שתף קטע נבחר

עמר בר לב: "אני היחיד שמתמודד במגרש של נתניהו"

חבר הכנסת שמתמודד על ראשות מפלגת העבודה התראיין באולפן ynet, הביע ביטחון ביכולתו להיות ראש ממשלה והטיל ספק ביריביו למירוץ: "השאלה מי יישאר במפלגה אם הוא לא ייבחר, חוץ מהרצוג וממני. אל תבלבלו בין כריזמה לבין ווליום"

 

 

"כולם רוצים להנהיג, בעיקר אם הם נבחרים להיות המנהיג. זו לא החוכמה, העניין הוא מי מסתכל למציאות בעיניים ומי מוביל את מפלגת העבודה. לצערי, חלק גדול מהמועמדים האחרים הם פעם פה ופעם שם, יוצאים מהמפלגה וחוזרים אליה. השאלה מי יישאר במפלגה אם הוא לא ייבחר, חוץ מיצחק (בוז'י) הרצוג וממני. אנחנו בטוח נישאר. השאלה איפה יהיו האחרים". כך אומר היום (ד') חבר הכנסת אל"מ במיל' עמר בר לב, שמתמודד בפריימריז לראשות מפלגת העבודה והתארח באולפן ynet.

 

אתה רומז שכל שאר המועמדים שנמצאים היום במירוץ ינטשו את מפלגת העבודה אם יפסידו?

"אני אומר שחלקם כבר נטשו את מפלגת העבודה, כמו עמיר פרץ. לגבי אבי גבאי, אני לא ידוע בדיוק מה האינטרס שלו, הוא עוד לא עמד בסיטואציה שהוא נבחר להיות חבר כנסת מן השורה וזו עבודה קשה, בוודאי אם אתה באופוזיציה. כולנו רוצים להיות מנהיגים ולהנהיג, זאת לא חוכמה. החוכמה היא לעשות עבודה קשה ולהגיד לציבור ולחברי מפלגת העבודה את האמת. בואו נפסיק להיות ליכוד ב' או מרץ ג'. הערכים שלנו הם ברומו של עולם, אמיתיים וציוניים, בואו נשים אותם על השולחן".

 

מה מצבך במירוץ?

"מצבי מצוין. שימשיך ככה. בזמן האחרון היה רק סקר אחד בלתי תלוי שהתקיים בציבור הכללי, שהראה שאני המועמד המתאים ביותר להיות ראש ממשלה. אני גם המועמד הנתפס כאמין ביותר, מסתכל בגובה העיניים ולא מספר סיפורים".

 

ח"כ בר לב. "להגיד לציבור ולחברי המפלגה את האמת" (צילום: חגי דקל) (צילום: חגי דקל)
ח"כ בר לב. "להגיד לציבור ולחברי המפלגה את האמת"(צילום: חגי דקל)

אתה מרגיש את זה בשטח, יש סחף לכיוונך?

"כל אחד מהמועמדים מרגיש סחף לעברו כי תמיד אתה הולך וכמובן שאתה מסתובב עם אנשים שמאוד תומכים בך. התחושה האמיתית היא באמת בלייקים בפייסבוק מאנשים שאתה בכלל לא מכיר".

 

אבי גבאי היה כאן וטען שרק הוא יורד לשטח, נפגש עם פעילים בכנסים גדולים, רק הוא מתמודד מול יאיר לפיד.

"כדאי שאבי גבאי יכיר את מפלגת העבודה. אני אתן לך דוגמה מאוד עצובה: היה פיגוע בירושלים שבו הדס מלכא נהרגה. הייתה הלוויה בחצות ואחרי חצות היו שם רק ארבעה מועמדים: הרצוג, פרץ, מרגלית ואני. הדס הייתה אחיינית של פעיל מרכזי מאוד במפלגה, ובמידה מסוימת, כמה שזה כואב, יש כאלה שלא מבינים מה זו המפלגה".

 

איזה סוג של מפלגה אתם, מרכז? שמאל? ישב פה בוז'י הרצוג ולא הצלחנו להוציא ממנו מאת צמד המילים "אני שמאל".

"שאלו פעם את יגאל אלון אם הוא שמאלני, אז אלון אמר 'אני לא שמאלני, אני איש שמאל, כמו שאני לא לאומני, אני לאומי'. אז אם אתה שואל אותי - אני איש שמאל לאומי".

 

ראש הממשלה נתניהו. "להתמודד עמו במגרש שלו" (צילום: יונתן זינדל/פלאש90) (צילום: יונתן זינדל/פלאש90)
ראש הממשלה נתניהו. "להתמודד עמו במגרש שלו"(צילום: יונתן זינדל/פלאש90)

מה האלטרנטיבה שאתם מציבים לממשלה מבחינת הסכם מדיני, כלכלה?

"לפני שמנצחים את נתניהו צריך להתמודד איתו. להתמודד עם נתניהו זה במגרש שלו, הביטחוני, היחיד שהתמודד איתו ועם בוגי יעלון בחמש שנים האחרונות זה אני. בנושא ההסכם עם איראן, יאיר לפיד ובוז'י קפצו שתי דקות אחריו ואמרו שזה הסכם נורא ואיום לישראל. אני קמתי ואמרתי יום אחרי ההסכם שמצבה הביטחוני של ישראל יותר טוב ממה שהיה יום לפני. אותו הדבר בוויכוחים סביב צוק איתן, אחרי יום השלישי אמרתי שצריך להכנס למהלך קרקעי, אבל לקח לביבי ולכל האחרים עוד 10 ימים והם נכנסו. היחיד שמתעמת מול ביבי במגרש שלו זה אני, וזה המגרש שבסופו של דבר מנצח".

 

אז אולי הציבור לא קולט או לא קונה את זה. זה לא שאתה סוחף המוני אדם למפלגת העבודה או בכלל אליך.

"הציבור בהחלט קונה את זה, עובדה שבאותו סקר אני נתפס כדמות הלאומית הבכירה ביותר. גם בסקרים של נושאי ביטחון ספציפיים הציבור מאמין בי, 40 אחוז תמכו בי. נראה ב-4 ביולי מי מוביל, בוא נראה מי מתמודד עם ביבי. למתמודדים האחרים, עם כל הכבוד להם, לכל אחד יש אג'נדה מסוימת, אבל האג'נדה של יו"ר מפלגת העבודה צריכה להיות האג'נדה המרכזית שמטרידה את אזרחי מדינת ישראל וזה בטון".

 

ח"כ פרץ (צילום: יואב דודקביץ') (צילום: יואב דודקביץ')
ח"כ פרץ(צילום: יואב דודקביץ')

אבי גבאי. "כדאי שהוא יכיר את מפלגת העבודה" (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
אבי גבאי. "כדאי שהוא יכיר את מפלגת העבודה"(צילום: שאול גולן)

ח"כ מרגלית. "לכל אחד יש את הדרך שלו" (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
ח"כ מרגלית. "לכל אחד יש את הדרך שלו"(צילום: אלכס קולומויסקי)

אתה מסתכל במראה ואתה רואה ראש ממשלה?

"אני מסתכל במראה ורואה אותי מתמודד מול נתניהו כפי שהתמודדתי בעבר, ובעוצמה יותר גדולה. בסופו של דבר הציבור יחליט כי הציבור סומך עליי מבחינה ביטחונית ואני אתגבר על נתניהו בבחירות הבאות".

 

יכול להיות שלא עשית מספיק רעש, הציבור מכיר בעיקר את הראל מרגלית, לטוב ולרע.

"אל תבלבלו בין כריזמה לבין ווליום, בין רעש לבין חיובי ושלילי. לכל אחד יש את הדרך שלו ואת האופי שלו. הדרך שלי היא פשוטה ואמיתית: להסתכל לציבור בעיניים, להסתכל לחברי מפלגת העבודה בעיניים".

 

במי תתמוך אם לא תבחר?

"אני אראה מי המתמודדים ואראה במי אני אתמוך".

 

תשקול תמיכה במישהו?

"ברור שאשקול, אני בטוח שבמי שאני אתמוך - הוא זה שייבחר".

 

ראית את יצחק הרצוג בבגדי אישה בקמפיין של הליכוד שנגנז, מה תגובתך לתמונות האלו?

"ביבי הוא כמו ארנבת שנתפסה באורות של רכב והיא קופאת במקום. שנייה לפני שהרכב הולך לדרוס אותה היא קופצת לתהום, מאבדת עשתונות. זה העניין בתמונות האלו, או בפשיטה על 'ידיעות אחרונות'. איפה נשמע דבר כזה"?

 

אתה טוען שראש הממשלה עומד מאחורי זה?

"אני מאוד חושש שראש הממשלה עומד מאחורי זה, היו אצלכם ב'ידיעות אחרונות' שלושה פרסומים שבהם ראש הממשלה יוצא בצורה לא טובה, והנה פתאום יש פשיטה על 'ידיעות אחרונות'. מי הפושט? מי נתן את ההוראה? ראש ממשלה בישראל נפל בעבר על השאלה 'מי נתן את ההוראה'. ביבי, כמו אותה ארנבת, קופץ לחושך, אחריו המבול, וכולנו קופצים אחריו לתהום השחורה הזו".

 

ח"כ בר לב נשאל במהלך הראיון על משבר הרופאים בהדסה ואמר בנושא: "זה כמו הרבה מאבקים שבהם יש שאלה מי יותר צודק. הלא כולם צודקים, ברור שהילדים הם הסובלים העיקריים וההורים שלהם בוודאי. השאלה מה עשו קרוב לשלושה חודשים עד לרגע שהרופאים עזבו את המחלקה. נראה שכל אחד עלה על איזשהו עץ גבוה, שר הבריאות בספק אם התערב, ראש הממשלה בוודאי לא התערב וכל החוכמה היא איך בונים סולם שכולם יוכלו לרדת ממנו ולטפל בנושא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים