שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מהם יעדי תנועת נוער? התשובות בבגרות בלשון

  יותר ממאה אלף תלמידים נבחנו בבגרות בלשון ובהבעה. הבחינה בעברית כללה שאלות על תנועות הנוער - יום לאחר הצהרת המפכ"ל על הקמת תנועת נוער משטרתית. כל הפתרונות - לפניכם

   

  המפכ"ל מכריז על הקמת תנועת הנוער    (באדיבות כנס הרצליה)

  המפכ"ל מכריז על הקמת תנועת הנוער    (באדיבות כנס הרצליה)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  109,426 תלמידים ותלמידות נבחנו היום (ה') בבחינת הבגרות בעברית ליהודים (לשון והבעה) ובערבית לערבים ולדרוזים. הבחינה התקיימה ב- 1,043 מוסדות.

   

  במסגרת הרפורמה ללמידה משמעותית נבחנים התלמידים על 70% מחומר הלימוד בבחינת הבגרות, בעוד שעל 30% הנותרים נבחנים חלק מהתלמידים בבחינה בית ספרית או בעבודת מחקר. שאלות רבות במבחן התייחסו לתנועות הנוער, יום לאחר הודעת המפכ"ל רוני אלשיך על הקמת תנועת נוער משטרתית.

   

  בחינת הבגרות על 70% מחומר הלימוד - לחצו כאן לצפייה בבחינה.

  לחצו כאן לצפייה בפתרון הבחינה.

   

  בחינה על 30% מהחומר הנלמד - לחצו כאן לצפייה בבחינה.

  לחצו כאן לצפייה בפתרון הבחינה.

   

  מיה צאלח-גפני, רכזת מקצוע לשון ברשת החינוך אנקורי אמרה בתום הבחינה: "רמת השאלות בבחינה המרכזית (70%) הייתה גבוהה ודרך תשאולן מאתגרת.

   

  הבגרות בלשון ()
  הבגרות בלשון

  "הטקסטים בפרק הבנת הנקרא עסקו בפעילותן ההיסטורית של תנועות הנוער וכללו מושגים של ערכים, נתינה ועזרה. התלמידים נדרשו למיומנויות חשיבה וניתוח מעמיקות, במיוחד בפרק הדקדוק, שכלל שפה גבוהה ואוצר מילים עשיר. אבל מי שלמדו היטב את החומר והתרכזו בבחינה, לא היו צפויים להיתקל בהפתעות".

   

  אדר גיציס, בן 17, תלמיד כיתה י"א בבית הספר למדעים ואומנויות בנהריה אמר: "בסך הכול הבגרות הייתה הוגנת. עניתי על כל השאלות והכי חשוב שעברנו את זה בשלום. השנה הטקסטים היו מעניינים ורלוונטיים - בנושא מעורבותן של תנועות הנוער בחברה הישראלית ובתחום החינוך בפרט. פרק התחביר היה קצת מבלבל אבל בגדול הרמה הייתה סבירה". לדבריו, "תשובה מדוייקת לעניין נדע רק לקראת ספטמבר עם קבלת הציונים". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים