שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  חוקרים: גילינו מי האנשים שמתמכרים לטינדר
  מחקר חדש ביקש לבחון את המכנה המשותף שמחבר בין גברים ונשים שמשתמשים באפליקציית ההיכרויות באופן קבוע, אף על פי שהוא מתמקד בגולשים אמריקאים בלבד
  אין ספק שאפליקציות כמו טינדר חוללו מהפכה באופן שבו אנחנו מחפשים אהבה. הכל נהיה מהיר מדי, שטחי מדי ומבוסס נטו על הפוטוגניות או אי-הפוטוגניות של האדם שניבט אלינו מהמסך. לא לכולם זה מתאים, כמובן, אבל מי שהתאהב באפליקציה דיווח על אחוזי התמכרות גבוהים. כעת מחקר חדש ביקש לבדוק מה משותף בין כל מי שמשתמש באופן קבוע בטינדר, ואם גם אתם התמכרתם לסווייפ ימינה ושמאלה, כדאי שתקראו.

   

  המחקר החדש שפורסם ב-Personality and Individual Differences חקר ובדק את הסיבות השונות שגורמות לאנשים להחליט להשתמש באפליקציות מסוג זה על מנת למצוא אהבה, וזיהה מכנה משותף מעניין מאוד במוטיבציה של המשתמשים והמשתמשות באפליקציה: מסתבר שאנשים שמשתמשים באופן קבוע בטינדר פחות נגעלים ממין.

   

  169 גברים ונשים אמריקאים אשר משתמשים בטינדר באופן קבוע, השתתפו בסקר מקוון אשר התמקד בסיבות שבגללן אנשים מחפשים סטוצים דווקא באפליקציות כמו טינדר. אחד החוקרים במחקר, בוריס סוי, הסביר שאנשים שמחפשים סטוצים בטינדר הם אנשים שרף ההגעלות שלהם מסקס נמוך יחסית, ושיש להם רמה גבוהה יותר של פתיחות מינית-חברתית. "רמת הגעלות נמוכה מסקס זה למשל אנשים שלא מפריע להם לשמוע את השכנים שלהם עושים סקס בקול רם", מסביר סוי. המונח השני שהשתמשו בו במחקר, "מיניות-חברתית", מדבר על אנשים שנוטים להפריד בקלות בין סקס לרגש, אנשים שנהנים מפעילות מינית לא מחייבת ובלתי מוגבלת, ולא מרגישים רע על זה כשהם קמים בבוקר.

   

  טינדר. להתמכר לסווייפ ימינה או שמאלה
  טינדר. להתמכר לסווייפ ימינה או שמאלה

  "הממצאים העיקריים שלנו מהמחקר הם שרמת ההגעלות של אנשים מסקס ורמת הפתיחות המינית-חברתית שלהם יכולות לחזות את הסיבות הספציפיות שלהם להשתמש בטינדר, ואת המטרה שלשמה הם משתמשים באפליקציה – חיפוש אחר סטוצים, בעיקר", הוא אמר. עוד הסבירו החוקרים כי אנשים שמסוגלים לנתק בין הרגשות שלהם וההשלכות המוסריות של מין מזדמן, הם אלה שהכי נוטים להשתמש באפליקציות למציאת סטוצים. עוד הדגישו החוקרים, שלמרות שהם חקרו רק משתמשים אמריקאים, הם בהחלט מתכוונים להרחיב את המחקר שלהם למדינות נוספות בעולם (מי יודע, אולי הם גם יגיעו יום אחד לישראל).

   

  נקודה מעניינת ששווה להזכיר היא שנכון לעכשיו, החוקרים אמנם מצאו קשר בין ההחלטה להשתמש באפליקציה לבין רמת הפתיחות המינית-חברתית של המשתמשים בה, אך הם טרם הצליחו להוכיח קשר נסיבתי ישיר לכך. מה שכן, הם נשמעים מאוד נחושים להמשיך לחקור את הנושא עד שכן ימצאו קשר נסיבתי כזה או אחר, שיסביר אחת ולתמיד את הסיבות האמיתיות לכך שאנשים כל כך אוהבים למצוא סטוצים באפליקציות כמו טינדר.

   

  ומה לגבי הבדלים מגדריים? ובכן, החוקרים סבורים שנשים שבוחרות להשתמש בטינדר מלכתחילה נגעלות פחות ממין מנשים שלא משתמשות בה בכלל, ובעלות גישה חיובית יותר כלפי מין מזדמן. הגברים, לעומת זאת, בהחלט מייצגים מגמה פופולרית בקרב גברים באופן כללי, גם כאלה שעוד לא יצא להם להשתמש באפליקציה.

   

  לסיכום, החוקרים ממליצים לאנשים שמחפשים מערכת יחסים רצינית ולא סטוצים, להשתמש באתרי היכרויות אחרים שיש ברשת ולא באפליקציות כמו טינדר, או אפילו לנסות דרכים קונבנציונליות יותר כמו היכרויות באמצעות חברים משותפים, אירועים חברתיים וכדומה. מה שבטוח הוא שלפני שאתם מחפשים את הדרך הטובה ביותר למצוא בן או בת זוג חדשים, כדאי שתחליטו על המטרה שלכם בחיפוש - סקס מזדמן או מערכת יחסים מחייבת, ועל פי זה תבחרו את מקום החיפוש המתאים ביותר להגשמת המטרה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "חוקרים: גילינו מי האנשים שמתמכרים לטינדר"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Shutterstock
  "לנשים שמשתמשות באפליקציה יש גישה חיובית יותר כלפי מין מזדמן"
  צילום: Shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים