שתף קטע נבחר

ליקויי בטיחות קשים בחברת "סופרבוס": נהגים עוכבו לחקירה, גם המנכ"ל ייחקר

לאחר הפרסום ב-ynet: אגף התנועה של המשטרה הפסיק את פעילותם של 18 אוטובוסים של החברה שבהם נמצאו ליקויים קשים במערכת ההיגוי והבלימה, בדלתות, במערכת החשמל ובמושבי הנוסעים. בחקירה התברר כי התקלות דווחו, אך בחברה התעלמו. 18 נהגים, שלושה סדרנים וקצין הבטיחות נחקרו. המנכ"ל זומן לחקירה

 

 

בעקבות ליקויי בטיחות קשים בחברת התחבורה הציבורית "סופרבוס" זומן לחקירה המנכ"ל ועוכבו לחקירה 18 נהגים, שלושה סדרנים וקצין הבטיחות בתעבורה. אגף התנועה של המשטרה הפסיק את פעילותם של 18 אוטובוסים שבהם נמצאו ליקויים קשים במערכת ההיגוי והבלימה, בדלתות, במערכת החשמל ובמושבי הנוסעים.

 

הפעילות התקיימה לאחר הפרסום ב-ynet שבו שיתפו נהגי החברה במתרחש: נורת הבלמים דולקת, ריח חריף עולה מהמנוע, הנהגים נאלצים לנסוע בחשיכה עם פנס קדמי יחיד ולעתים נדרשים לנהיגה מעייפת של 14 שעות ברציפות – ועוד ליקויים בטיחותיים רבים.

 

 

ליקויים חמורים באוטובוסים של סופרבוס (צילום: דוברות המשטרה) (צילום: דוברות המשטרה)
ליקויים חמורים באוטובוסים של סופרבוס(צילום: דוברות המשטרה)

מושב פגום (צילום: דוברות המשטרה) (צילום: דוברות המשטרה)
מושב פגום(צילום: דוברות המשטרה)
 

שוטרי ובלשי אגף התנועה ביצעו פעילות גלויה וסמויה כדי לאתר את האוטובוסים לצורך בדיקות תקינות. השוטרים המתינו לנהגים לפני עלייתם להגה ומנעו מהם לנסוע בתנאים של בטיחות לקויה כדי שלא יסכנו את עצמם ואת הנוסעים.

 

24 אוטובוסים של החברה נבדקו ומתוכם נמצאו 18 אוטובוסים עם ליקויי בטיחות חמורים, בין היתר ליקויים במערכות ההיגוי והבלימה, דלתות מוטרדות, תקלות חשמל, מושבי נוסעים לא תקינים ועבירות תקינות נוספות.

 (צילום: דוברות המשטרה) (צילום: דוברות המשטרה)
(צילום: דוברות המשטרה)

נורת בלמים דלוקה באוטובוס של סופרבוס ()
נורת בלמים דלוקה באוטובוס של סופרבוס

צמיג פגום ()
צמיג פגום

טכוגרפים מושחרים שמציגים את שעות העבודה הרבות ()
טכוגרפים מושחרים שמציגים את שעות העבודה הרבות

בסיום הבדיקות עוכבו לחקירה 18 נהגים העובדים בחברה בחשד לנהיגה ברכבים ציבוריים עם ליקויי בטיחות. עוד עולה מהחקירה כי הליקויים דווחו בעבר לגורמים בחברה וככל הנראה לא טופלו כנדרש. בסיום החקירה שוחררו הנהגים. מלבדם עוכבו לחקירה שלושה סדרנים וקצין הבטיחות בתעבורה. כמו כן זומן לחקירה מנכ"ל "סופרבוס" מתוקף תפקידו.

 

אחד הנהגים סיפר בתחקיר של ynet על המתרחש: "צילמתי סרטון ושלחתי אותו למנהל הסניף ולקצין הבטיחות, ושם הראיתי להם שהנורה דולקת. בתגובה לכך מנהל הסניף אמר שאסור לי לעבוד עם נוסעים כי אני חולה נפש, הוריד אותי מסידור העבודה והעביר אותי למוסך. לאחר מכן החלטתי שאני לא מוכן לספוג את העלבונות והקללות והתפטרתי. במכתב ההתפטרות שנשלח למנכ"ל פירטתי את כל התקלות".

 

בוועד העובדים של החברה מסרו כי "חשוב שהמשטרה תבדוק את נושא הבטיחות באוטובוסים ואנו מברכים על כך, אך חשוב שהמחיר לא ייפול על כתפי הנהגים. מדי שבוע מתלוננים הנהגים על ליקויי בטיחות שאינם נענים. הגיע הזמן שהחברה תישא באחריות לזילות בביטחון הנוסעים". כחלק ממחאת הנהגים על תנאי העסקתם וליקויי הבטיחות בחברה, עשוי ועד הנהגים המאוגד בכוח לעובדים להשבית את פעילות החברה בשבוע הבא".

 

מחברת "סופרבוס" נמסר בתגובה כי "בטיחות הנסיעה ובטיחות הנוסעים הם הדבר העומד בראש סדר העדיפויות של החברה, והחברה אינה חוסכת ולא תחסוך כל משאב בתחום זה. כל ליקוי שנמצא מטופל באופן מיידי ומרבית הליקויים שהתגלו היום כבר טופלו, כך שמרבית האוטובוסים ממתינים לאישור המוסכים המורשים כדי לחזור לשירות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות המשטרה
ליקויים חמורים ב"סופרבוס"
צילום: דוברות המשטרה
מומלצים