שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  השיקול הכי חשוב בבחירת מזגן
  איכות האוויר הוא נושא שחשוב לישראלים, עד כדי שהוא מהווה שיקול בבחירה של אזור מגורים. אבל מה קורה אצלכם בבית? המזגן של TCL יודע לסנן את המזיקים ולטהר את האוויר שנמצא בתוך הבית, תוך כדי קירור. רק חשבו על כמה זה משמעותי בחדר של הילדים שלכם

  בכל פעם שמתחיל הקיץ אנחנו מוצאים את עצמנו מודים בלב למי שהמציא את המזגן כמה וכמה פעמים ביום. הוא הופך להיות חלק בלתי נפרד מהחיים שלנו, כמעט כמו עוד איבר בגוף. אבל אותו מזגן דורש תחזוקה על מנת שימשיך לשמח אותנו בימי הקיץ החמים. אז איך עושים את זה בעצם? הנה כמה טיפים חשובים שיגרמו לכם לשים לב לשיקול הכי חשוב בבחירת מזגן שלא ידעתם עליו עד עכשיו - איכות האוויר.

   

  חן בן דוד, מנהל פעילות בחברת יורוקום המייבאת את מזגני TCL, מסביר שאחד הדברים הכי חשובים בהתקנת מזגן הוא לבדוק שפתחי כניסת האוויר יהיו תמיד חופשיים ופנויים. "הרבה פעמים ההתקנה עצמה אינה נכונה, חשוב לוודא שהמזגן נמצא במרחק מספק מהתקרה, כדי שיוכל לספוח אליו אוויר בכמות שתספק את הצרכים של החלל אותו הוא מקרר או מחמם", הוא אומר.

   

   (צילום: מזגני TCL) (צילום: מזגני TCL)
  (צילום: מזגני TCL)

   

  אחרי שווידאנו שהמזגן מותקן במקום ראוי, חשוב לדאוג שהמסננים יהיו נקיים תמיד. "בכל המזגנים יש רשת שתפקידה הוא להוציא את חלקיקי האבק שנמצאים בחדר ולנטרל אותם", הוא מסביר. תדירות הניקוי תלויה באזור המגורים ואפילו בקומה. ככל שהקומה תהיה גבוהה יותר, יהיה פחות זיהום. כשהמסננים נסתמים התפוקה יורדת והצריכה האנרגטית עולה מבלי לשים לב. "המזגן מתאמץ, עובד קשה יותר ופחות טוב. את המסננים רצוי לנקות פעם בחודשיים, להוציא את הרשת ולשטוף אותה במים בלבד", אומר בן-דוד.

   

  והנה מגיע הטוויסט - במזגנים החדשים של חברת יורוקום TCL יש מערכות פילטר נוספות שתפקידם לנטרל מזיקים אחרים - כמו תחמוצות אורגניות מהטבע, כמו למשל ביוב שנמצא בקרבת הבית, וא-אורגניות כמו למשל דבקים או פיח. "אצלנו במערכת, הפילטרים מתיישבים על הרשת המוכרת במזגן ואותם צריך להחליף פעם בשנה כדי שהיעילות שלהם תמשיך לעבוד כראוי"

   

  מסננים גם את האוויר ולא רק את האבק

  חברת יורוקום היא יבואנית מוצרים בתחום התקשורת והאלקטרוניקה. החברה החליטה להיכנס לתחום מיזוג האוויר ולשווק מזגנים של חברת TCL, אחת מחברות המיזוג הגדולות בעולם המייצאת כ-7 מליון מזגנים בשנה.

   

  "היתרון שלנו הוא שיש לנו מערכות מפלטרות שעושות פעולות נוספות של סינון האוויר. לא רק מסננות את חלקיקי האבק, אלא על הרשת מורכבת עוד מערכת פילטרים מסוגים שונים שמטפלים בזיהומים אורגניים", מסביר בן-דוד. "האוויר שנמצא בחדר הוא אותו אוויר שנמצא מחוץ לבית, אם יש ביוב קרוב, למשל, אז המערכת הזאת מנטרלת את המזיקים ואת הריחות האלה. הדבר משפר את איכות האוויר בחדר בצורה משמעותית".

   

  חברת יורוקום בחרה להתרכז באיכות האוויר של המזגנים ובמערכת סינון האוויר המתקדמת, הכוללת 6 פילטרים שדואגים לנקיון האוויר שנכנס לחדר, ציפוי במאייד הדוחה לכלוך ואבק ושומר על סביבה נקייה ובריאה, ותזכורת חזותית על המזגן לניקוי הפילטרים. רוב הצרכנים בטוחים שצריך לנקות את הפילטרים פעם בשנה, כך שהתזכורת החזותית תועיל להם מאוד.

   

  איכות האוויר הוא נושא שחשוב לישראלים, עד כדי שהוא מהווה שיקול בבחירה של אזור מגורים. האוויר שנמצא מחוץ לבית הוא, כאמור, אותו האוויר שנמצא בפנים, כך שחשוב שהמזגן - אמצעי צינון הבית העיקרי בישראל שפועל כמעט בכל שעות היום רצוף, ובלא מעט חדרים בבית, ידע לסנן את המזיקים ולטהר את האוויר שנמצא בתוך הבית, תוך כדי קירור. רק חשבו על כמה זה משמעותי בחדר הילדים שלכם, למשל.

   

  טיפ נוסף, ממליץ בן דוד, הוא לנקות את יחידת המזגן החיצונית, רק אם מתאפשר! "אם היחידה החיצונית תלוייה מחוץ לבניין אז אין להתקרב אליה כמובן, אבל אם היא יושבת בחדר הכביסה למשל או במקום נגיש, חשוב לשטוף אותה כשהמזגן כבוי ומנותק מהחשמל, בלחץ גבוה של מים, במיוחד את האזור שממנו נכנס האוויר פנימה, שם מצטבר לכלוך ואבק שגורם לבלאי גבוה מאוד של המנוע ולירידה בתפוקות"

   

  אלה התחזוקות השוטפות שצריך לבצע פעם בכמה חודשים, הן מאריכות את חיי המזגן וחוסכות בחשמל. "כמובן שאם יש איזשהו סוג של ירידה בתפוקות הקירור, זו כנראה תקלה טכנית כמו דליפה של הגז ואז צריך לאתר את הדליפה, לתקן אותה, ולמלא את הגז מחדש על-ידי בעל מקצוע".

   

  לפרטים נוספים על המזגן ששומר על איכות האוויר בבית - לחצו כאן <<<

   

   

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים