שתף קטע נבחר

משקיעים מאוכזבים מהקרן של מייסד קופיקס

משקיעים בקרן הגשמה, קרן השקעות הנדל"ן שהקים מייסד רשת קופיקס אבי כץ, מספרים כי קיוו לתשואה דו ספרתית, אך נחלו אכזבה. הקרן בתגובה: "בלמעלה מ-75 השקעות נרשמה תשואה ממוצעת של 14% לשנה, עד היום לא הייתה אף השקעה בה משקיע הפסיד את כספו"

קרן הגשמה, קרן השקעות הנדל"ן שהקים מייסד רשת קופיקס אבי כץ, נועדה בין השאר לאפשר למשקיעים קטנים להיכנס לשוק הנדל"ן. אולם עדויות של משקיעים שפורסמו בערוץ 2 מגלות מקרים בהם המשקיעים קיוו לתשואות דו ספרתיות, ונחלו אכזבה.

 

הקרן הוקמה בידי כץ ושותפו חנן שמש, המכהן כמנכ"ל הקרן, והיא פועלת משנת 2009. הקרן מאפשרת למשקיעים להיכנס יחד להשקעה משותפת בנכס נדל"ן, כך שכל משקיע מביא לשולחן סכום קטן יחסית - ומקבל אחוזים מהנכס.

אבי כץ (צילום: אוראל כהן) (צילום" אוראל כהן) (צילום
אבי כץ (צילום: אוראל כהן)
 

עופר, שהשקיע בקרן הגשמה לפני כשנתיים, סיפר כי השקיע בשלושה נכסים סכום כולל של 402 אלף שקל, אולם שתיים מההשקעות הסתיימו ברווח נמוך מהצפוי. "קפצה לי פרסומת באינטרנט, 'קרן הגשמה', קראתי עליהם, ואז ביקשתי להיפגש", סיפר, "ישבתי שם במשרדים אצלם, היא הייתה מלאת חיוכים והסברים שזו השקעה פנטסטית, עם תשואה של בין 20% ל-24% לשנה נטו. זה כסף שחסכתי לפנסיה. אני מתבייש להגיד, אבל הפנסיה שלי מאוד מאוד קטנה, והכספים האלה חיוניים".

 

משקיע נוסף סיפר כי קיבל 0% תשואה בפרויקט בקנדה, למרות שתחזית הרווח עמדה על בין 25% ל-28%.

 

דוד, אף הוא משקיע בקרן הגשמה, סיפר: "הם מציגים לך מצגת עם תוכנית עסקית, המצגת הזאת דיברה על 24% לשנה. כבר ברבעון השני ראיתי שהכל שם חורק ושום דבר לא כמו שהם מבטיחים. יום אחד הם באו ואמרו: 'מכרנו את הנכס ולא הרווחנו שום דבר'".

 

מקרן הגשמה נמסר בתגובה: "לפי התשקיף, עד לסוף מרס הוחזרו למשקיעים מעל 700 מיליון שקלים, בלמעלה מ-75 השקעות בתשואה ממוצעת של 14% לשנה נטו למשקיע, כאשר הממוצע כולל ארבע השקעות בהן הוחזרה הקרן בלבד ללא תשואה.

 

"עד היום לא הייתה אף השקעה בה משקיע הפסיד את כספו או חלקו - למרות שאין הבטחה שמקרה כזה לא יקרה בעתיד. התשואה הסופית למשקיע מושפעת מגורמים שונים. נדגיש שפרויקטים אחרים הניבו תשואה גבוהה יותר מהמצופה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים