיה בבגדי ים. "כתבו שניתחתי את החזה ושהזרקתי סיליקון, מי שמכיר אותי יודע שאני בקושי מתאפרת", אמרה ל"ידיעות אחרונות"

 

"אבא אמר שאולי עדיף שקצת אירגע עם הביקיני והפוזות". ענבר ביטן (צילום: מתוך האינסטגרם) (צילום: מתוך האינסטגרם)
"אבא אמר שאולי עדיף שקצת אירגע עם הביקיני והפוזות". ענבר ביטן(צילום: מתוך האינסטגרם)

ענבר ביטן הייתה בטיול אחרי הצבא, כשעצרה בחניית ביניים בלונדון בדרכה למקסיקו וגילתה בסלולרי שלה שאביה, דוד ביטן, נבחר לכנסת ה-20. "איך ששמחתי בשבילו", היא נזכרת. "ידעתי כמה הוא רצה להיבחר וכמה הוא עבד קשה כדי שזה יקרה. צילצלתי אליו וצעקתי, 'אבוש, מזל טוב!' לרגע לא עבר לי בראש שהשינוי המשמעותי בחייו של אבי עלול להשפיע באיזושהי צורה על החיים שלי".

 

כשהגיעה עם חברתה למקסיקו ("איזה יופי, איזו שלווה, ימים שלמים של בטן־גב"), עלתה על ביקיני ("יש לי המון"), דפקה שלל פוזות למצלמה והעלתה את התמונות לפייסבוק ולאינסטגרם שלה. עד כאן בשגרה. אלא שלפני כשבועיים, ללא ידיעתה, צצו הצילומים הללו שוב, כשנתיים לאחר שצולמו, והפעם כל המדינה ראתה.

 

"לא חשבתי פעמיים כשהעליתי את התמונות", מודה ביטן ג'וניור (24 וחצי), סטודנטית וברמנית. "כשמעלים תמונה לרשת זה כמו לשלוח דרישת שלום. 'היי, אני כאן, כיף לי'. איזו בחורה לא עושה את זה? אבל אחרי שחזרתי אבא שלי אמר לי שאולי עדיף שקצת אירגע עם הביקיני והפוזות. עכשיו, אחרי שעשו לי שיימינג, התגובה הראשונה שלו הייתה, 'אמרתי לך?' כמו..."

 

אמא פולנייה?

"ראית פעם אבא, לא משנה מאיזו עדה, ששמח לראות בתקשורת תמונות חשופות של הגוף של בתו?"

 

באמת לא תיארת לעצמך שהתמונות שלך ייחשפו לציבור מתישהו?

"אולי אני תמימה, אבל אני באמת לא מבינה מי האנשים המשועממים שיושבים על האינסטגרם בתקווה לדוג בו מפורסמים. אם הייתי מעלה רק תמונות שלי, אף אחד לא היה עולה עליי. כיוון שהעליתי גם תמונות עם אבא שלי עשו קישור מיידי".

"אם הייתי מעלה רק תמונות שלי, אף אחד לא היה עולה עליי". עם האבא (צילום: מתוך אינסטגרם) (צילום: מתוך אינסטגרם)
"אם הייתי מעלה רק תמונות שלי, אף אחד לא היה עולה עליי". עם האבא(צילום: מתוך אינסטגרם)

קראת לזה "שיימינג". מה הכי הפריע לך?

"אילולא הייתי 'הבת של', הייתי נשארת כמו שתמיד רציתי. אלמונית. טוב לי בשקט שלי. אף פעם לא חלמתי להפוך לדוגמנית, ופתאום, בניגוד לרצוני, הרגשתי נורא חשופה, מול כל המדינה. בעיקר הפריע לי שכתבו עליי בשפה מאוד לא מכבדת, כמו 'היא תגרום לכם להזיע'. מה זה? הציגו אותי בתור אחת שהביקיני הוא כל עולמה, כאילו אין בי דברים נוספים. ואחר כך הטוקבקיסטים התחילו לחגוג עליי ברשעות ובצרות עין. כתבו שניתחתי את החזה, שהזרקתי סיליקון לשפתיים, שטויות כאלה. כל מי שמכיר אותי יודע שאני בקושי מתאפרת".

 

גם אבא שלך, השריף של הכנסת, לא תמיד מדבר בשפה מכבדת.

"זה לא נכון! אבא שלי תמיד מכבד אנשים, בפרט נשים. אם לפעמים ההתנהגות שלו נתפסת כלא מכבדת, זה בגלל שהוא טיפוס עממי וישיר".

 

היו לו כמה התבטאויות שעוררו סערה.

"בהרבה מקרים הדברים הוצאו מהקשרם או שהוא לא התכוון, אבל אני לא יכולה לדבר בשמו. אני לא הפה שלו והוא לא הפה שלי. תמיד התגאיתי להיות בתו ותמיד אתגאה בזה שהוא אבא שלי, וכל זה לא קשור לעובדה שרק בגלל הקשר שבינינו פירסמו תמונות חושפניות שלי והכריחו אותי לשלם את המחיר".

 

נראה לך שגם על בנות של ח"כים פחות שנויים במחלוקת היו כותבים כמו שכתבו עלייך?

"לא יודעת. אבל מה, במאה ה-21 אסור לאישה להיראות בסדר? היא צריכה להתבייש במה שיש לה? מה, אנחנו באיראן?"

 

את חושבת שכתבו עלייך ככה כדי לפגוע באבא שלך?

"אם חיפשו להיכנס בדוד ביטן דרכי זה סימן שהוא הגיע רחוק. כשהתחלתי לקרוא את הטוקבקים התרגזתי מחדש. מישהו מצא פוסט עתיק שלי, שבו כתבתי שאני מחפשת עבודה, וקרא לי 'מובטלת', אז עניתי לו, 'לידיעתך, אני גם לומדת וגם עובדת'. מישהו אחר הגיב על פוסט ישן שבו חיפשתי מילונית אוקספורד וכתב לי, 'כמה זמן את עושה את הבגרות שלך?' זה ממש עיצבן. עניתי לו: 'לידיעתך, סיימתי את הבגרות שלי בממוצע 105, מה הממוצע שלך?' על זה הוא כבר לא השיב. אבל בינינו?"

 

רק בינינו.

"בבגרות יש לי ממוצע 103. בפייסבוק עיגלתי קצת למעלה, רק שתי נקודות".

 

אוכל, קדימה, אוכל

פרסום תמונותיה עורר סקרנות סביבה. "פתאום צילצלו אליי מכל תוכניות הטלוויזיה ומכל העיתונים. חטפתי הלם", היא מספרת. "אחרי כמה ימים, כשנרגעתי, התחלתי לראות את הצדדים החיוביים של הפרסום. פירגנו לי שאני 'פצצה' ו'הורסת'. לא על כל בחורה כותבים דברים כאלה".

 

וזה המתיק את הגלולה?

"קצת. בכל פרסום יש משהו טוב כל עוד כותבים את השם שלך נכון".

 

אביה ייעץ לה, היא מספרת, לשתוק ולא להגיב. לעומת זאת, יד ימינו, יועץ התקשורת יוסי טאטיקה, המליץ לה להעניק ראיון אחד ויחיד שיאפשר לה לחשוף מי היא באמת. הוא גם זה שפתח לי את דלת הדירה של חגית ודוד ביטן בראשון לציון, קומה שישית בבניין רב-קומות. טאטיקה מדגיש שהחליט להצטרף לראיון ביוזמתו ("דוד לא ביקש ממני לשמור על ענבר, אני רוצה להגן עליה, היא כבר נכוותה"), מתרווח על ספת הסלון ומשחק בסלולרי, אבל אוזנו פקוחה - גם לדבריה של אשתו של הבוס הגדול.

"התחלתי לראות את הצדדים הטובים של הפרסום" (צילום: רמי זרנגר) (צילום: רמי זרנגר)
"התחלתי לראות את הצדדים הטובים של הפרסום"(צילום: רמי זרנגר)

חגית ביטן, בעלת תארים בעבודה סוציאלית ובייעוץ ארגוני, משמשת בשלוש השנים האחרונות רכזת סדנאות לגיל הרך במכללת "הורים". בעבר עבדה עם נוער בסיכון. את ביטן (57) המבוגר ממנה בשנתיים, הכירה לפני שלושה עשורים. "באתי לראיון עבודה כעובדת סוציאלית קהילתית, והוא, תושב רמת אליהו, שהייתה אז שכונת מצוקה, היה חבר בוועדת כוח אדם", היא מספרת. "בסוף התקבלתי לעבודה בשכונה אחרת, ולא היה בינינו שום קשר. אחרי שנה ידיד שלי הזמין אותי לכנס שדוד הנחה. התרשמתי. אמרתי לו, 'דוד ממש חמוד'. אחרי שהוא קיבל אור ירוק, היה לו יותר קל להמשיך".

 

חמוד?

"כן, הוא היה אז צעיר, נאה וחתיך, אבל עברו כמה שנים עד שהתבשלנו והחלטנו להתחתן. אני באה מהחינוך הדתי ורציתי בחור דתי, או לפחות שומר מסורת, ודוד לא כזה. מאז שהתחתנו אני שומרת שבת בדרך שלי. לא נוסעת, אבל הטלוויזיה דלוקה. והמטבח כשר, כמובן".

 

בזכות הג'חנון שלך בעלך הגיע ל-137 ק"ג?

"אף פעם לא הכנתי ג'חנון. אני משתדלת לבשל בריא. אופה עוגות מקמחים מלאים, כמעט לא מטגנת ומכינה הרבה סלטים, אבל הבעיה היא שדוד מוזמן להמון אירועים וגם בפגישות עבודה יש אוכל. והוא אוהב לאכול".

 

"אבא שלי לא שותה ולא מעשן, אבל אוכל זה ההנאה שלו", מסנגרת עליו ענבר. "אני הכי אוהבת ללכת איתו למסעדה. הוא מזמין את כל התפריט. כל מי שעובד איתו משמין".

 

היא, אחותה ואמן לוחצות עליו לעבור ניתוח קיצור קיבה. "לא בגלל היופי", מסבירה חגית. "אנחנו דואגות לבריאות שלו. לפני ארבע שנים הוא עשה דיאטה רצינית והוריד 20 ק"ג, אבל כמה אפשר לחיות בלי גלוטן ובלי סוכר?"

 

את מתלווה אליו לאירועים?

"רק של אנשים שאני מכירה. אני לא אוהבת פרסום ומשתדלת להמשיך את חיי כרגיל. בצנעה. אבל אני בן אדם פתוח ואוהבת להגיד את מה שעל ליבי, ומה שקרה לענבר מוכיח שגם אני צריכה יותר להישמר".

 

אגאדו בלי פלייבק

ענבר נולדה 15 חודשים אחרי אחותה גלית, שלומדת רפואה סינית ומתגוררת בהרצליה, עם ארוסה, לו תינשא בקרוב. בילדותה, היא מספרת, לא הייתה מודעת לכך שאביה הוא דמות ציבורית. "ידעתי שהוא עורך דין שגם מתנדב בעירייה. רק כשקיבל את סגנות ראש העיר הוא עזב את המשרד. כשהוא רץ לראשות העיר ראיתי שלטים עם התמונות שלו בכל רחוב, אבל זה לא ממש עניין אותי. גם היום פוליטיקה לא מדברת אליי. אני ימין-מרכז ותמיד אצביע בשבילו".

 

היא למדה בתיכון במגמת כימיה. "אני נוטה יותר לכיוון המקצועות הריאליים. כבר כתיכוניסטית נתתי שיעורים פרטיים לתלמידים שניגשו לבגרות. זו התשובה שלי לכל מי שחי את הסטיגמה של יפה וטיפשה".

 

אבא לחץ עלייך להצטיין בלימודים?

"הוא לא לחץ, ובטח שלא העניש, בכל החיים שלי הוא צעק עליי אולי שלוש פעמים. הוא ואמא רצו שהדחף להצטיין יבוא ממני, והם נתנו לי חינוך טוב. זה היה מובן מאליו שאמשיך ללימודים גבוהים. גם אבא שלי עשה תואר בתקופה שבה לא רבים מהשכונה שלו הגיעו לזה".

 

היא שירתה כמש"קית קישור וגיוס בחיל הלוגיסטיקה, ועם שחרורה ירדה לאילת, שם עבדה שנתיים בצוות בידור של בית מלון.

 

עשית "אגאדו" עם פלייבק?

"למה פלייבק? שרתי. בתיכון למדתי פיתוח קול, שרתי בטקסים ובמסיבות סיום, ואני גם אוהבת לרקוד. עכשיו אני שרה רק בקריוקי".

"רוצה לפתח קריירה, להיות עצמאית" (צילום: רמי זרנגר) (צילום: רמי זרנגר)
"רוצה לפתח קריירה, להיות עצמאית"(צילום: רמי זרנגר)

אבא בא לראות אותך בפעולה?

"לא רק הוא, כל המשפחה באה לסופי שבוע באילת. באותה תקופה הכירו אותו רק בראשון, ובכל מקרה אני לא הסתובבתי עם שלט עם השם שלו. אפילו עכשיו אני לא עושה את זה. חשוב לי שיכירו אותי בזכות עצמי".

 

אז מה קרה?

במקום לצאת לטיול שחרור ארוך היא יצאה לכמה טיולים עם חברה. "חודש תאילנד, חודש מקסיקו, קצת איביזה ועוד". בשובה נרשמה למכללה למינהל בראשון לציון, וכיום היא סטודנטית שנה ב', לומדת מינהל עסקים ושיווק. "התחלתי במימון ועברתי לשיווק כי זה נראה לי יותר מעניין. בינתיים אני עובדת שלוש פעמים בשבוע כברמנית באולם שמחות, אבל אולי בקרוב אחפש משהו אחר. במכללה ממליצים לסטודנטים של שנה ג' לחפש משהו שקשור למינהל עסקים כדי לצאת לשוק עם ניסיון".

 

מה קוסם לך?

"אני רוצה לפתח קריירה, להיות עצמאית, להגיע למצב שבו איהנה לקום בבוקר לעבודה".

 

אבא שלך מתעורר כל בוקר עם חיוך?

"נראה לי שכן. הוא מגשים את עצמו ואוהב את מה שהוא עושה".

 

לא כולם אוהבים את ההתנהלות שלו, שכוללת הטלת עונשים על מי שלא מציית להחלטות.

"ככה זה בפוליטיקה. אף פעם לא יהיה מצב שכולם אוהבים אותך, בטח לא כשאתה גם חבר כנסת ויו"ר הקואליציה. יש איזה פוליטיקאי שלא באים אליו בטענות?"

 

אומרים שאבא שלך הוא הפודל של ביבי.

"נראה לך? יש לו דעות משל עצמו והוא הבן אדם האחרון שיגידו לו מה להגיד ומה לעשות. פודל זה הכי לא הוא".

 

אז הוא הבולדוג של ביבי?

"למה לחפש שמות של כלבים? כיו"ר הקואליציה הוא חייב לדאוג לשלמותה. לו ולביבי יש מטרה משותפת - שהליכוד ימשיך לשלוט".

ח"כ ביטן עם ראש הממשלה. "נתניהו היה בבת-מצווה שלי" (צילום: AFP) (צילום: AFP)
ח"כ ביטן עם ראש הממשלה. "נתניהו היה בבת-מצווה שלי"(צילום: AFP)

את מכירה את ראש הממשלה?

"הוא היה בבת-מצווה שלי. אני לא זוכרת את זה, אבל יש תמונות באלבום. כשאבא שלי הושבע לכנסת לא הייתי בארץ, ועל זה אני מצטערת. זה היה יום גדול בשבילו".

 

וכשאודי כגן מחקה אותו ב"ארץ נהדרת"?

"אותי זה מצחיק, ולא רק אותי. כולנו צוחקים. במיוחד אבא, יש לו חוש הומור נהדר והוא יודע לצחוק על עצמו".

 

את לא נעלבת כשחוזרים שוב ושוב על מנטרה כמו "ס'חה רגע" או "זה לא קרה, ואם זה קרה אז מה קרה"?

"ממה יש להיעלב? כדי ליצור סיטואציה מצחיקה חייבים להקצין ולהגזים".

 

למה דווקא הוא הפך לשק החבטות של "ארץ נהדרת"?

"בגלל שהימין בשלטון ובגלל שיש המון ביקורת על השלטון. לדעתי, הם הגזימו בהגזמה שלהם בקטע עם מירי רגב, כשהראו אותו מפיל את התמונות שלה. אם הייתי רואה שאבא שלי נעלב מהחיקויים, גם אני הייתי נעלבת, אבל כל עוד הוא צוחק מזה גם אני צוחקת".

 

סוכריות בכנסת

באפריל 2017 עורר ח"כ ביטן ביקורת ציבורית חריפה במיוחד נגדו, כאשר התעמת עם אב שכול, אילן שגיא, שבנו סמל ארז שגיא ז"ל נפל בצוק איתן, במהלך דיון בוועדה לביקורת המדינה על דוח המבקר שעסק במבצע. שגיא סיפר בדיון כי כאשר הפגין בדרישה לחקור את קבלת ההחלטות בצוק איתן, ביטן אמר לו: "לך לא יעזור כלום". ביטן הכחיש, והטונים עלו.

 

אבא שלך כינה אב שכול בתואר "שקרן".

"זו דוגמה טובה לאיך שמוציאים דברים מהקשרם. מישהו שאל את אבא שלי מה בדיוק היה שם? אני שאלתי, והוא סיפר לי שלפני הדיון האב השכול בא אליו בגישה מתנשאת, קרא לו 'ביטון' במקום 'ביטן' והמשיך לקרוא לו 'ביטון' גם אחרי שאבא תיקן אותו. אבא לא אהב את הטון המתגרה, וטבעי שהוא התרגז".

 

אבל לקרוא לאב שכול "שקרן"?

"איך אפשר להגדיר את מי שבא עם סיפור שלדברי אבא שלי לא היה ולא נברא? למרות זאת, אני חושבת שהוא היה יכול להתבטא בשפה יותר נאותה. אולי להציע לו שהם ידברו מאוחר יותר בארבע עיניים".

 

אביך גם תומך באלאור אזריה.

"בצדק. הוא ירה במחבל, לא בעובר אורח. המדינה צריכה לעמוד מאחורי החיילים שלה שפועלים בשעת לחץ, ואם היא לא תעמוד מאחוריהם הם יחששו לפעול".

אלאור אזריה. "המדינה צריכה לעמוד מאחורי החיילים שלה" (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
אלאור אזריה. "המדינה צריכה לעמוד מאחורי החיילים שלה"(צילום: מוטי קמחי)

את מצדיקה את כל ההתבטאויות של אביך?

"את רובן. אני לא מצדיקה את ה'שקרן'. גם את האמירה שרצח רבין לא היה רצח פוליטי היה אפשר לנסח אחרת. בעצם, הכי טוב היה בכלל לא להיכנס לזה, רצח רבין הוא נושא רגיש".

 

למה הוא זרק סוכריות על מקל על חבר כנסת?

"מאיפה לי לדעת? אולי בגלל שהוא שטותניק, אולי בגלל שהוא רצה להעיר את חבר הכנסת שנרדם. הבנתי ממנו שהישיבות על התקציב מאוד־מאוד ארוכות. אנשים מבחוץ שואלים, 'זה מה שעושים בכנסת?' כן. גם את זה".

 

איך הרגשת בהפגנות המחאה שהתקיימו מתחת לבניין שלכם?

"זה לא היה הכי נעים. ההפגנה הראשונה הייתה בגלל העמדה שלו בנושא משמורת משותפת, הוא לא צידד בגברים שרצו להוריד אותה לגיל אפס. ירדתי ואמרתי להם, 'אני הבת שלו'. לא פחדתי בגלל שהיו מלא שוטרים".

 

ובהפגנה השנייה, שעסקה בתאגיד?

"זה היה משהו אחר. צעקו, 'עד כאן דוד ביטן', השמיצו אותו באופן אישי, אבל הערכתי מאוד את זה שאבא ירד ודיבר איתם. הוא ניסה להסביר את העמדה שלו, אבל הם עמדו סביבו וצעקו ולא נתנו לו לדבר".

 

ראית את "המקור"?

"כן. לא התרגשתי. הם בחרו את מה שהתאים לאג'נדה שלהם. רצו להראות אותו ככוחני ושתלטן".

 

כשאמא שלך ניסתה לדבר הוא השתיק אותה ב"לא עכשיו, חגית".

"זה בגלל שבכלל לא ידעתי שדוד עולה לדירה שלנו עם צלמים", חגית מתערבת. "אילו ידעתי שהם באים, הייתי מזיזה את הכביסה מהסלון. לא נעים".

 

אבא שלך התגאה בעובדה שהוא לא קרא אף ספר בעשר השנים האחרונות.

"הוא לא התגאה. שאלו אותו והוא ענה בכנות. היה עדיף שהוא ישקר? אני בטוחה שהוא קרא המון ספרים במסגרת לימודי המשפטים ובעבודה שלו כעורך דין. זה כמו שאני קוראת עכשיו המון ספרים שקשורים בלימודים שלי ואין לי זמן לספרים אחרים. האחרון שקראתי היה 'חמישים גוונים של אפור'".

 

איזה משרד ממשלתי את מאחלת לו?

"קראתי שהוא רוצה את משרד הפנים בגלל שיש לו ניסיון מוניציפלי, אז אני מאחלת שיגשים את החלום".

החיקוי של אודי כגן ב"ארץ נהדרת". "גם אבא צוחק" (צילום: מתוך "ארץ נהדרת") (צילום: מתוך
החיקוי של אודי כגן ב"ארץ נהדרת". "גם אבא צוחק"(צילום: מתוך "ארץ נהדרת")

אבא שלך לוחץ עלייך להתחתן?

"הוא לא צריך ללחוץ. נכון לעכשיו אני לא בזוגיות. ואבא שלי לא עושה מבחני כניסה למי שאני מביאה. אמרתי לך, הוא חמוד".

 

מה לא יודעים על אבא שלך?

"שהוא איש חם. כשהוא נכנס הביתה הוא אומר לי, 'תביאי נשיקה'. גם לא יודעים שהוא מצחיק כמו סטנדאפיסט מקצועי. כשהוא מספר משהו הוא יודע להגזים. ואת רואה את השולחן הזה, בכניסה לדירה? זה אוסף הבובות של אבא שלי. בהתחלה הוא קנה את הבובות בטיולים שלו בעולם כאילו בשביל אחותי ובשבילי, אבל זה האוסף שלו. אמא צעקה עליו שנמאס לה לנקות אבק ושיפסיק לקנות, ולמרות זאת, ביום ההולדת שלו היא קנתה לו פסל כדי שירגיש שהיא מתייחסת לאהבות שלו".

 

האב השכול: נפגעתי בצורה עמוקה ביותר

תגובת אילן שגיא, אביו של סמל ארז שגיא, שנהרג ב"צוק איתן": "ב-31.7.16 , כשהפגנתי בכניסה למשרד ראש הממשלה בירושלים בדרישה להקים ועדת חקירה ל'צוק איתן', ביטן שישב במכונית קרא אליי, 'לא יעזור לכם כלום, לא תקום ועדת חקירה'. נפגעתי בצורה עמוקה ביותר. לא האמנתי שזה מה שאני שומע מחבר כנסת.

"מטיל טרור על הכנסת". שגיא וח"כ ביטן מתעמתים  (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
"מטיל טרור על הכנסת". שגיא וח"כ ביטן מתעמתים (צילום: אוהד צויגנברג)

"לפני כמה חודשים הגעתי לכנסת, עם עוד הורים שכולים, לדיון שהיה אמור לעסוק בדוח מבקר המדינה בנושא 'צוק איתן'. בפעם הרביעית שראש הממשלה סירב לענות לשאלות שהופנו אליו וחברי הכנסת דוד ביטן ומיקי זוהר קפצו והסיטו את הנושא, לא יכולתי יותר להבליג. אמרתי, 'ביטון, סתום את הפה שלך, השאלות מופנות לראש הממשלה'. זה נכון שקראתי לו ביטון. עשיתי זאת כדי להעמיד אותו במקומו. ביטן הוא הדוגמה לאיש שבכוח צעקותיו וההתלהמות שלו מטיל טרור על הכנסת.

 

"ביטן וזוהר המשיכו לצעוק, אז פניתי לנוכחים באולם ואמרתי להם, 'ראו איך שהוא צועק, אני אספר לכם מי הבן אדם הזה ואני אספר גם לך, ראש הממשלה, כדי שתדע את מי אתה מעסיק'. ואז סיפרתי מה קרה בסוף יולי, בהפגנת היחיד שלי. ביטן צעק עליי, 'אתה שקרן'. יכולתי לענות לו, 'אתה שקרן', אבל שתקתי. הוא צעק עליי, 'אתה שקרן' שלוש פעמים. עצרתי את נשימתי ואמרתי לנוכחים, 'הוא קורא לי שקרן ואני אומר לכם שאני דובר אמת. תחליטו אתם מי מבין שנינו משקר', ובזה נגמר הסיפור. בסוף הדיון ניגשה אלי ח"כ איילת ורבין־נחמיאס וביקשה ממני לגשת לביטן. היא אמרה, 'הוא איש טוב, אני מכירה אותו, הוא לא התכוון לקרוא לך שקרן'. ואני, כמו יהודי טוב שלא מחפש את הזדון והמריבה, ניגשתי אליו, תפסתי בשתי ידיי את לחייו התפוחות ואמרתי לו, 'ביטן, אתה זוכר טוב מאוד את היום שבו עמדתי בפתח משרדי ראש הממשלה'. הוא אמר, 'אני לא זוכר, אבל אם זה כך אני מתנצל'. למיטב זיכרוני, לא לחצנו ידיים".

 

אתה עדיין פגוע מביטן?

"כשאתה מאבד את הבן שלך, שום דבר כבר לא יכול לפגוע בך, אתה חסין לכל דבר. הפגיעה האמיתית היא בעובדה שהגענו לדון בנושא חשוב מאוד, דוח המבקר על התנהגות הממשלה ב'צוק איתן', ובדיון דיברו על הכל חוץ מאשר על זה. התאכזבתי אנושות. אני לא מכיר את בתו של ביטן ואין לי מושג מה עשו או לא עשו לה, אבל זה לא בסדר לערבב את הילדים בפוליטיקה של ההורים. לבתו של ביטן יש זכות לנהל חיים פרטיים. אני מאחל לה שתצליח בכל מעשיה ושיהיו לה חיים מאושרים".

 

הכתבה התפרסמה בגיליון סוף השבוע של "ידיעות אחרונות"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רמי זרנגר
ענבר ביטן
צילום: רמי זרנגר
מומלצים