שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בונים עתיד: הלימודים שיאפשרו לכם להתקדם בענף הבנייה

  בעידן בו ענף הבנייה מתפתח במהירות, על מנת לספק את הצורך ההולך וגובר בדיור בכלל ולצעירים בפרט, לימודי ההנדסאים בתחום הנדסה אזרחית בבנייה הולך וצובר תאוצה בשל חשיבותם של אלו כמוציאים לפועל את הקמתם של המבנים והמערכות, ולוקחים חלק ניכר בשלבי התכנון והביצוע של פרויקטים. רשת מכללות אורט מציעה לכם מסלול לימודים שיאפשר לכם להיות מקצוענים בתחומי הבניין ולהשתלב כמנהלי פרויקטים או מתכננים בעולם הנדל"ן

  בשנים האחרונות נראה שעולם הנדל"ן מככב בכותרות מדי יום, כשאחד הנושאים הבולטים בתחום הוא ענף הבנייה ההולך ומתפתח. לא מפתיע, אם כך, שגם בתקופות בהן מתרחשות תנודות חדות בתחום העבודה, הדרישה להנדסאי בניין היא עצומה והמחסור גדול.

   (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
  (צילום: Shutterstock)

  הנדסאי הבניין גורם לחזון האדריכל והיזם להתגשם: הוא קובע את כמויות הפלדה, הבטון, הקורות, התקרות וכל מה שקשור בבנייה עצמה. צריך לזכור שחוזק של בניין תלוי גם בגורמים חיצוניים כמו מהירות הרוח, הרכב הקרקע, כמויות הגשם, רעידות אדמה ועוד. הגורמים המשפיעים על הבנייה הם רבים ומגוונים וצריך להתחשב בכולם. בתפקידי הניהול, אחראי הנדסאי הבניין לכל שלבי הבנייה החל מניהול לוחות זמנים, מציאת פתרונות הנדסיים לפתרונות שעולים תוך כדי תהליך הבנייה, ניהול צוותי הבנייה ותיאום בין כל הגורמים השונים המעורבים בבנייה.

   (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)

  לא סתם תואר, מקצוע

  "מדובר בתחום מרתק. זו צומת דרכים שמשלבת מצד אחד את תחומי ההנדסה, הצד הטכני, ומצד שני עבודה צמודה מול הרבה מאוד אנשים עם תחומי ידע שונים ומקצועות שונים, לנהל אותם ולשתף עימם פעולה", מספר דורון גומפרט, מנהל מכללת אורט כפר סבא, "הנדסאי, מהיום שהוא מסיים את הלימודים, יש בידיו אחריות גדולה מאוד. עליו לדעת לנהל צוותים, לשוחח עם בעלי מקצוע שונים- אם בהנחיה ואם במי שעוסק בניהול ותכנון מעליו, לדעת להבין את הדברים לעומק ולהעביר לביצוע בפועל, איך מה שתכננו האדריכל והקונסטרוקטור הופך להיות בניין שבו גרים ועובדים אנשים. בסוף היום, האחריות והתפקיד הם אלה שמובילים להמצאות המבנים בשטח, זה סיפוק אדיר."

   (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)
   

  אפשרויות תעסוקה מגוונות

  הנדסאי בניין דרושים בכל פרוייקט בנייה ובשוק קיים מחסור גדול מאוד בדרג הניהולי, לכן הדרישה להנדסאים עצומה. אפשרויות התעסוקה הן מגוונות: ניהול אתר וצוות העובדים, פיקוח על הבנייה ועל הקשר בין הספקים השונים לקבלן בשטח, ניהול הרכש והתקדמות העבודה, בקרה על איכות העבודה בכל שלבי הבנייה והתאמתם לתכנון ההנדסי. אפשרות נוספת היא תכנון תשתיות ומבנים, התמחות הדורשת הכשרה נוספת שבסופה ניתן לקבל רישיון.

   

  "רבים מהסטודנטים שמגיעים ללימודי הנדסאות בניין כבר עובדים בתחום", מספר גומפרט, "הדרך הטובה ביותר להיות קבלן רשום היא באמצעות הכשרת הנדסאות בניין, המקנה את הידע והכלים הדרושים למי שרוצה להתפתח ולהתקדם במקצוע".

   

  יזמים בתחום הנדל"ן? זה הידע שאתם צריכים כדי להתקדם

  מי שכבר עוסק בתחום הבנייה יודע כמה הידע המקצועי חשוב להתקדמות בענף. מידע הדרוש לתכנון לוח זמנים וקצב התקדמות הבנייה, ניהול תקציב פרוייקטים, שיטות ביצוע ובנייה מתקדמות וחדשניות וגם מענה לשאלות כמו איך יודעים אם כמויות הברזל הן כמויות נכונות? איך יודעים איפה אפשר לחסוך? איזה אדריכל נתן הצעה טובה יותר?

   (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)
    

  לדברי גומפרט, "15-20% מהסטודנטים שלנו מגיעים אלינו עם תארים אקדמיים מתחום המנהל והכלכלה, כשהם מתעניינים בתחום היזמות ורוצים לרכוש את הידע ככלי עזר בתחום הבנייה והנדל"ן. הידע שהם רוכשים במסגרת הלימודים מאפשר להם לדבר את השפה של הענף ולהיות מקצועיים יותר ברמה העסקית".

   

  רשת מכללות אורט מציעה לימודי הנדסאים במגמת הנדסה אזרחית בתחום הבנייה ומעודדת בתוכם חשיבה חדשנית ואת האפשרות להתפתח ולפתח תחום שהולך ונבנה מדי יום. במהלך הלימודים מקבל הסטודנט ליווי אישי וצמוד ממרצים מובילים בתחומם. הלימודים מעניקים מגוון אפשרויות רחב לעבודה בתחום הבניין – החל בניהול עבודה, דרך תחומי תכנון הבנייה וכלה בעבודות פיקוח וביצוע.

   

  זה הזמן להצטרף ללימודים, לפרטים נוספים, היכנסו>>

   

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים