שתף קטע נבחר

מה היה קורה אם בכדור הארץ היו 100 איש?

ליותר אנשים יש סלולרי מאשר גישה לשירותים, מספר המעשנים זהה למספר בעלי הרכב, ואיש אחד מחזיק בחצי מכמות ההון בעולם: צפו בסרטון הוויראלי שמדמה את כדור הארץ כשחיים בו 100 בני אדם בלבד

 

 

מעט יותר מ-7.5 מיליארד איש חיים בעולם. לפי ההערכות, בעוד קצת יותר מ-40 שנה יאכלס כדור הארץ שלנו 10 מיליארד איש. אבל מה היה קורה לו בעולמנו כיום היו חיים רק 100 בני אדם? התשובות לשאלה הזו מופיעות בסרטון חדש, שפורסם בימים האחרונים באתר RealLifeLore וכבר הפך לוויראלי - יותר ממיליון איש צפו בו. עכשיו גם אתם יכולים.

 

התשובות מבוססות על ההנחה שהפרופורציות היו נשארות זהות בעולם המדומיין שבו חיים 100 איש בלבד. כך אפשר לראות את מאפייני העולם האמיתי באופן פשוט יחסית, הזהה למעשה לשימוש באחוזים. בעולם זה 59 מהתושבים הם אסייתים - בהם 19 סינים ו-18 הודים. 16 מתגוררים באפריקה, עשרה באירופה, שמונה בצפון אמריקה, שישה בדרום אמריקה ואחד בודד באוסטרליה ואוקיאניה.

 

צפו בסרטון במלואו

 

 

מרבית האנשים בעולם המיניאטורי הם צעירים - 58 מתחת לגיל 34. יש גם יותר תינוקות ופעוטות מאשר פנסיונרים - תשעה מתוך ה-100 הם מתחת לגיל 4, ואילו שמונה עברו את גיל 65. בסך הכול תשעה מהם מובטלים ואילו היתר עובדים או שנמצאים מחוץ למעגל העבודה. אחד מתוך ה-100 הוא פליט, ולשניים קוראים מוחמד - השם הנפוץ בעולם.

 

58 מהתושבים הם נשואים, והגיל הממוצע לנישואים הוא 32 לגבר ו-29 לאישה. 90 מהם ימניים (לאו דווקא בדעה הפוליטית), 86 יודעים קרוא וכתוב ו-54 גרים בערים. 15 מתוך 100 האנשים הם מעשנים, מספר זהה לזה שמחזיקים ברכב. כמובן - לא כל מעשן הוא בעל מכונית, ולא כל מתנזר מסיגריות הוא הולך רגל.

 

אחד הנתונים המעניינים הוא מספר מחזיקי הסלולרי. לא פחות מ-80 איש מדברים בטלפון נייד. באופן מדהים, מספר זה גבוה בהרבה ממספרם של אלו שיש להם גישה לשירותים - רק 60. מתוך ה-100, ל-42 יש אינטרנט. 26 חברים בפייסבוק, ארבעה משתמשים בטוויטר לפחות פעם בחודש.

 

נתון עגום אחר מצביע על חלוקת העושר הלא-שוויונית. 12 מהאנשים חיים מפחות משני דולר ליום, ובסך הכול ל-71 יש הון שנמוך מ-10,000 דולר. לעומת זאת, לאיש אחד בעולם הקטנטן יש יותר ממיליון דולר, ואותו איש מחזיק בחצי מכמות הכסף בעולם. בסך הכול עשרה מהאנשים מחזיקים ב-85% מההון העולמי לעומת 70 איש שמחזיקים ב-3%.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים