שתף קטע נבחר

הרצח פוענח: חנאן התגרשה, יצאה לעבוד - ושילמה על כך בחייה

המשטרה פענחה את רצח חנאן אלבחירי, בת 19 מלקיה, שנעדרה מתחילת מאי: על רקע גירושיה והחלטתה לצאת לעבוד, רצחו אותה שלושה בני משפחתה "כי פגעה בכבוד המשפחה". היום יוגשו נגדם כתבי אישום

 

חנאן אלבחירי (באדיבות המשטרה) (באדיבות המשטרה)
חנאן אלבחירי(באדיבות המשטרה)

ב-3 במאי, סמוך לשעה 21:00 בלילה, התקשרה חנאן אלבחירי בת ה-19 לאמהּ. היא אמרה שהיא נמצאת בדרך הביתה. רגעים ספורים לאחר מכן היא נחטפה והובלה למותה "כי פגעה בכבוד המשפחה". היום (א') הותר לפרסום כי המשטרה פענחה את המקרה: במהלך החקירה הוביל אחד החשודים את השוטרים למתחם שבו קברו את הגופה. היום יוגשו כתבי אישום נגד שלושה בני משפחתה: שני דודיה - יונס וסאגר אלבחירי - ובן דודה מחמד (בנו של יונס).

 

על פי המשטרה, הרקע לרציחתה נעוץ בגירושיה לפני חצי שנה - זמן קצר לאחר שחותנה עם גבר בעל מוגבלות. היא נדרשה להחזיר את המוהר ששולם עבורה, והחליטה לצאת לעבוד. אלבחירי, יתומה מאב, נמצאה תחת חסותו של דודה, והוא סבר שיציאה לעבודה מהווה פגיעה בכבוד המשפחה.

 

 
בני המשפחה הנאשמים, הבוקר בבית המשפט (צילום: ישראל יוסף) (צילום: ישראל יוסף)
בני המשפחה הנאשמים, הבוקר בבית המשפט(צילום: ישראל יוסף)
 

עורכי הדין יוסי לין וארז שלו ()
עורכי הדין יוסי לין וארז שלו

עו"ד רמי שלבי ()
עו"ד רמי שלבי

על פי המשטרה, החשודים תכננו את החטיפה במשך כשבוע. מפרטי החקירה עולה כי חנאן אלבחירי נחטפה למתחם המשפחה שבגבעות גורל, שם "חקרו" אותה החשודים. הם ביצעו חיפוש בציוד האישי שלה ותשאלו אותה לגבי האנשים שעמם נפגשה. לבסוף שברו את המפרקת שלה, שרפו את גופתה במשך כמעט שעתיים, ומשם נשאו את השאריות בתוך שק לשטח וקברו אותו בעומק של כ-4-3 מטרים.

 

במהלך החקירה נשבר מחמד אלבחירי והודה במיוחס לו, אך לא הביע צער על המעשה. הוא זה שהוביל את השוטרים למקום שבו נקברה.

 

חנאן הגישה בפברואר תלונה אחת נגד אחיה למחצה בגין איומים ופגיעה. מאוחר יותר ביקשה לבטל את התלונה וטענה שלא קרה דבר. בחקירה התברר שהוא שבר לה את היד ואיים עליה כדי שתבטל את התלונה.

 

"חנאן מסכנה", אמרו שכניה, "את מה שאנחנו יודעים קשה להגיד. יש לנו את המנהג שלנו ששונה משלכם (היהודים). יש דברים שאנחנו רואים בצורה לא טובה. אצלכם זה חופשי. יש לנו את המנטליות שלנו. בעיניים שלי לא ראיתי שיצאה עם מישהו. ואם לא ראית בעיניים אז אסור להגיד. אבל יש הרבה שמועות. רואים שהיא יוצאת. חוזרת. בן דוד זורק מילה.

ההוא זורק מילה".

 

במשטרה הבינו מהר מאוד שתיק הנעדרת שלהם הוא תיק רצח, והחלו בפעולות סמויות נגד החשודים. שישה בני משפחה נעצרו, בהם דודה יונס אלבחירי, דוד נוסף ובן דוד. במהלך החקירה הוביל אחד מהשלושה את השוטרים למתחם שבו קברו את הגופה. באמצעות כלב משטרתי אותרו השרידים של חנאן. אתמול הודיעה המשטרה לאמה של חנאן כי שרידי גופתה יועברו לידיה לקבורה.

 

הפרקליטות צפויה להגיש היום כתב אישום נגד השלושה. את החשודים מייצגים עו"ד מחמד אבו פריח, יוסי לין ורמי שלבי.

 

עו"ד לין אמר: "מרשי מכחיש את העבירה המיוחסת לו. לאחר שנלמד את חומר הראיות נתמודד עם כתב האישום בבית המשפט". עו"ד ארז שלו המייצג את אחד החשודים, אמר כי "טרם נחשפנו לחומר הראיות, עם קבלת חומרי החקירה נלמד היטב את טיבן של הראיות ואז נוכל לדעת מהן הראיות בגינן מבוסס כתב האישום, מרשי מכחיש את המיוחס לו ודבריו נמסרו במסגרת חקירתו במשטרה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות המשטרה
חנאן אלבחירי
באדיבות המשטרה
מומלצים