שתף קטע נבחר

בכיר במשטרה בעקבות הרצח ברחובות: "לפעמים יש תקלות מבצעיות"

במשטרה מגיבים על מה שמסתמן כמחדל שנגמר ברצח של עבריין שהיה אמור להיות תחת פיקוח. קצין בכיר אמר כי "במקצוע שלנו אנחנו חייבים לקחת סיכונים. המלחמה בעבריינים היא לא בבתי קפה באמצע העיר". הוארך בשבוע מעצרם של חמשת החשודים ברצח, ובראשם עמוס ואופיר ממשפחת הפשע לביא

 

 

קצין בכיר במשטרה הגיב בצהריים (יום ו') לטענות הקשות בדבר תקלות שקדמו לרצח העבריין רומן אנטון (43) מראשון לציון ברחובות: "יש לפעמים סיכונים שלוקחים במלחמה בארגוני הפשיעה. לפעמים יש גם תקלות מבצעיות. בסופו של דבר אנחנו ננצח", אמר הקצין. בית משפט השלום בפתח תקווה האריך בשבוע את מעצרם של חמשת החשודים ברצח, ובראשם האחים עמוס ואופיר ממשפחת הפשע לביא ברחובות.

 

קראו עוד על משפחת הפשע לביא מרחובות - בקישור הבא

 

"במקצוע שלנו אנחנו חייבים לקחת סיכונים", אמר הקצין הבכיר, "להבדיל ממה שאנשים חושבים המלחמה בעבריינים היא לא בבתי קפה באמצע העיר".

אופיר לביא, ממשפחת הפשע ברחובות (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
אופיר לביא, ממשפחת הפשע ברחובות(צילום: מוטי קמחי)

עמוס לביא. מעצרו הוארך (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
עמוס לביא. מעצרו הוארך(צילום: מוטי קמחי)

רומן אגרונוב, מהחשודים ברצח  (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
רומן אגרונוב, מהחשודים ברצח (צילום: מוטי קמחי)

דוד פילוס, מהחשודים ברחובות (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
דוד פילוס, מהחשודים ברחובות(צילום: מוטי קמחי)

מקום הרצח ברחובות (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
מקום הרצח ברחובות(צילום: אבי מועלם)

הגשת הבקשה לצו איסור פרסום קדמה לפרסום דבר הרצח  ()
הגשת הבקשה לצו איסור פרסום קדמה לפרסום דבר הרצח

עורך דינם של החשודים אהוד בן יהודה אמר בבית משפט השלום בפתח תקווה קודם שהוארך מעצרם בהסכמת הצדדים, כי "המשטרה מייחסת להם רצח של בחור שהיה מיודד איתם. לפי דעתי, מדובר בטעות חמורה שעושה המשטרה שמייחסת דווקא לחברים של אותו נרצח זכרונו לברכה את הרצח. לדעתי, לכל החשודים ישנו אליבי מוצק שעניינו מקומות שמוסרטים ומוקלטים. בדיקה מהירה של המשטרה תעלה בדיוק איפה היו בשעת הרצח ולפיכך מדובר במעצר שווא".

 

המשטרה ביקשה מבית המשפט כבר ב-21:23 אמש, עוד לפני שמד"א קבעו את מותו של רומן, צו איסור פרסום גורף על חקירת הפרשה - ואף על עצם הוצאת הצו עצמו - ורק ב-22:00 שלחה הודעה לקונית בזו הלשון: "ראשוני: בשטח פתוח סמוך לכביש 411 במטעים נמצאה גופת גבר. נבדק חשד לפלילים". לאחר מכן הוצא הצו שאוסר לפרסם את הפרטים. ההודעה על הוצאת הצו נמסרה ב-22:42.

 

בעקבות החיסול קיים מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב רוני אלשיך, ישיבה דחופה על מנת לבדוק מקרוב את פרטי האירוע שמסתמן כבר עתה כמחדל מקצועי. גורם המעורה בחקירה אמר כי "המהירות לא נתפשת. זה שמוציאים צו, זה לא חדש - אבל לא בכזו בהילות". האיפול שהטילה המשטרה על האירוע, והשתיקה של הדוברים והקצינים בזירה רק העצימו את השמועות על המחדל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
אופיר לביא, אחד החשודים המרכזיים
צילום: מוטי קמחי
מומלצים