שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  וול סטריט ננעלה בירידות; הנפט בשפל של שבעה חודשים
  מניות הטכנלוגיה ירדו ונאסד"ק נחלש ב-0.5%; אמזון איבדה 1.3% אחרי דיווחים כי היא קרובה לרכישת ענק; נייקי דיווחה על תוכנית התייעלות ואיבדה 3%; סנאפ נפלה ב-5% לרמתה בהנפקה הראשונה לציבור
  המסחר בוול סטריט ננעל בירידות בהובלת מניות הטכנולוגיה והאנרגיה: נאסד"ק איבד 0.5%, דאו ג'ונס ירד ב-0.1% ו-S&P 500 נחלש ב-0.2%. גם הדיווחים בארה"ב על המשך חקירת הקשר בין רוסיה ואנשי הקמפיין של הנשיא דונלד טראמפ העיבו על המסחר.

   

  הנפט איבד 0.6% ביום שני רצוף של ירידות לרמה של 44.5 דולר לחבית. זוהי הרמה הנמוכה ביותר מאז אמצע חודש נובמבר, כשהלחץ מהמחיר נובע מחששות המשקיעים באשר לתפוקה המוגברת בארה"ב, ומאידך מצריכה נמוכה של בנזין שם. הברנט נחלש ב-0.2% לרמה של 46.9 דולר לחבית. הגז הטבעי זינק ב-4.2% לרמה של 30.1 דולר למיליון BTU - שיא מאז סוף חודש מאי.

   

  בעקבות העלאת הריבית בארה"ב והתחזקות הדולר: הזהב נפל לרמתו הנמוכה מזה שלושה שבועות וירד ב-1.7% למחיר של 1,254.6 דולר לאונקיה. הכסף נחלש ב-2.5% לרמה של 16.7 דולר לאונקיה, הפלטינה איבדה 3.2% לרמה של 921.3 דולר לאונקיה והפלדיום התחזק ב-0.5% לרמה של 858 דולר לאונקיה.

   

  המסחר באירופה נחתם בירידות. פוטסי ירד ב-0.7%, דאקס החסיר 0.9% וקאק איבד 0.5%.

   

  מניות מובילות

  מניית סנאפ נופלת ב-4.3% ולראשונה הגיעה לרמה של 17 דולר, המחיר שלה בהנפקה הראשונה לציבור ב-2 למרץ. למחרת ההנפקה היא זינקה במהלך המסחר ב-73% לרמה של 29.4 דולר, ורשמה שיא סגירה של 59% - 27.1 דולר. בשלושת החודשים האחרונים איבדה סנאפ 18%.

   

  אמזון מנהלת מגעים לרכישת Slack, בעסקה שצפויה להגיע ל-9 מיליארד דולר, כך דיווחה סוכנות בלומברג על בסיס מקורות המקורבים לנושא. עדיין לא ברור באיזה מצב נמצאים המגעים, ואמזון וסלאק סירבו להגיב לדיווח. אם תושלם, תהיה זו הרכישה הגדולה ביותר בהיסטוריה של אמזון, סלאק היא פלטפורמה למסרים ארגוניים, המסוגלת להסתנכרן עם שירותי צ'ט, מערכות ארגוניות ושירותים מקוונים, שמאפשרת לצוותים לעבוד יחד על מסמכים, לנהל פרויקטים ולנטר משימות.

   

  מנהל התרופות והמזון האמריקאי (FDA) עדיין לא מאשר את הקופקסון הגנרי 20 מ"ג של מיילן. מדובר בחדשות טובות לענקית הפארמה טבע, שתקבל עוד אורך נשימה והכנסות מתרופת הדגל האתית שלה. ה-FDA שלח למיילן "בקשת מידע" על הגרסה הגנרית של 20 מ"ג, ובכך עיכב עוד יותר את ההשקה שהייתה אמורה להיות באוגוסט הקרוב. דוברת מיילן בארה"ב, נינה דוולין, סירבה למסור פרטים נוספים על בקשת ה-FDA.

   

   מניית הקמעונאית האמריקאית קרוגר נופלת ב-18% אחרי תוצאות הרבעון השל החברה. החברה פירסמה תחזית רווח של 2-2.05 דולרים למניה לשנת 2017 כולה, כאשר האנליסטים ציפו לרווח של 2.2 דולרים למניה. הקמעונאית מתמודדת עם תחרות אגרסיבית בשוק המזון. כעת מציגה המניה את הירידה היומית החדה ביותר שלה מאז שנת 1999.

   

  מניית ענקית הצעצועים מאטל  צוללת ב-8%. החברה ערכה אתמול כנס משקיעים בו היא הודיעה על הפחתת דיבידנד. כמו כן דיברה החברה על הצורך לחבר את הצעצועים המובילים שלה, כמו בובות ברבי, למכשירים ניידים. מנכ"לית החברה ציינה כי ל-85% מהילדים בין גילאי 3 עד 5 גישה לטאבלט.

   

  ברקע למסחר

  נתוני מאקרו חיוביים בארה"ב: התביעות הראשונות לדמי אבטלה הפתיעו לטובה ועמדו על 237 אלף. זאת, לעומת צפי לנתון של 242 אלף תביעות ראשונות. מדד הייצור של הפד של פילדלפיה לחודש יולי עמד על 27.6 נקודות, טוב מהתחזיות שצפו נתון של 24 נקודות. מדד הייצור של האמפייר סטייט עמד על 19.8 נקודות, כאשר הצפי עמד על 4 נקודות בלבד.

   

  נשיא רוסיה ולדימין פוטין ערך היום את האירוע השנתי של מענה לשאלות אזרחים. על פי דיווחים, פוטין אמר בין היתר: המיתון והמשבר ברוסיה הסתיימו, בסבירות רבה האינפלציה השנתית תעמוד ביעד של 4%, הסנקציות שיוזמת ארה"ב הן ביטוי למשבר הפוליטי הפנימי בארה"ב, גם ללא שאלת האי קרים תימצא סיבה אחרת להטלת סנקציות.

   

  מאקרו בריטניה: המכירות הקמעונאיות ירדו בחודש מאי ב-1.2% (נתון חודשי), כאשר תחזית הכלכלנים עמדה על ירידה של 0.8%. בחישוב שנתי עלו המכירות הקמעונאיות ב-0.9%, כאשר התחזית עמדה על עלייה של 1.7%. בנתוני הליבה של המכירות הקמעונאיות נרשמה ירידה חודשית של 1.6%, כאשר התחזית עמדה על ירידה של 0.8%, הנתון השנתי עלה ב-0.6%, מול תחזית לעלייה של 1.9%.

   

  חברת סלקום נעלה אתמול את המסחר בניו יורק, כציון 10 שנים לרישומה למסחר בבורסה האמריקאית.

    

  עדכונים מפולקסווגן, בהיבט התאגידי ובהיבט הפרסונאלי. לאחר פרישה עם הנהלת רשות הצרכנות האירופית הסכימה פולקסווגן להאריך את האחריות על בעלי מכוניות דיזל של החברה באירופה בשנתיים נוספות. ההסכם לא כולל פיצוי לבעלי המכוניות, בניגוד להסכם שאליו הגיעה החברה בארה"ב.

   

  בהיבט הפרסונאלי, מנהל בכיר של פולקסווגן ביפן נעצר במדינה בחשד לשימוש בחומרים אסורים - על פי דיווחים ביפן המעצר התבסס על מידע שהתקבל מרשויות הדואר ביפן. החברה הודיעה על המעצר מבלי להתייחס לעניין הסמים, וציינה כי היא משתפת פעולה עם רשויות החקירה: "אנו חשים צער על העובדה שעובד החברה נעצר ביפן בשל עניינים אישיים".

   

  בשעה שמדינות המפרץ ומצרים מפעילות חרם כלכלי על קטאר, היא מודיעה על עסקה לרכישת מטוסים מארה"ב. אתמול בערב הודיעה קטאר כי חתמה על הסכם לרכישת מטוסי F-15 בעסקה בשווי 12 מיליארד דולר. על פי דיווח בבלומברג, העסקה כוללת רכישת 36 מטוסים.

   

  בלומברג מדווחת שדויטשה בנק צפוי לבצע שינוי מבני בחטיבת ההשקעות והתאגידים שלו. הבנק הגרמני מתכוון בין היתר להקים חטיבה חדשה שתהיה אחראית על הפעילות בשוק ההון, כולל פעילות גיוסי החוב.

   

  הפדרל ריזרב העלה כצפוי את שיעור הריבית בפעם השלישית בתוך 7 חודשים. הבנק בראשותה של ג'נט ילן העלה את הריבית ב-0.25% לטווח שבין 1% לבין 1.25%. בהודעה שהתלוותה להחלטה נכתב כי הבנק המרכזי צופה עוד העלאת ריבית אחת השנה, ועוד 3 העלאות בשנה הבאה (2018). נוסף על כך, הפד הציג את התוכנית לצמצום המאזן שלו שעומד על 4.5 טריליון דולר. התוכנית תכלול מכירה של 10 מיליארד דולר אג"ח ממשלתי ואג"ח מגובה משכנתאות ותגדל ב-6 מיליארד דולר כל חודש עד 50 מיליארד לחודש. עם זאת, הנגידה ילן ציינה שהתוכנית תחל 'מתי שיהיה ניתן', אך התכנון הוא להתחיל עוד בשנה הנוכחית.

   

  לאחר החלטת הריבית, המסחר בוול סטריט ננעל אמש במגמה מעורבת. מדד דאו ג'ונס עלה בשיעור של 0.2% וננעל בשיא, ברמה של 21,375 נקודות. לעומתו, מדד S&P 500 ירד ב-0.1% ומדד נאסד"ק איבד 0.4%.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "וול סטריט ננעלה בירידות; הנפט בשפל של שבעה חודשים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים