שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  כבוד לאבא
  בארה"ב גילינו שגם לאבא מוקדש יום מיוחד בשנה, והוא התחיל הרבה לפני שאבהות חזרה לאופנה. איך נולד הרעיון ולמה בעולם מפרשים אותו בכל כך הרבה דרכים?
  יום האב הוא מסוג הימים האלו שבהם כל ישראלי מזכיר לעצמו או לאחרים שבארץ עוד אף אחד לא חשב על זה. למעשה, כדי להוביל שוויון לקחו בישראל את היום של האמהות והפכו אותו ליום של כולם.אבל בארה”ב כל סיבה למסיבה ולהוצאה נוספת מתקבלת בברכה וכך חוגגים מדי שנה את יום האב בחודש יוני החל משנת 1910.

   

  יום האב הראשון צוין בספוקיין שבוושינגטון כשסונורה דוד, צעירה בת 27 רצתה לכבד את האיש שגידל אותה אחרי שאמה נפטרה בילדותה. היא ישבה בטקס

  בכנסייה וחשבה כמה ברת מזל היא שאביה גידל אותה ושמר עליה, והחליטה לערוך עבורו את יום האב שיקביל ליום האם שמעולם לא זכתה לחגוג. היא בחרה בחודש יוני, חודש הולדתו של אביה.

   

  יותר ויותר ערים הצטרפו לחגיגות עם השנים אבל רק בשנת 1924 קיבל היום מעמד של אירוע לאומי, תחת שלטונו של הנשיא קולידג’."יש לבסס יחסים אינטימיים וקרובים יותר בין אבות וילדים", קרא הנשיא. "כך יש גם להמחיש את משמעות החובות והאחריות שיש לאבות", אמר.

  עד ימי מלחמת העולם השניה צבר היום הזה עוד ועוד פופולאריות ובשנת 1966 הכריז הנשיא ג'ונסון על יום ראשון השלישי בכל חודש יוני כיום האב. שש שנים אחר כך היה זה ניקסון שהפך את היום לחג פדרלי.

   

   (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)

   

  היום ידוע שמרביתהאמריקאים חוגגים ביום הזה בדרכים שונות, משתיה וברביקיו, ועד תעריפים מיוחדים למתנות פופולאריות בכל חנות ודלי, כשלפי הפרסומים מבזבזים האמריקאים ביליונים על מתנות ביום הזה, מעט פחות מביום האם.

   

  מאז ועד היום לא רק בארה"ב נהנים אבות מיום שמוקדש להם, אלא ברחבי העולם מדינות רבות אימצו את החגיגה.בתאילנד, למשל, יום האב מצוין ביום הולדתו של המלך, שהיה גם האב הלאומי הבלתי מעורער. ביום הזה יש חגיגה בממלכה כולה, זיקוקים, ומעשי צדקה כמו תרומות דם ושחרור חיות מהשבי.

  באיזורים מסוימים בבריטניה, שמציינת את יום האב ממש באותו תאריך, ישנם איזורים כפריים בהם נוהגים גברים להגיע לביקור ביער כשהם מאובזרים בבירה יינות ובשר. ילדים אגב, אין בסביבה.בסין יחגגו את יום האב ב-8 באוגוסט, מאחר והמספר שמונה מכונה "בה"ואבא בסינית אומרים "בא-בא", לכן היום השמיני בחודש השמיני מוקדש לבאבא.

   (צילום: Shutterstock)
  (צילום: Shutterstock)

   

  בכל מיני מדינות בעולם נראה שמציינים בכל זאת בדרך זו או אחרת יום לאב המשפחה, שהופך לדמות דומיננטית יותר בבית. בסקר שפורסם בשבוע שעבר טענו הנשאלים שתפקידו החשוב ביותר של האב הוא להיות מודל לחיקוי ולהראות לילדיו, בנות ובנים, כיצד יהפכו להיות אנשים טובים יותר.

  כמעט 90% מההורים הנשאלים טענו שתפקיד האב במסגרת המשפחתית השתנה באופן ניכר בדורות האחרונים, כשהיום הקריירה שלו נחשבת למשנית לעומת תפקידו בבית.

   

  זו כמובן סיבה נוספת לפתוח את הארנק או סתם לתת חיבוק חזק. יום אב שמח.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "כבוד לאבא"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים