שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  פישמן לא מתנגד להכרזתו כפושט רגל, אך מבקש כי הסדר החוב שהוצע יישקל בשנית
  בתשובה שהעביר למנהל המיוחד עו"ד יוסי בנקל, פישמן תוקף את נושיו וכותב כי בנסיבות הקיימות, אין זה ראוי לאפשר לנושים המוסדיים "לשלול בהבל פה" את ההסדר אליו הגיעו פישמן ובנקל

  שבוע לאחר שנשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופט איתן אורנשטיין, ביקש מנושיו של אליעזר פישמן להעביר למנהל המיוחד עו"ד יוסי בנקל את עמדתם בנוגע לשאלות, האם יש להכריז על אליעזר פישמן כפושט רגל, מרבית מנושיו הגישו את עמדותיהם ונראה כי ישנה הסכמה פה אחד להכריז עליו כפושט רגל.

   

  פישמן עצמו התבקש להגיב גם הוא לשאלה זו. במסמך שהוגש הערב לבית המשפט על ידי בא כוחו, עו"ד שלום גולדבלט, נכתב כי פישמן אינו מתנגד להכרזתו כפושט רגל. עם זאת פישמן תוקף את נושיו וכותב כי בנסיבות הקיימות, אין זה ראוי לאפשר לנושים המוסדיים "לשלול בהבל פה" את ההסדר אליו הגיעו פישמן והמנהל המיוחד.

   

  "הנושים לא בדקו את ההסדר לאשורו, לא ניתחו את הסיכויים והסיכונים בתיק ובאלטרנטיבה, כל שברצונם הוא להסיר מעצמם את הלחץ הציבורי תוך שהם

  שולחים את המנהל המיוחד ופישמן לשוב ולהתכתש בבית משפט למשך שנים ארוכות והכל ללא תכלית, שהרי ברור לכל הצדדים כי התוצאה של הליכים שכאלו תהיה פחותה מהתוצאה המוצעת בהסדר הפשרה וזאת תוך פגיעה בפעילותן של החברות וגרימת נזק חסר תקנה", כותב פישמן.

    

  התגובה התייחסה גם לשאלה מדוע לאחר שסוכם באסיפת הנושים כי יתקיים משא ומתן בין הנושים למנהל המיוחד בניסיון לקדם את הסדר הנושים, הנושים בחרו לחזור בהם מעמדה זו. "ישנה תשובה אחת ברורה", נכתב. "הנושים לא נסחו את עמדתם בחלל ריק, בתקשורת וברשתות החברתיות העלו גורמים שונים טענות בקשר להסדר שגובש.

   

  "אותם גורמים לא מודעים למטרות הליך פשיטת הרגל ואינם מבינים שאין מקום בתיק פשיטת הרגל ל'חקירות פרלמנטריות' בעלות מאפיינים ציבוריים. לדאבוננו, ניכר מעמדתם שהנושים חוששים שאם יביעו עמדה המתיישבת עם הרציונאל העומד בבסיס הסדר, קרי השאת תמורה לנושים ושמירת יציבות החברות, הם עלולים לשלם מחיר בגין 'אי תקינות פוליטית'".

   

  התגובה נחתמת בבקשה מבית המשפט שיורה למנהל המיוחד ולנושים להתייחס באופן ענייני להסדר הפשרה שעקרונותיו סוכמו בין פישמן והמנהל המיוחד "וזאת בין בטרם הכרזת פשיטת רגל של החייב ובין לאחר הכרזתו כפושט רגל".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "פישמן לא מתנגד להכרזתו כפושט רגל, אך מבקש כי הסדר החוב שהוצע יישקל בשנית"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים