שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  נציב קבילות הציבור נגד התוכנית של גורי אלפי: צחקו על מוגבלים

  בעקבות המערכון של אורנה בנאי בתוכנית הלילה של גורי אלפי, שלעג לאנשים הלוקים בתסמונת טורט, המליץ נציב תלונות הציבור לפתוח בהליך הפרה. "לא עושים הומור על גבם של אנשים עם לקות", אמר הורה שפנה לנציב

   

  התוכנית "היום בלילה עם גורי אלפי" לעגה ללוקים בתסמונת טורט בשידור - ועלולה לספוג קנס של עשרות אלפי שקלים. נציב קבילות הציבור של הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו המליץ לפתוח בהליך הפרה נגד זכיינית ערוץ 2 קשת, המשדרת את התוכנית של אלפי, בעקבות מערכון של אורנה בנאי שבו לעגה לחולי טורט.

   

   

  אמיר דן, אב לילד שלוקה בתסמונת התלונן בפני הנציב דוד רגב על המערכון ששודר בשבוע שעבר וכתב "יש לי בן מקסים בן 17, מוכשר, חכם ורגיש, וכמו לאלפי ילדים בישראל - יש לו תסמונת טורט. מדובר בילדים רגילים לכל דבר שנאלצים לחיות כל יום, כל שעה ואפילו כל דקה עם טיקים. בני הוא תלמיד מצטיין, מתגייס בעוד שנה לצבא. זה המקום לספר שישנם גם טייסים בצה״ל עם טורט, פרופסורים בכירים, ראשי מחלקות בבתי חולים, ראשי ערים ואפילו ראשי מדינות עם תסמונת טורט״. דן הוסיף וכתב כי ״הילדים הללו נאלצים להתמודד עם תגובות של פחד, תמיהה, רתיעה וגיחוך. איך הייתם מגיבים אם ללא התרעה מראש למישהו לידכם היו טיקים? הילדים האלה גיבורים".

   

  בתשובתו לדן כתב נציב קבילות הציבור כי מצא את תלונתו צודקת ואף ביקש מהזכיינית להתנצל, ואולם זו מסרה לו כי "באחת התוכניות שאחרי שודר אייטם שעסק בחשיבות שילוב מוגבלים בחברה". רגב מסר כי אינו מקבל את עמדתה של קשת ודרש ממנה להתנצל בשידור, אולם זו נותרה בעמדתה ועל כן המליץ לפתוח כנגדה בהליך הפרה שבסיומו עלולה להיקנס עד 120 אלף שקלים.

   

  גורי אלפי ואורנה בנאי (צילום: מיה שוורץ) (צילום: מיה שוורץ)
  גורי אלפי ואורנה בנאי(צילום: מיה שוורץ)
   

  "לא עושים הומור על גבם של אנשים עם לקות", מסר דן ל-ynet, בעקבות תשובת הנציב. "התוכנית מסרבת להתנצל וזה הופך אותם לאנשים קטנים. מילא אתם צוחקים על אנשים עם לקות - אבל תתנצלו. הסירוב מבחינתי זה להוסיף חטא על פשע".

   

  מקשת נמסר בתגובה: "מר רגב מודע כי מדובר באלתור של אורחת התכנית, אורנה בנאי, אשר התנצלה על ההערה בפומבי. כמו כן מספר ימים לאחר האירוע שולבה בתוכנית התייחסות מיוחדת לחשיבות שילובם של בעלי מוגבלויות בחברה. מכאן שתמוהה תגובתו של מר רגב".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים