שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  3 חודשים להכרזה: מה אנחנו יודעים על אייפון 8
  אייפון 8, אייפון X או אפילו סתם רק "אייפון". שלושה חודשים לפני בואו לא ברור איך הוא ייקרא, אבל הרבה פרטים אחרים כבר ידועים. הכירו את רב המכר הבא של חברת אפל

  חברת אפל מתקשה בשנים האחרונות להסתיר את המידע על המכשירים החדשים שהיא מייצרת והפרטים על האייפון החדש מתבררים כל שנה, חודשים ספורים לפני מועד ההכרזה המתוכנן, בדרך כלל בחודש ספטמבר.

   

  גם השנה מתקשה אפל לשמור על חשאיות, אבל השנה הזו שונה משנים קודמות משתי סיבות עיקריות: הראשונה היא שהשנה יחגגו בחברת אפל 10 שנים להכרזה על האייפון הראשון, המכשיר שאחראי יותר מכל מכשיר אחר למעשה על המהפכה התרבותית שנקראת מהפיכת הסמארטפונים, המכשיר ששינה את חיינו מקצה לקצה.

   

  מה אנחנו יודעים על האייפון 8    (צילום: אלי סגל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  הסיבה השנייה היא שבחברת אפל החליטו לחגוג את נקודת הזמן הזו עם מכשיר חדש, שונה לחלוטין ממה שהיא ייצרה עד כה, מכשיר שישנה כמה מהמאפיינים הקבועים של אפל בכל מכשירי האייפון שהיא הציגה בעשור האחרון. המכשיר החדש לא יהיה לבד במערכה. הוא יושק לצד שני המכשירים "הרגילים" והצפויים שמהווים אבולוציה טבעית לצמד מכשירי האייפון 7 שקיימים כיום.

   

  האייפון 8 במרכז לצד אחיו ה"רגילים" (צילום מסך: iDrop)
  האייפון 8 במרכז לצד אחיו ה"רגילים"(צילום מסך: iDrop)

   

  האייפונים הרגילים ייקראו מן הסתם אייפון 7S ואייפון 7S Plus, ולצידם יהיה אייפון חדש לחלוטין שעדיין לא ברור כיצד הוא יכונה. אייפון X, לציון 10 שנים להולדת האייפון, אייפון 8 לציין את הדור הבא שאחרי האייפון 8 או כמו שאפל אוהבים לעשות לפעמים, להיות פשוטים יותר ממה שאנשים מצפים, ולקרוא לו פשוט "אייפון".

   

  שלושת האייפונים החדשים - מבט מאחור (צילום מסך: iDrop)
  שלושת האייפונים החדשים - מבט מאחור(צילום מסך: iDrop)

   

  אז מה אנחנו יודעים, או לפחות חושבים שאנחנו יודעים על האייפון הבא?

  מסך - אחד הפרטים היותר וודאיים לגבי האייפון החדש היא העובדה שהוא יגיע עם מסך בטכנולוגיית OLED, שונה ממה שאפל הציגו עד כה במכשירים שלהם, שזה פאנל IPS LCD. השמועות הדי מבוססות מספרות על עסקת ענק בין אפל וסמסונג הכוללת כ-80 מיליון מסכי OLED שיעטרו את האייפון החדש.

   

  דיווחים אלו גם מגלים לנו שגודל המסך יהיה ככל הנראה 5.8 אינץ' במכשיר שיהיה נטול שוליים כמעט לחלוטין, מה שייתן לנו בסופו של יום מכשיר בגודל פיזי שינחת בדיוק בין האייפון הרגיל לבין האייפון פלוס. לא ברור עדיין כמה, אם בכלל יהיה המסך קמור בקצוות, אבל הרושם המתקבל מהמידע שדלף עד כה הוא שיחס הגוף-מסך במכשיר הזה יהיה הגבוה ביותר שנעשה עד כה.

   

  אייפון 8 בין צמד מכשירי הגלקסי 8 (צילום מסך: iDrop)
  אייפון 8 בין צמד מכשירי הגלקסי 8(צילום מסך: iDrop)

   

  גוף - בניגוד לאייפונים הקיימים שבנויים ממקשה של זכוכית ואלומיניום, השמועות לגבי הדגם החדש מדברות על שתי אפשרויות עיקריות. האחת היא שגוף המכשיר יהיה עשוי מפלדת אל-חלד, בדומה לשעון שמייצרת החברה ואילו השמועה השנייה מדברת על גב זכוכית. בכל מקרה, גוף המכשיר יהיה בנוי שונה לחלוטין מהדגם הנוכחי.

   

  נגד מים - המבנה החדש של המכשיר לא ימנע מחברת אפל להמשיך את הקו בו החלו לראשונה בדגם האייפון 7 וגם המכשיר החדש (לצד שני הממשיכים של האייפון 7) יהיה עמיד למים ואבק בתקן IP67 כאשר אולי אפילו תשדרג החברה מעט את מידת העמידות והמכשיר יזכה לקבל תקן IP68 כפי שסמסונג קיבלה עבור צמד מכשירי הגלקסי S8 שהיא הציגה לפני מספר חודשים.

   

  iPhone 8 (צילום מסך: iDrop)
  iPhone 8(צילום מסך: iDrop)

   

  זיהוי ביומטרי - אחת הסיבות ליחס גוף-מסך הגבוה שהוזכר לעיל היא העובדה שאפל עושה מאמצים גדולים להעלים את כפתור הבית המסורתי מהאייפון החדש. גם חברת סמסונג ניסתה, לפי הדיווחים להטמיע לחצן זיהוי ביומטרי מתחת למסך בנוסף לוויתור על לחצן בית פיזי, אבל הם הסתפקו רק בהעלמת הלחצן ואילו חיישן טביעת האצבע עבר אל מאחורי המכשיר, לצד המצלמה. על פי רוב השמועות, אפל כן הצליחה לעשות את זה ולכן אנחנו בסבירות גבוהה מאוד לא נראה לחצן בית בחזית האייפון הבא ובסבירות גבוהה מעט פחות נראה לראשונה חיישן טביעת אצבע מוסלק מתחת למסך.

   

  פיצ'ר בטיחותי חדש יגיע בדמות מצלמת 3D כפולה מוטמעת בחזית העליונה של המכשיר אשר תאפשר זיהוי של קשתית העין בנוסף לזיהוי פנים ותעניק מימד אבטחה נוסף למכשיר, באופן דומה למה שקיים כיום בגלקסי S8 של חברת סמסונג.

   

  מצלמה ראשית - אם כבר במצלמות עסקינן, אז האייפון החדש יצויד לפי כל הדיווחים במצלמה ראשית כפולה בחלקו האחורי של המכשיר, בדומה לאייפון 7 פלוס. רק שהפעם המצלמה תהיה כפולה לאורך ולא לרוחב כמו בשבע פלוס. הסיבה למיקום המחודש של המצלמות עוסק בעיקר בתוכניות של חברת אפל להטמיע במכשיר הזה ובמכשירים הבאים של החברה יכולות של מציאות רבודה כפי שידוע כעת שמערכת ההפעלה החדשה, iOS 11 תתמוך בה. לפני שאתם קופצים ואומרים שדווקא מצב אופקי מתאים יותר למציאות מדומה או רבודה נזכיר לכם שכאשר תסובבו את האייפון למצב אופקי כדי לצלם, גם המצלמות תהיינה במצב אופקי. ניצחנו.

   

  כיסוי עתידי עם פתח מצלמה מתאים לדיווחים (צילום מסך: iDrop)
  כיסוי עתידי עם פתח מצלמה מתאים לדיווחים(צילום מסך: iDrop)

   

  מפרט טכני - בזירה הזו לא צפויות הפתעות רבות לצערנו או לשמחתנו. אפל תציג את המעבד החדש שלה, דגם ה-A11 בטכנולוגיית 10 ננו-מטר, שיהווה אבולוציה טבעית למעבד הנוכחי ויציע ביצועים טובים יותר לצד חסכון גבוה יותר בצריכת הסוללה. אגב, גם מסך ה-OLED יתרום משמעותית לחסכון בצריכת הסוללה, כך שאולי נראה סוף סוף אייפון שמסוגל לסיים את יום העבודה עם עוד קצת מיץ בסוללה.

   

  מבחינת הזיכרון, אנחנו ניאלץ ככל הנראה להסתפק ב-3GB של זיכרון RAM כפי שיש באייפון 7 פלוס (באייפון 7 יש רק 2GB) ואפל לא תבדל אותו עם יחידת זיכרון גדולה יותר. ההנחה היא שמערכת ההפעלה החדשה בשילוב עם המעבד החדש יוכלו להסתפק בזיכרון RAM של 3GB ללא כל חשש שעובדה זו תגרום באיזו שהיא צורה לביצועים מופחתים של המכשיר. נפח האחסון של המכשיר החדש יסתיים מן הסתם ב-256GB וככל הנראה יחל ב-64GB. לא ברור עדיין אם יהיו נפח ביניים של 128GB או שאפל תסתפק רק בנפחי הקצה.

   

  אחד ממבחר רינדורים קיימים (צילום מסך: iDrop)
  אחד ממבחר רינדורים קיימים(צילום מסך: iDrop)

   

  סוללה וטעינה - גודלו הפיזי של המכשיר, להזכירכם קטן יותר מהאייפון 7 פלוס וגדול יותר מהאייפון 7 הרגיל, יגביל את קיבולת הסוללה שאפל תוכל להטמיע בו, מה גם שהחברה לא תרצה להסתבך עם בעיות סוללה כפי שחוותה לאחרונה חברת סמסונג עם דגם הנוט 7. זה אומר שהסוללה תהיה בקיבולת איפה שהוא בטווח שבין 2400mAh ל 2700mAh, מה שלא יעשה מהפיכה בתחום צריכת הסוללה לכל כיוון שיהיה.

   

  מבחינת הטעינה, נוכל לבשר לכם שתי בשורות מעניינות. הראשונה היא שככל הנראה האייפון החדש יהיה הראשון מבית אפל שיגיע עם תמיכה בתקן של טעינה אלחוטית. לא ברור אם אפל תאמץ כמו סמסונג את כל התקנים הקיימים, אבל ללא ספק מבחינת אפל מדובר בעוד התקדמות לכיוון המובן מאליו, הן מבחינה טכנולוגית והן מבחינה עסקית, בה יוכלו בחברה לייצר אביזרי משנה שיתרמו לאקו סיסטם העשיר גם כך של החברה.

   

  הבשורה השנייה נוגעת לשקע הטעינה, ולמרות שכבר כמה שנים מדברים על כך שהאיחוד האירופי עומד לכפות על כל החברות לעבור לתקן USB-C, אפל ככל הנראה לא שם עדיין ואנחנו נראה גם באייפון החדש את שקע הטעינה המסורתי שלה בשנים האחרונות, שקע הלייטנינג.

   

  מצלמה כפולה אנכית בגב המכשיר (צילום מסך: iDrop)
  מצלמה כפולה אנכית בגב המכשיר(צילום מסך: iDrop)

   

  המודם - בו תשתמש חברת אפל לא יהיה מצויד ביכולת לגיגהביט מהירות הורדה, לא בגלל שלחברת אפל אין גישה לציוד הזה של חברת קוואלקום, שכבר ציידה את הגלקסי S8 ביכולת הזו, אלא בעיקר בגלל שיתוף הפעולה עם חברת אינטל שגם רכיבים שלה מוטמעים בלוח אם של האייפון החדש, והשילוב הזה בין שתי יצרניות המעבדים הגדולות דווקא מפריע במקרה זה לחברת אפל להתקדם עוד צעד טכנולוגי אחד קדימה וכאן היא תישאר ככל הנראה מאחורי היצרנית הקוריאנית.

   

  אייפון 8 מכל הכיוונים (צילום מסך: iDrop)
  אייפון 8 מכל הכיוונים(צילום מסך: iDrop)

   

  מחיר - בזירה הזו אנחנו לא צפויים להפתעות, בטח לא כשמדובר בחברה כמו אפל. האייפון החדש עתיד להיות יקר. נקודה. אין דרך אחרת להכיל את כל הטכנולוגיות החדשות ואת כל ההייפ שקיים ועוד יהיה יותר ממנו בחודשים הקרובים. המכשיר החדש יעבור ככל הנראה אפילו בגרסת הבסיס שלו את רף 1,000 הדולרים. באפל לא פחדו אף פעם ואין סיבה שיחלו לחשוש כעת מתג מחיר גבוה משמעותית ביחס למתחרים והאייפון החדש יהיה על פי כל הדיווחים הסמארטפון היקר ביותר שקיים, וסליחה ממר משה חוגג על חוסר ההתייחסות מצידנו.

   

  לסיכום - חשוב לציין כי כל השמועות המרוכזות במאמר זה מבוססות על הרבה יותר מאשר דיווחים מאתרים בחו"ל. מידע רב דלף לזירה הטכנולוגית מלא אחר מאשר עובדי מפעל פוקסקון, המפעל שמרכיב עבור חברת אפל את מכשירי האייפון, ובנוסף, כותב שורות אלו ביקר לא מכבר באחד המפעלים בישראל שמעורב באופן משמעותי בפס הייצור של מכשירים רבים ברחבי העולם, כולל זה שעליו אנחנו כותבים כאן. אולם כפי שלמדנו במהלך ההיסטוריה הקצרה של עולם הסמארטפונים, לצד העובדה שרוב השמועות בסופו של דבר הן מבוססות, ייתכן שחלק מהפרטים שהוזכרו כאן לא בהכרח יגיעו בסופו של דבר אל פס הייצור הנכסף.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "3 חודשים להכרזה: מה אנחנו יודעים על אייפון 8"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים