שתף קטע נבחר

הרצח ברחובות וניסיונות ההסתרה: חמישה נעצרו, ביקשו לאסור פרסום לפני ההודעה

בעקבות חיסול העבריין בן ה-43 שהיה אמור להיות בפיקוח משטרתי נעצרו הלילה חמישה חשודים. מתברר כי ב-21:23 ביקשה המשטרה לאסור לפרסם את פרטי רצח העבריין במטעים ברחובות, ורק כעבור 40 דקות פרסמה הודעה לקונית על שאירע. המפכ"ל כינס ישיבה דחופה כדי לבחון את מה שמסתמן כמחדל

 

הבקשה לצו איסור פרסום קדמה להודעה על הרצח ()
הבקשה לצו איסור פרסום קדמה להודעה על הרצח
 

 

האם המשטרה ביקשה לאסור פרסום כדי לכסות על מחדל? הלם ומבוכה במשטרה בעקבות חיסולו של רומן אנטון, עבריין בן 43 מראשון לציון, שהיה אמור להיות תחת פיקוח של היחידה המרכזית של מחוז מרכז. הבוקר (יום ו') הודיעה המשטרה כי הלילה נעצרו חמישה חשודים, שלושה תושבי רחובות בני 26, 28 ו-35 וכן תושב אופקים בן 30 ותושב אשקלון בן 36 בחשד למעורבות באירוע. הם יובאו לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בפתח תקווה.

 

 

אחד החשודים בבית המשפט  (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
אחד החשודים בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי)

 

מתברר כי המשטרה ביקשה מבית המשפט כבר ב-21:23, עוד לפני שמד"א קבעו את מותו של רומן, צו איסור פרסום גורף על חקירת הפרשה - ואף על עצם הוצאת הצו עצמו - ורק ב-22:00 שלחה הודעה לקונית בזו הלשון: "ראשוני: בשטח פתוח סמוך לכביש 411 במטעים נמצאה גופת גבר. נבדק חשד לפלילים". לאחר מכן הוצא הצו שאוסר לפרסם את הפרטים. ההודעה על הוצאת הצו נמסרה ב-22:42.

 

עורך דינם של החשודים אהוד בן יהודה אמר בבית משפט השלום בפתח תקווה כי "המשטרה מייחסת להם רצח של בחור שהיה מיודד איתם. לפי דעתי, מדובר בטעות חמורה שעושה המשטרה שמייחסת דווקא לחברים של אותו נרצח זכרונו לברכה את הרצח. לדעתי, לכל החשודים ישנו אליבי מוצק שעניינו מקומות שמוסרטים ומוקלטים. בדיקה מהירה של המשטרה תעלה בדיוק איפה היו בשעת הרצח ולפיכך מדובר במעצר שווא".

 

"מעצר שווא". עו"ד אהוד בן יהודה המייצג את החשודים  (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
"מעצר שווא". עו"ד אהוד בן יהודה המייצג את החשודים (צילום: מוטי קמחי)

  

 

 (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
(צילום: אבי מועלם)

 (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
(צילום: אבי מועלם)

זירת הרצח במטעים ליד רחובות (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
זירת הרצח במטעים ליד רחובות(צילום: אבי מועלם)
 

בעקבות החיסול קיים מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב רוני אלשיך, ישיבה דחופה על מנת לבדוק מקרוב את פרטי האירוע שמסתמן כבר עתה כמחדל מקצועי. גורם המעורה בחקירה אמר כי "המהירות לא נתפשת. זה שמוציאים צו, זה לא חדש - אבל לא בכזו בהילות". האיפול שהטילה המשטרה על האירוע, והשתיקה של הדוברים והקצינים בזירה רק העצימו את השמועות על המחדל.

 

על פי העובדות המותרות לפרסום, בשעות הערב אותרה גופתו של רומן על גבעה בפרדסים של רחובות. שוטרים, שכנראה היו חייבים להיות במקום, גילו את האיש.

 

בשעה 21:00 התקבלה הקריאה במוקד מד"א, וצוות מיוחד הוזנק לשם. כאמור, למרבה האבסורד - כבר ב-21:23 ביקשה היחידה המרכזית במחוז מרכז צו איסור פרסום, עוד לפני שכל הכוחות הגיעו לשטח, במטרה להסתיר את פרטי האירוע.

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים