שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  מני יוסף מונה למנהל האמנותי של פסטיבל עכו

  לאחר פרישתו של אבי גיבסון בר-אל מניהול פסטיבל עכו על רקע פסילתה של ההצגה "אסירי הכיבוש", מונה מנהל חדש - מני יוסף. "אני רואה זאת כחובתי לשמור על המשכיות הפסטיבל. בעכו, תיאטרון הוא הגשר בין האוכלוסיות", אמר עם בחירתו

  מני יוסף נבחר לשמש כמנהל האמנותי של פסטיבל עכו במקום אבי גיבסון בר-אל. כזכור, גיבסון בר-אל פרש מתפקידו לאחר שעיריית עכו החליטה להסיר מהפסטיבל את ההצגה "אסירי הכיבוש" שכתבה עינת ויצמן.

   

  "הדו קיום הוא מרקם מאוד חשוב לי ולעיר", אמר יוסף עם בחירתו, "תאטרון עכו ממוקם בעיר העתיקה והתושבים הם תומכי התאטרון. בעכו, תאטרון הוא הגשר בין האוכלוסיות. אנשים ממתינים שנה שלמה לפסטיבל ואני רואה זאת כחובתי לשמור על המשכיות הפסטיבל גם השנה. חשיבותו של הפסטיבל היא חברתית, עירונית ולאומית".

   

  עוררה סערה. עינת ויצמן (צילום: מוריאל פיסלזון) (צילום: מוריאל פיסלזון)
  עוררה סערה. עינת ויצמן(צילום: מוריאל פיסלזון)

   

  פרישתו של גיבסון בר-אל באה על רקע אישור ועדת ההיגוי, בראשות ראש עיריית עכו שמעון לנקרי, לפסול את ההצגה שכתבה ויצמן, המבוססת על מכתבים וסיפורים של אסירים פלסטינים. ההחלטה עוררה זעם בקרב יוצרים ושחקנים בפסטיבל, ששיגרו מכתב לראש העירייה ולהפקת הפסטיבל, בו הביעו "דאגה אמיתית לחופש היצירה והתנגדות לכל צורה של צנזורה", והפצירו בהם להחזיר את ההפקה של ויצמן לפסטיבל.

   

  היוצרים אף כתבו כי לא יוכלו להשתתף בפסטיבל אם לא תשתנה ההחלטה. בין החותמים על המכתב: רן בכור, יהושע סובול ואלון טיראן.

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים