שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  הבורסה ננעלה בעליות שערים: הפניקס איבדה 2.6% מערכה
  ת"א 35 ות"א 125 הוסיפו 0.9% ו-1% בהתאמה, מדד ת"א בנקים התחזק ב-1.7%; יעקב שחר ביטל מכירה של מניות הפניקס; החברה לישראל מכרה מניות בזן ב-200 מיליון שקל - המניה ירדה ב-3.5% במחזור גדול פי 7 מהממוצע; מזור רובוטיקה זינקה ב-6.5% על רקע שינוי מבני

  הבורסה בת"א חתמה את יום המסחר בעליות שערים - בהתאם למגמה העולמית שנרשמה עד כה. המדדים המובילים ת"א 35 ות"א 125 הוסיפו 0.9% ו-1% בהתאמה, מדד ת"א בנקים התחזק ב-1.7%. המסחר הושפע לחיוב מניצחנו המרשים אמש של מפלגתו של עמנואל מקרון בבחירות לפרלמנט הצרפתי - זכה ב-400 מתוך 577 מושבים.

   

  מבין המניות שבלטו היום ניתן למצוא את מזור רובטיקה שקפצה ב-6.5% לאחר שדיווחה על שינוי מבני ואת בנק לאומי שהתחזק ב-2%. למרות הסנטימנט החיובי, בזן איבדה 3.5% במחזור גדול פי 7 מהממוצע - 73 מיליון שקל - לאחר שהחברה לישראל מכרה חלק מאחזקתה בחברה תמורת 200 מיליון שקל. הפניקס ירדה ב-2.6% על רקע ביטול עסקת מכירת המניות של יעקב שחר.

   

  מניות מרכזיות

  מניית הביומד ביונדווקס פרמצבטיקה דיווחה על הסכם מול בנק ההשקעות האירופי (European Investment Bank - EIB) לקבלת מסגרת אשראי של 20 מיליון אירו. הסכם ההלוואה נעשה במסגרת תוכנית הורייזון 2020, והיא מיועדת להקמת מפעל חיסונים ראשון בישראל ולביצוע ניסוי קליני שלב 3 בחיסון לשפעת.

   

  מזור רובוטיקה הודיעה על שינוי מבני בחברה: החברה איחדה ליחידה חדשה את מחלקת המחקר והפיתוח של החברה עם קבוצת המוצר. ייעודה של המחלקה האחודה הינו ניהול פיתוח המוצר משלב אפיונו ועד להשקתו. בנוסף הקימה מזור יחידה לטכנולוגיות מתקדמות, שצפויה למנף את ניסיונה הרב של מזור ברובוטיקה, תוכנה וטכנולוגיות ניווט מונחה הדמיה בדיוק גבוה לטובת פיתוח חדשנות ממוקדת מטופל בתחומים חדשים, מעבר לתחום ניתוחי עמוד השדרה.

   

  החברה לישראל השלימה היום מכירה של מניות בז"ן בהיקף של 200 מיליון שקל לגופים מוסדיים המהווים 4% מהון המניות הרשום למסחר של החברה. ההפצה נעשתה הן בעסקאות מחוץ לבורסה והן דרך הבורסה במחיר ממוצע של 1.564 שקלים, שמגלם הנחה של 5% על מחיר פתיחת המניה היום בבורסה.

   

  מנכ"ל חדש לתפרון: החברה מודיעה לפני שעה קלה על מינויו של בעל השליטה בן ליברמן לתפקיד מנכ"ל החברה.

   

  כלל ביוטכנולוגיה (כת"ב) דיווחה כי חברת הביומד גמידה סל השלימה גיוס של 40 מיליון דולר, לפי שווי של 120 מיליון דולר לפני הכסף. כת"ב הזרימה במסגרת הגיוס 1.5 מיליון דולר, וחלקה בחברה דולל מ-24% ל-18%.

   

  דרמה לילית: קבוצת מאיר שבשליטת יעקב שחר וישראל קז עצרה את מכירת המניות של הפניקס. זאת לאחר שהפניקס יצרה קשר עם שחר והודיעה כי נרשמה התפתחות בחברה שעלולה להוות בבחינת מידע פנים.

   

  ככל הידוע, המידע קשור למכירת השליטה ליאנגו הסינית והתפתחויות שליליות בנוגע למהלך שמחכה לאישור הממונה על הביטוח דורית סלינגר. ככל הנראה ישנן אינדיקציות מסלינגר לאי אישור העסקה. לאחר דיונים ארוכים הוחלט לאחר חצות לדחות את המכירה עד לפרסום הדיווח על אותו מידע מהותי. יאנגו חתמה על הסכם שליטה בחברה ב-2.1 מיליארד שקל, וכבר הודיעה כי תמנה לתפקיד היו"ר את יונל כהן, לשעבר מנכ"ל מגדל ויו"ר איילון ביטוח.

   

  במכרז שכבר יצא לדרך ועמד להיערך היום היו אמורים שחר וקז למכור מניות בלפחות 200 מיליון שקל נעצר. החתמים הם דיסקונט קפיטל.

   

  שחר משמש כבעל המניות השני בגודלו בפניקס אחרי יצחק תשובה, ואחזקותיו שלו ושל שותפו הן 22.84% ממניות החברה. הפניקס נסחרת בשווי כ-4 מיליארד שקל לאחר שרשמה זינוק של 73% במניה בשנה האחרונה, לאור שיפור בתוצאותיה.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "הבורסה ננעלה בעליות שערים: הפניקס איבדה 2.6% מערכה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים