שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

אורקם פותחת דלת לעצמאות

צ'חנובר מ(ת)רגש, לאודר תורם לסטודנטים, פינטו בונה תשתית, שגריר אוסטרליה בהליך פרידה, אקזיט בזימאק ומעלה אדומים בארה"ב. רכילות עסקית

במסגרת יום העיוור שהתקיים לפני מספר ימים, פגש מייסד שותף ומנכ"ל אורקם ומובילאיי זיו אבירם עם יו"ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין, והציג בפניו את הפיתוח פורץ הדרך של אורקם, OrCam-MyEye.

 

מוצר החברה כולל מצלמה זעירה המולבשת על משקפיים, ובהוראת המשתמש מצלמת את האובייקט שמול עינו ומקריאה את הטקסט ישירות לאוזנו. "אנחנו גאים בפיתוח הטכנולוגי שישנה את חיי ציבור העיוורים ובעלי לקויות הראייה", אמר אבירם לאדלשטיין. "זו יוזמה פורצת דרך שפותחת בפני העיוורים ולקויי הראייה דלת נוספת בדרך לעצמאות, ומאפשרת להם ליהנות מספר טוב או להזמין בחופשיות מתפריט במסעדה", השיב לו אדלשטיין.

יולי אדלשטיין וזיו אבירם (צילום: דוברות הכנסת) (צילום: דוברות הכנסת)
יולי אדלשטיין וזיו אבירם(צילום: דוברות הכנסת)
 

אחי, הוא הכי

הטכניון העניק תארי דוקטור לשם כבוד ל-2017 לשמונה אישים ומדענים, כשאחד מהם הוא ד"ר יוסף צ'חנובר, דיפלומט מוערך ויזם מצליח, ששימש בעבר כמנכ"ל משרד החוץ, יועץ המשפטי של משרד הביטחון, יו"ר דירקטוריון אל על ושותף במשא ומתן בפיוס עם טורקיה.

 

המדור יודע לספר שאחיו של ד"ר צ'חנובר הוא פרופ' אהרן צ'חנובר, חתן פרס נובל וחבר סגל בפקולטה לרפואה בטכניון. צ'חנובר האח התרגש עד דמעות ואמר ש"מילים לא יוכלו לתאר את מה שעשה אחי למען מדינת ישראל, וגם אני חב לו הרבה. איבדנו את הורינו כשהייתי נער, ויוסי, הגדול ממני ב-14 שנה, ליווה אותי לכל מקום יד ביד. בלעדיו לא הייתי עומד כאן לפניכם היום".

 

במקביל התקיים טקס חניכת בניין המעונות על שם לאודר, תרומת נשיא הקונגרס היהודי העולמי רונלד לאודר ורעייתו ג'ו קרול, שתרמו לטכניון חמישה מיליון דולרים להקמת מעונות כפר הסמכה עבור סטודנטים לתואר ראשון.

 

במעמד נכחו: שר החינוך נפתלי בנט, ראש עיריית חיפה יונה יהב, נשיא הטכניון פרופ' פרץ לביא ונציגו של לאודר בישראל אבי בלשניקוב.

אהרן צ'חנובר (מימין) מסייע לאחיו ללבוש את הגלימה לקראת הטקס (צילום : דוברות הטכניון) (צילום : דוברות הטכניון)
אהרן צ'חנובר (מימין) מסייע לאחיו ללבוש את הגלימה לקראת הטקס(צילום : דוברות הטכניון)

פרופ' פרץ לביא, נפתלי בנט ואבי בלשניקוב (צילום: ניצן זוהר, דוברות הטכניון) (צילום: ניצן זוהר, דוברות הטכניון)
פרופ' פרץ לביא, נפתלי בנט ואבי בלשניקוב(צילום: ניצן זוהר, דוברות הטכניון)

 

המכורים לקפה

לנמל ת"א הוזמנו ה"מכורים לקפה", כדי להיות נוכחים בפתיחת החנות הראשונה של קפה טורקי עלית. האורחים מצאו כוס קפה בחריטה אישית, קפה טורקי מבושל על חול וגם גלידת קפה טורקי בשיתוף וניליה.

 

בין הנוכחים: מנכ"ל שטראוס קפה ישראל נדב ארנס ארד, מנהל השיווק אלעד רביד, יו"ר אגודת הידידים של פצועי צה"ל אלוף במיל. אליעזר שקדי, מנכ"ל ארגון נכי צה"ל תא"ל במיל. חיים רונן, עדי שטראוס, ענת ובני פדני, מנכ"ל אתרים ירון קליין וגם פרזנטור החברה אביב אלוש. ההכנסות מהמכירות יועברו כתרומה לארגון נכי צה"ל.

חיים רונן, עדי שטראוס, אליעזר שקדי, נדב ארנס ארד, אביב אלוש, אלעד רביד (צילום:  אילנית כהן) (צילום:  אילנית כהן)
חיים רונן, עדי שטראוס, אליעזר שקדי, נדב ארנס ארד, אביב אלוש, אלעד רביד(צילום: אילנית כהן)
 

על בד בדימונה

יצרנית למוצרי היגיינה, חברת על בד, השיקה את מפעלה הרביעי בארץ והשמיני בעולם בדימונה. לאירוע הגיעו כ-400 מוזמנים שנהנו להקשיב לשירי להקת העבריים מדימונה.

 

בין הנוכחים: שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן, מנכ"ל משרד הכלכלה שי רינסקי, יו"ר על בד אמנון ברודי, מנכ"ל חברה דן מסיקה, מנהל המפעל בדימונה גדי חורש, מנכ"ל התאחדות התעשיינים רובי גינל, מנהל הרשות להשקעות ופיתוח נחום איצקוביץ', ראש עיריית דימונה בני ביטון ורבה הראשי של העיר שלום דיין . בפרויקט הושקעו כ-230 מיליון שקלים, והפיתוח וההקמה נמשכו כ-6 שנים.

בני ביטון, אלי כהן, אמנון ברודי, גדי חורש מנהל על בד דימונה (צילום: מרים אמתי) (צילום: מרים אמתי)
בני ביטון, אלי כהן, אמנון ברודי, גדי חורש מנהל על בד דימונה(צילום: מרים אמתי)
 

20 שנות תשתיות

"בנק הפועלים ימשיך להוביל את תחום מימון הפרויקטים בתשתיות", אמר מנכ"ל בנק הפועלים אריק פינטו במהלך כנס לציון 20 שנות עשייה של הבנק בתחום. 

 

מנהל האגף העסקי ג'קי כהן, מנכ"ל דרך ארץ אודי סביון, אהוד קופמן בשם הבכירים לשעבר של הבנק והממונה על החטיבה העסקית יעקב אורבךההראו נוכחות. ורבך אף ציין כי זו "זכות גדולה לנו ולקוחותינו להוות גורם מרכזי בהגשמת בניית הארץ". רשמנו.

יעקב אורבך, אריק פינטו, אהוד קופמן, אודי סביון, ג'קי כהן (צילום: יח"צ) (צילום: יח
יעקב אורבך, אריק פינטו, אהוד קופמן, אודי סביון, ג'קי כהן(צילום: יח"צ)
 

דינוזאור בזימאק

גלריית זימאק בתל אביב רשמה שמחה גדולה עם הגעתו ארצה של האמן הבינלאומי פיליפ פסקוואה, שידוע בין היתר בזכות פסל הדינוזאור שלו בגובה 24 מטר למרגלות מגדל אייפל.

 

בין הנוכחים: עו"ד רונית שבירו, יו"ר דירקטוריון פעילים חנה פריזן,  איש העסקים ואספן האמנות יוסי לנדסמן, בעלי הגלריה שי וארז זימאק, יו"ר מכתשים אגן דני בירן, יוני זלצמן ומנכ"ל סופרדריבטיבס דודי גרשון, שידוע בזכות האקזיט של 350 מיליון דולרים שעשתה החברה שלו, יחד עם תמי רעייתו.

תמי ודודי גרשון ופיליפ פסקוואה (באמצע) (צילום: אסף גולן) (צילום: אסף גולן)
תמי ודודי גרשון ופיליפ פסקוואה (באמצע)(צילום: אסף גולן)
 

פרידר מתחילה ויפאסאנה

רשת BBB יוצאת בקמפיין חדש, שכוכביו, דנה פרידר וטל טרינגל נפגשים בסדנת ויפאסאנה. סמנכ"לית השיווק של BBB מורן פלשנר סיפרה כי "בחרנו לצאת במהלך מהפכני, שעושה את החיבור בין הדיגיטלי לפיזיקלי". שיהיה.

טל טרינגל ודנה פרידר (צילום: תומר גידרון) (צילום: תומר גידרון)
טל טרינגל ודנה פרידר(צילום: תומר גידרון)
 

הלו, כאן יוסטון?

ראש עיריית יוסטון, סילבסטר טרנר, הגיע לביקור בירושלים לבחון שיתופי פעולה בתחום טכנולוגיה ובריאות. במהלך הביקור עם ראש העירייה ניר ברקת סקרה הרשות לפיתוח ירושלים את הפעילות והמענקים שהביאו לצמיחה של עשרות אחוזים במספרן של חברות הסטרטאפ והביוטכנולוגיה הפועלות בעיר.

ניר ברקת וסילבסטר טרנר (צילום: ג'קי לוי) (צילום: ג'קי לוי)
ניר ברקת וסילבסטר טרנר(צילום: ג'קי לוי)
 

 

פרידה נוסח אוסטרליה

שגריר אוסטרליה בישראל דייב שארמה ורעייתו רייצ'ל אמרו שלום יפה לאחר שזה סיים את תפקידו בתום ארבע שנים בישראל. המסיבה שנערכה לכבודו חרגה מכללי הדיפלומטיה, וכללה ריקודי שורות ונאום "משמיץ" של סגן השגריר, שנפרד מהדיפלומט בהתאם למסורת הקאדר האוסטרלית.

 

השגריר היוצא השיב בעברית: "ישראל תהיה בדם שלנו תמיד". טעמו פאי בשר אוסטרלי ושווארמה: הרמטכ"ל לשעבר רא"ל במיל. בני גנץ, חה"כ אמיר אוחנה, מפקד חיל האוויר לשעבר עידו נחושתן, שגרירים ודיפלומטים.

הזוג שארמה ובני גנץ (צילום: אריאל בשור) (צילום: אריאל בשור)
הזוג שארמה ובני גנץ(צילום: אריאל בשור)
 

רופין עושה כבוד

המרכז האקדמי רופין ציין את טקס חלוקת תארים לבוגרים כמו גם תארי עמית כבוד בהשתתפות למעלה מ-3,000 מוזמנים. בין המקבלים היה ניתן לראות את מנכ"לית אינטל ישראל לשעבר מקסין פסברג, יו"ר ומייסד לקט ישראל יוסף גיטלר ויראון רופין עבור משפחת ארתור רופין לדורותיה.

 

התארים הוענקו על ידי נשיאת המרכז פרופ' גליה צבר, יו"ר חבר הנאמנים אודי אנג'ל ויו"ר הוועד המנהל רענן דינור.

רענן דינור, יוסף גיטלר, יראון רופין, מקסין פסברג (צילום: יח"צ רופין) (צילום: יח
רענן דינור, יוסף גיטלר, יראון רופין, מקסין פסברג(צילום: יח"צ רופין)
 

גאוות היוצר

מנכ"ל יקב היוצר גיא אדרי ומנכ"ל Allied Importers USA, חברת להפצת אלכוהול, חתמו על הסכם מסחרי הכולל שיווק יינות היוצר במחזור של 3 מיליון דולרים במהלך 3 שנים הקרובות. יקב היוצר ממוקם במעלה אדומים ומייצר יינות כשרים. הוא הושק לפני כשנה וכבר הספיק לזכות ב-6 מדליות זהב בתחרויות שונות.

גיא אדרי (צילום: ליאור נורדמן) (צילום: ליאור נורדמן)
גיא אדרי(צילום: ליאור נורדמן)
 

ובאה הישועה

מנכ''ל המרכז הרפואי מעייני הישועה, שלמה רוטשילד, שמח לקבל את תו התקן הבינלאומי אקרדיטציה בכל מדדי האיכות והמקצועיות. לא בכדי השקיע המרכז כ-10 מיליון שקלים בפיתוח, שידרוג והטמעת נהלים.

שלמה רוטשילד (צילום: יח"צ) (צילום: יח
שלמה רוטשילד(צילום: יח"צ)
 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים