שתף קטע נבחר

הפיל ארגון פשע, גרושתו נרצחה - וחוסל בעצמו: זהו העבריין טל קורקוס

מאז שגרושתו דבורה הירש נרצחה לעיני ילדיה בחודש מרס אשתקד, הבטיח טל קורקוס לנקום את מותה. האיש שריצה עונש מאסר והיה יד ימינו של ראש ארגון הפשיעה הגדול בדרום יניב זגורי חצה את הקווים והעיד נגדו. כעת הוא מצא את מותו בפיצוץ רכב באשקלון. גם תיק רצח גרושתו עדיין לא פוענח

 

 

"תמונת הקולאז' שהכנתי עבורך מלאך שלי הושלמה. השם יקום דמך. אני לא אשקוט עד שאראה זאת קורה". כך כתב טל קורקוס בעמוד הפייסבוק שלו לפני כשבועיים לזכרה של גרושתו דבורה הירש ז"ל, שנרצחה ביריות לעיני ילדיה בבאר שבע בחודש מרס אשתקד. קורקוס, עבריין בכיר שחצה את הקווים, נהרג לאחר שרכבו התפוצץ בשכונת מגורים באשקלון בחיסול מוקדם יותר השבוע. ההלוויה של קורקוס תתקיים היום (ה') ב-18:30 בבית העלמין החדש בבאר שבע.

 

לקורקוס עבר פלילי עשיר והוא השתייך לארגוני פשע. בשלב מסוים החליט קורקוס לחצות את הקווים ולהעיד נגד אחד מראשי ארגוני הפשיעה הגדולים בארץ - יניב (ניבי) זגורי. עדותו של קורקוס, שהיה יד ימינו של זגורי, הובילה להגשת כתב אישום נגד ראש ארגון הפשע, בין היתר על הנחת רימון ברכבו של קצין שב"ס, זריקת רימון על בית עיתונאי והצתות של בתי עסק.

 (צילום: הרצל יוסף, ישראל יוסף) (צילום: הרצל יוסף, ישראל יוסף)
(צילום: הרצל יוסף, ישראל יוסף)

 

באחד מהדיונים בבית המשפט סיפר קורקוס כי העלה רשימה בבלוג שלו שכותרתה "הסיפור האמיתי", ובה שטח את קורות חייו, את ההחלטה להיכנס לעולם הפשע - וגם את הסיבות להחלטה להפוך לעד מדינה.

 

"הבנתי שניבי שילם כסף לאנשים כדי שיפגעו באשתי ובילדים שלי בזמן שאני בבית סוהר, מכיוון שהוא חשד שהיחסים בינינו התערערו, עמדתי בפני דילמה קשה מאוד. הייתי צריך לקבל החלטה מהירה או לקחת סיכון שהמידעים שקיבלתי שאשתי וילדיי בסכנה נכונים והם יכולים להיפגע בכל רגע נתון שניבי בחוץ ואני בבית סוהר", סיפר קורקוס.

 

קורקוס והירש ()
קורקוס והירש

שילמה את המחיר. דבורה הירש ז"ל (צילום: ישראל יוסף) (צילום: ישראל יוסף)
שילמה את המחיר. דבורה הירש ז"ל(צילום: ישראל יוסף)

פוסט שפרסם קורקוס שנה לאחר רצח גרושתו ()
פוסט שפרסם קורקוס שנה לאחר רצח גרושתו

קורקוס ורעייתו באותו זמן, דבורה הירש ז"ל, שהו בעבר בחו"ל במסגרת התוכנית להגנת עדים,

אך כעבור זמן מה הם הוצאו מהתוכנית. לאחר מכן הם התגרשו, ומאוחר יותר אף ריצה העבריין

הבכיר עונש מאסר בגין עבירות אלימות נגד אשתו לאחר שאיים לרצוח אותה.

 

הגרושה נרצחה, אין עצורים

במרס 2016 חלה תפנית חדה בחייו של קורקוס. אלמוני התקרב למכונית של הירש, בזמן ששלושת ילדיה ברכב, וירה בה למוות - ואז נמלט. קורקוס ספד בהלוויה לגרושתו בשיחת טלפון מתאו בבית הכלא אוהלי קידר. "אני מצטער", הוא אמר. נוכחים בהלוויה סיפרו כי הגרוש רמז כי הוא ינקום במי שביצע את הרצח.

 

ככל שחלפו החודשים שב קורקוס על הבטחתו לנקום את מות אשתו. "אני כל כך מתגעגע אלייך", כתב קורקוס בפברואר האחרון בעמוד הפייסבוק שלו כשהוא צירף תמונה של קעקוע מיוחד שעשה - שמה ותאריך מותה של גרושתו. "מצאתי לנכון לקעקע את שמך והתאריך שבו נקטפת ממני על הזרוע שלי. לא אשקוט עד שהצדק ייעשה".

הופלל על-ידי קורקוס. ראש ארגון הפשע יניב זגורי (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
הופלל על-ידי קורקוס. ראש ארגון הפשע יניב זגורי(צילום: הרצל יוסף)

שנה לאחר הרצח הוא כתב פוסט נוסף: "אני זוכר איך הייתי שוכב במיטה והמטבח היו עולים ריחות הבישולים כבר מחמש לפנות בוקר. רק אלוהים יודע מה היא הייתה עבורי. ימי שישי אני קם מפורק וצועק בקול 'תחזרי!!!'. אין לי אהבה אחרת והיית ונשארת ותישארי לעולמי עד כל עולמי".

 

במרוצת החקירה נעצרו שישה חשודים במעורבות במעשה, אך בחודש אוגוסט אשתקד כולם שוחררו כיוון שלא התבססה נגדם תשתית ראייתית. מאז התיק נמצא במבוי סתום ולא נעצרו חשודים נוספים בתיק, שעדיין לא פוענח.

 

קורקוס הסתובב באותם מעגלים חברתיים קודמים ואף נצפה בסמוך לחנות של מיכל זגורי, רעייתו של ראש ארגון הפשע. זו הגישה נגדו תלונה במשטרה על איומים. "אני חי ונושם למען ילדינו ולמען עשיית הצדק", כתב קורקוס ורמז כי בכוונתו לנקום. לפני כחודש פורסם סרטון ובו נראה אלמוני יורה לעבר תמונתו של קורקוס. זמן קצר לאחר מכן הופץ סרטון ובו נראה אלמוני יורה לעבר התמונה של בני הזוג זגורי. זאת הייתה נורת אזהרה חמורה עבור המשטרה.  

 

לא הקורבן הראשון

זגורי שוחרר בשנה שעברה לאחר שריצה מאסר ארוך בעקבות הרשעתו בעבירות שיוחסו לו במסגרת עדותו של קורקוס. זגורי עבר להתגורר בחו"ל ונדרש לחקירה בתיק הרצח של הירש. כבר בשנה שעברה הבהיר עורך דינו כי לזגורי אין שום קשר למקרה ואין לו עניין לפגוע במי שהעיד נגדו. "הוא ריצה את מאסרו במלואו, שילם את חובו לחברה, השתחרר ופתח דף חדש בחייו", אמר אשתקד עורך דינו אורי בן נתן.

אך לא רק קורקוס הוביל להפלתו של זגורי. ב-2007 נעצר ראש ארגון הפשיעה והואשם גם בניסיון לרצוח את אלישע סבח, אחד הבעלים של פיצוציית בון בון בבאר שבע. מי שנרצח היו הנערים רוסלן קובייב ואיתן איזמאיילוב.

 

בתו של סבח, לירז תשובה, הייתה נשואה לרועי תשובה, שנרצח בספטמבר 2007. המשטרה חשדה כי אדם איטל הוא זה שעמד מאחורי הרצח, אך הפרשה נותרה בלתי מפוענחת עד היום. עם זאת, איטל הורשע ברצח הכפול, בין היתר בזכות עדות של סבח. באפריל האחרון חוסל סבח בנתניה.

 

בסופו של דבר, זגורי נחשד עם נוספים בהצתת הפיצוצייה בלבד ולא בניסיון רצח. כתב האישום התאפשר לאחר שהמשטרה גייסה עד מדינה, הלוא הוא קורקוס, שבית המשפט הגדיר כ"עושה דברו" של זגורי.

 

סנגורו של זגורי: "לא היה לו כל עניין לפגוע בקורקוס"

עו"ד אורי בן נתן, סנגורו של יניב זגורי, מסר בתגובה: "מאז סיים מרשי לרצות את עונשו בגין הפרשה, שבמסגרתה העיד נגדו עד המדינה - חלפו כחמש שנים.

מרשי, ריצה את עונשו ושילם את חובו לחברה, ולא היה לו כל עניין לפגוע במר קורקוס ז"ל. מרשי מנהל את עסקיו בחו"ל מזה כשנתיים ועסוק בענייניו. ראוי שמשטרת ישראל תבצע חקירה עניינית ומקיפה ולא תיתפס לאפיק חקירה אחד".

 

"מן הסתם, המשטרה הייתה מודעת עוד לפני הרצח על סכסוכיו בעולם העברייני, שכן הזהירה אותו לא פעם שחייו בסכנה מצד גורמים שונים ועל כן ראוי שהדברים ייבדקו".

 

 

הסנגור הוסיף: "באשר לתיק הרצח של גברת דבורה הירש, אשתו של עד המדינה, חשוב לציין כי מר זגורי תושאל כבר ביום הרצח על ידי המשטרה. הוא שיתף פעולה בחקירה ומסר אליבי, אשר נבדק על ידי חוקרי המשטרה, ולא נמצא כל בסיס לבקש את מעצרו ברצח דבורה הירש. בשעתו הוא עדיין שהה בארץ, לא ברח לחו"ל ורק כעבור כשלושה חודשים נסע לטיול במזרח הרחוק, שם השתקע בשל הזדמנות עסקית".

 

"יש להצטער על כך שמשטרת ישראל ממשיכה לרדוף את משפחת זגורי השכם והערב, בהתייחסה אל מר זגורי כראש ארגון פשע, וזאת על אף שבית המשפט המחוזי זיכה את מר זגורי מניהול ארגון פשע. פסק הדין אושר בבית המשפט העליון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ישראל יוסף
טל קורקוס
צילום: ישראל יוסף
מומלצים