שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  ניו יורק תופסת גלים
  אם נתקלתם בשבוע האחרון בפסלים של גלי ים ברחבי העיר, זה לא מקרה. תצוגת הרחוב המרשימה תסתיים ב-21 ביוני, אז לכו לתפוס גל

  עד 21 ביוני, לא נצטרך ללכת רחוק כדי לתפוס גלים בניו יורק. למעשה, אולי לא שמתם לב, אבל בשבוע האחרון, בכל הבורוס של ניו יורק מסתתרים פסלי גלי ים מרשימים בעליל אשר מעוצבים, כל אחד מהם, על ידי אמנים שונים, שחקנים וסלבס משלל תחומים אשר נרתמו לפרויקט היחודי “Wave Walk”, שכל הכנסותיו לשמירה על הים והחופים, על רקע החשש משינויי האקלים וההתחממות הגלובלית, נושא שבימים אלו מככב גם בחדשות

  את הפרויקט יזמה קרן La Mer Blue Heart Oceans, בתקווה להגביר את המודעות לסכנות שצפויות לימים והאוקינוסים ולגייס כסף לשימור האוקיינוס.

   

  יהיה קשה לפספס את פסלי הגלים, גם כי הם פשוט בכל מקום וגם כי כל אחד מהם מרשים בדרכו. תמצאו אותם ברוזוולט איילנד, בברונקס, בלונג איילנד

  סיטי, בברוקלין ובמנהטן.  כשתביטו מקרוב, תגלו שמאחורי כמה מהם עומדים אמנים מוכרים מאוד. המוזיקאי סלאש קרא לגל שלו 'אוקטיפוס' והוא מוצג באצטדיון הינקיז. מרגרט זאנג הציגה את אחד הגלים המרשימים ביותר, לו קראה הולדת ונוס, על שם העבודה המפורסמת של בוטוצ'לי. העבודה מוצגת באיזור הקופר סקוור. היא רצתה, לטענתה, להציג את הים כמקור לחיים ולקסם. מייקל דה פאו הכין את ה sea petals, עבודה שקשה לפספס בשדרה החמישית. את ההשראה לגל המרשים שלו הוא קייבל, כך הוא מספר, מחוויות הצלילה שלו.

   

   

  ריצ'רד ברנסון איש העסקים המפורסם (בימים אלו בעיקר בתור הבסטי של אובמה), עיצב גל שמוצג באיזור הטיים וורנר כייבל סנטר ולו קרא Blue circle of life. הוא מסביר את הבחירה שלו במעגלים שקשורים זה בתזה ותלוים אלו באלוץ הוא טען שכל דבר בתוך המים, מדגיגון ועד כריש קשור זה בזה ותלוי זה בזה וכך גם אנחנו.

   

   

  קית' ריצ'רדס הפתיע את את כל מי שנכנס לג'יימס שבגראנד סטריט עם גל-גולגולת. לעבודה המחוספסת הוא קרא

  the human tide. וכשנתבקש להסביר רק כתב wave after wave.

   

   

  עם אלפי קריסטלים כיסתה האמנית ריטה אורה את הגל שלה, ברחוב ואסי, לו קראה, the heart of the ocean. הוא בעיקר לבן ונוצץ וכך להגדרתה, גם האוקינוס. בקרבת מקום מצתאו גם את הגל הכחול של השחקנית סיינה מילר ובהמשך גלים מרשימים של ברוס וובר, וויאן ווסטווד, סואי באקמן, יונזי, פטר תומסון, ראסל יאנג ואפילו המלכה נור מירדן עם גל השלום שעיצבה בבניין הפלטירון.

   

   

  את הפסלים מציעים בקרן לרכישה, אפשר לרכוש אותם דרך האתר עד 21 ביוני, או להצטרף למכירה פומבית מיוחדת.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "ניו יורק תופסת גלים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים