שתף קטע נבחר

עד אמצע ספטמבר: כללים לייבוא אישי במחיר מופחת

הממשלה אישרה היום את הקמתו של צוות לגיבוש כללים ליבוא אישי. הצוות ימליץ על דרכי פעולה להקלה בבירוקרטיה ויגדיר מוצרים אשר יזכו לפטור מהיתרים או רשיונות, בהתאם לקריטריונים של כמות או כסף

הממשלה אישרה היום, בישיבתה השבועית, את הצעת שרי האוצר והכלכלה, משה כחלון ואלי כהן, להקמת צוות אשר יגבש המלצות להסרת חסמים לייבוא אישי.

 

בצוות, אשר בראשו תעמוד סגנית הממונה על התקציבים, שירה גרינברג, יהיו חברים מנכ"ל משרד הכלכלה, שי רינסקי, נציגי רשות המסים, הרשות להגבלים עסקיים ונציגים ממשרדי התחבורה, התקשורת הבריאות, האנרגיה ומשרד ראש הממשלה.

 

מטרת הצוות הנה לבחון את התנהלות היבוא האישי כיום, השוואתו לעולם ובחינת חסמי היבוא המקשים על היבוא האישי. הצוות ימליץ על דרכי פעולה, לרבות הגדרת המוצרים המקנים פטור מהיתרים או רשיונות, בהתאם לקריטריונים של כמות או כסף, ביטול חסמים, הקלה בבירוקרטיה וכו'. הצוות יגיש המלצותיו לשרים עד אמצע חודש ספטמבר.

שר האוצר משה כחלון ושר הכלכלה אלי כהן (צילום: אילן בן הרוש) (צילום: אילן בן הרוש)
שר האוצר משה כחלון ושר הכלכלה אלי כהן(צילום: אילן בן הרוש)
 

במשרד הכלכלה מסבירים כי כיום, חשוף המשק הישראלי ליבוא ברמה נמוכה בהשוואה למדינות ה-OECD, ועל פי מדד הפורום הכלכלי העולמי ישראל נמצא במקום 106 מתוך 140 כלכלות במדד החשיפה ליבוא - "מכאן שפוטנציאל היבוא האישי הנו רב ויכולת השפעתו, ככל שיגדל, על יוקר המחיה, רבה".

 

עוד מסבירים במשרד הכלכלה כי "הפתרונות שצפוי הצוות להציג באים להשלים את פעילות הממשלה בתחום היבוא האישי ולתת מענה לקצב ההתפתחות המהיר של הרכישות ברשת האינטרנט, תוך עדכון חוקיות היבוא והגברת הנגישות והבטיחות ברשת לצרכן ולחברות העוסקות בשילוח".

 

שר האוצר משה כחלון אמר: "מדובר במהלך נוסף במסגרת המאמץ הממשלתי להפחתת הבירוקרטיה. יישום הרפורמה יביא לצמצום נטל הרגולציה, הגדלת שיעור המוצרים המיובאים, תחרות ליבוא המסורתי וכתוצאה מכך יסייע בהפחתת יוקר המחייה. אנחנו מתכוונים להמשיך להגביר את התחרות, להיאבק ביוקר המחייה ולצמצם את הבירוקרטיה והרגולציה שמעכבות את הצמיחה במשק".

 

שר הכלכלה אלי כהן אמר: "מדובר בצעד נוסף להורדת יוקר המחייה. סל המוצרים הישראלי גבוה בכ-19% בהשוואה לOECD בעוד ש-50% מאזרחי ישראל משתכרים בפחות מ- 7000 שקל בחודש. הסרת החסמים בייבוא האישי תאפשר לצרכנים לייבא מוצרים איכותיים כפי שמקובל בכל העולם, ולייצר תחרות מול היבוא המסורתי. נמשיך לפעול בנחישות במגוון ערוצים שונים להורדת יוקר המחייה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים