שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ניפרד כידידים: הזוגות שנותרו חברים טובים
  תאמינו או לא, אבל אפשר להישאר חברים טובים אחרי שהקשר הזוגי הסתיים. אז איך עושים את זה, ומה בני הזוג החדשים חושבים על החברות הזאת? בדקנו

  הקלישאה הכי נפוצה אחרי פרידה היא ש"הזמן עושה את שלו ומרפא את כל הכאבים", אבל אני בדיוק אחרי פרידה ושום קלישאה לא מרגישה לי אמיתית ונכונה כרגע. אז כדי לצבור קצת כוחות ולגייס לעצמי מעט אופטימיות, שוחחתי עם שלושה זוגות שמוכיחים שפרידה זה לא באמת סוף העולם ושאפשר לצאת לדרך חדשה, ואפילו ביחד - כצמד חברים טובים שבוחרים להיפרד בטוב.

   

  תאמינו או לא, אבל אפשר להישאר חברים אחרי שהקשר הזוגי הסתיים. אז איך עושים את זה, ומה בני הזוג החדשים חושבים על החברות הזאת? קבלו את הילה ועידו, אור ואורי ולימור ואיציק שיש להם כמה טיפים טובים בשביל כל המנויים הקבועים במועדון הלבבות השבורים.

   

  הילה ועידו: נאמנים יותר לעצמם כשהם לחוד מאשר ביחד

  הילה ועידו בחרו להיפרד בטקס פרידה בנחל כזיב. הטקס התקיים בדיוק בתאריך של יום הנישואים החמישי שלהם. השניים פרסמו את ההחלטה להיפרד גם בפוסט פומבי בפייסבוק. בפוסט, הילה ועידו מסבירים מדוע החליטו להיפרד וטוענים כי אין להם כוונה לוותר על הקשר ביניהם, גם אם הם כבר לא חיים כזוג.

   

  אז מה היה בטקס הפרידה המיוחד? השניים יצאו מדירתם בכפר ורדים והגיעו לנחל כזיב באמצע היום, בטקס הם אמרו אחד לשנייה את כל מה שהיה להם להגיד ובסופו הכינו מעגל אבנים, והניחו את הטבעות שלהם בתוך המעגל. בפוסט בפייסבוק, השניים סיפרו כי הם בוחרים להיפרד כחברים טובים וכנשמות תאומות, אבל גם יודעים שהפרידה מקרבת אותם יותר לעצמם והם יותר נאמנים למי שהם כשהם לחוד מאשר ביחד.

  טקס פרידה ביום הנישואים החמישי. הילה ועידו (צילום: אוסף משפחתי)
  טקס פרידה ביום הנישואים החמישי. הילה ועידו(צילום: אוסף משפחתי)
   

  מה עומד מאחורי ההחלטה לשתף את הפרידה שלכם בפוסט בפייסבוק?

  עידו: "לכל אחד מאיתנו יש את הקהל שלו שעוקב אחריו. זה חלק מההבנה שכל מה שקורה לנו נועד לא רק עבורנו אלא בעבור העולם כולו, וכל מה שאנחנו מתמודדים איתו והדרך שאנחנו בוחרים לפעול בה נועדו כדי שכולם ידעו ויקבלו השראה לבחור בדרך אחרת, מקדמת יותר. אחרי שדיברנו במהלך השבוע עם המעגל הקרוב אלינו, החלטנו לשתף את כל שאר העולם".

   

  הילה: "אנחנו אנשים שמשתפים את הסביבה שלהם הרבה, אז אי אפשר שלא לשתף גם בזה. יש בזה משהו שקשור גם בתחושת ניקיון. כשאת יוצאת לעולם אחרי תקופה של נישואים, את צריכה להרגיש נקייה מהכותרות ששמו עלייך כשהיית בזוגיות. ומעבר לזה, רצינו גם להוות השראה".

   

  ומה היה בטקס?

  הילה: "כל אחד מאיתנו הכין דברים שהוא רצה להגיד, ואיחלנו אחד לשנייה איחולי הצלחה. שחררנו אחד את השני וטבלנו בנחל".

   

  יש לכם טיפים לזוגות שנפרדים?

  הילה: "תמיד להיות נאמנים למי שאתם. עדיף להיות אמיתיים עם עצמכם, ולא לחיות בשקר ולהרגיש שאתם לא נאמנים לרצונות האמיתיים שלכם. חשוב להתנקות ורק אחר כך להמשיך הלאה ולהתחיל משהו חדש. עכשיו אנחנו עוברים מכפר ורדים לפרדס חנה, יוצאים לדרך חדשה. אנחנו נגור בשני בתים נפרדים, אבל נגדל את אליה הבת שלנו בשיתוף מלא".

   

  אור (אורקה) טפלר ואורי לביא: "הגורל שלנו היה להישאר חברים"

  ומה קורה במרחק של כמה שנים מהפרידה? תשאלו את אור (אורקה) טפלר ואורי לביא. צמד המוזיקאים טיילו יחד והפיצו את אהבתם ברחבי העולם במשך שנתיים, וכשחזרו הקימו עם אוריה צור את להקת 'אורות'. השניים נפרדו לפני שלוש שנים, אבל נשארו החברים הכי טובים וזה בכלל לא מובן מאליו.

  אור ואורי. קודם הגיע הנתק ורק אחר כך החברות (צילום: אוסף משפחתי)
  אור ואורי. קודם הגיע הנתק ורק אחר כך החברות(צילום: אוסף משפחתי)

  איך עושים את זה? איך מצליחים להיפרד יפה?

  אור: "קודם כל, היה חשוב לקחת זמן ולא לדבר, כלומר לעבור את האבל עד הסוף. בנוסף, אורי ואני מופיעים עדיין יחד עם להקת 'אורות' והבנו שנצטרך לעשות שלום בשביל שנוכל להמשיך את הפרויקט ביחד, אז אחרי תקופת צינון של כמה חודשים חזרנו להיפגש. לי בהתחלה היה קשה, אבל לאט-לאט זה נהיה יותר קל".

   

  אורי: "זה פונקציה של כמה דברים - קודם כל, צריך לרצות להיות בקשר. אני יכול לחשוב על אקסיות אחרות שלי שאני לא בהכרח מרגיש שאני צריך או חייב אותן בחיים שלי. עם אור בחרתי לחיות ביחד כמה שנים, ואחרי הפרידה נשאר החיבור החזק והמחויבות העמוקה שיש לי אליה. לפעמים זה אפילו מרגיש כאילו הגורל שלנו היה להיות חברים, אבל היינו צריכים לעבור דרך מקום של זוגיות. הדבר הגדול ביותר בשבילנו, השותפות הרווחית יותר עבורנו, עם יותר מתנות, זה לאו דווקא השותפות הזוגית, אלא השותפות החברית והמקצועית".

   

  מה עוד מייחד את פרידה שלכם מפרידות של זוגות אחרים?

  אורי: "כשנפרדנו לקח כמה שבועות מהרגע שאמרנו שנפרדים ועד שעשינו את זה. ונפרדנו באמת יפה. היה מאוד עצוב. עד היום עצוב לי שאנחנו לא משפחה ושאמא שלה ואחותה לא יהיו בנות משפחה שלי. אז כשנפרדנו היה תהליך של אבל ועצבות, אבל הפרידה הייתה גם מאוד יפה ונכונה לנו. זה קרה בזכות זה שהייתה כנות ופתיחות, ואפשרנו אחד לשנייה לכאוב ביחד ולחוד. וגם כשחילקנו את הדברים בינינו, זה היה בנדיבות ובאהבה. שנינו נשארנו לגור באותו מושב, ברישפון, ומבחינה גיאוגרפית היינו מאוד קרובים, מרחק כמה דקות הליכה, אבל שמרנו על מרחק".

   

  "בתוך הריחוק הזה נפגשנו פעם בחודש, בעיקר לצורך עניינים מקצועיים של הלהקה, וזה היה המינון המושלם. בינתיים, כל אחד טיפח את עצמו וחווה עם עצמו את הפרידה. ועדיין, בו זמנית, להיפגש פעם בחודש עשה לנו מאוד טוב כי עדיין שמרנו על קשר, פשוט במינונים אחרים. לקח משהו כמו שנה עד שהדברים בינינו היו באמת נקיים".

   

  אור: "אורי הוא שותף נהדר, מאוד נטול אגו. למדנו שאם שמים את האגו בצד זוכים באח תאום קרוב וקשוב. עכשיו, שהצרכים אחד מהשני נרגעו, נפתח חלון לחברות עמוקה שיכולה גם מאוד לתמוך בתהליכים התפתחותיים של כל אחד במערכות היחסים החדשות שלו, בזכות השיקוף והכנות".

  "בתוך הריחוק הזה נפגשנו כדי לנגן עם הלהקה" (צילום: אוסף משפחתי)
  "בתוך הריחוק הזה נפגשנו כדי לנגן עם הלהקה"(צילום: אוסף משפחתי)

  אור, את התחתנת לאחרונה, בן הזוג שלך מקנא בכם?

  "אורי ובעלי חברים טובים ואורי ממש בן בית. וזה באמת בזכות זה שניקינו את השולחן לגמרי. הכל פתוח ולא הסתרנו דבר. ומעבר לזה, תמיד נשארנו נאמנים לאמת ולחברות. אמיר בן זוגי לא קנאי. ובאמת באמת שאין גם במה לקנא".

   

  ומה יש לאמיר, בן הזוג של אור, להגיד על כל זה?

  "מההתחלה זה הרגיש כמו קשר חברי, נקי, ללא מתח מיני או רומנטי. מבחינתי, אני הרווחתי חבר. אורי הוא איש אדיר".

   

  לימור ואיציק כרסנטי: הזמן עושה את שלו

  ואיך הקשר בין אקסים נראה אחרי שני עשורים? תשאלו את לימור ואיציק. כשהם התחתנו היא הייתה בת 21 והוא בן 23. היום, לימור מנהלת משרד יחסי ציבור ואיציק הוא מעצב שיער מצליח וסלב בוגר בית הגידול של "האח הגדול" עונה 7. שניהם גרים בחיפה, בקרבה אחד לשנייה.

   

  איציק, יש מתכון סודי להצלחה של הקשר שלכם?

  "אני לא חושב שיש מתכון כדי לשמור על קשר לאחר פרידה. כמו שאומרים: הזמן עושה את שלו. כמו בכל מערכת יחסים, אם זה בעבודה, אם זה בזוגיות, אם זה בטיולים - יש תקופת צינון. וגם זוג צריך את תקופת הצינון שלו. ואם יודעים לעבור את התקופה שעברנו יחד ואת הקשיים שיש בפרידה, אז יודעים גם לאהוב אחד את השנייה למרות הכל".

   

  לימור: "אנחנו התגרשנו לפני 15 שנה ויש לנו ילד משותף בשם דיוויד. אנחנו שומרים על קשר טוב ועוזרים אחד לשנייה. כשאיציק היה ב'אח הגדול' תפסתי פיקוד בכל מה שקשור ביחסי הציבור מסביב, ותמכתי מתוך רצון טוב לעזור. בחג השבועות האחרון חגגנו בארוחת ערב משותפת עם כל המשפחה המורחבת וזה היה ברור שאני ואיציק נגיע ונחגוג יחד, אבל לא תמיד זה היה ככה".

   

  איציק: "אני יכול לומר שזה לקח זמן עד שהפכנו את היחסים לכאלה. לקחנו בהתחלה פסק זמן אחד מהשני, אבל עם השנים למדנו לחיות ביחד ולגדל את הילד המשותף שלנו ביחד באווירה נעימה ומשפחתית, והראנו לילד שלנו שאפשר גם אחרת".

   

  לימור: "גם הקפדנו תמיד לגור קרוב אחד ליד השנייה ולא היינו מנוכרים. גם היום, כשדיוויד כבר גדול, אנחנו גרים במרחק של שבע דקות זה מזו".

  איציק, לימור והילד המשותף (צילום: אוסף משפחתי)
  איציק, לימור והילד המשותף(צילום: אוסף משפחתי)

  היום שניכם בזוגיות. בני הזוג החדשים מקנאים?

  איציק: "אין קנאה כי היום אנחנו החברים הכי טובים".

   

  לימור: "היחסים הם חבריים. היום אנחנו משתפים אחד את השנייה בסודות הכי קטנים וכמוסים, כאלה שמתביישים אפילו לספר לחברה הכי טובה".

   

  איציק: "אנחנו פונים אחד לשנייה בשביל לקבל עצות, וסומכים על הצד השני שהוא תמיד ידבר בכנות ויגיד לנו אם אנחנו עושים משהו שהוא לא נכון. אני תמיד אומר ללימור: 'אני לא אגיד לך את מה שאת רוצה לשמוע, אני אומר לך את האמת, ואני כאן כדי להיות זה שמציב לך מראה'. זה מתאפשר כי אנחנו מכירים הכי טוב שיש. אפילו הציעו לנו ללכת ביחד לתוכנית 'המרוץ למיליון', אבל בסוף זה לא יצא לפועל".

   

  איך גורמים לקשר כזה לעבוד? יש לכם טיפים?

  איציק: "אני רוצה לתת עצה לזוגות שעדיין נמצאים בבתי משפט ומתקוטטים. אני רוצה לומר להם שכדאי להם לגשת לבית לווינשטיין ולראות שם אנשים שסובלים באמת, כי בינתיים חבל על הזמן והכסף. בסוף זה ריב על קיר, על בית, על כסף, והחיים קצרים מכדי להעביר אותם בריבים על חתיכת בטון. אז תהיו יותר חכמים ופחות צודקים, כי החיים הם קצרים, ומאוד יפים, ויש גם חיים אחרי הגירושים".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "ניפרד כידידים: הזוגות שנותרו חברים טובים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אוסף משפחתי
  אור ואורי. זוגיות שהפכה לידידות עמוקה
  צילום: אוסף משפחתי
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים