שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אסטון מרטין תציג מכונית חשמלית ראשונה ב-2019

  המהפיכה החשמלית אינה פוסחת על יצרניות אקזוטיקה מוטורית דוגמת אסטון מרטין הבריטית. רפיד חשמלית מובטחת בעוד כשנתיים, גם בישראל

  אסטון מרטין מאשרת כי תייצר ראפיד עם יחידת הנעה כל-חשמלית, מפרסמת איורים ראשונים ומבטיחה תחילת שיווק ב-2019. לדברי יבואנית אסטון מרטין, הראפיד החשמלית צפויה להגיע גם לישראל.

   

   

  יש להזכיר כי אסטון מרטין כבר הציגה אב-טיפוס ראשון לראפיד חשמלית לפני כשנתיים, אך זה לא הבשיל לייצור סדרתי. בעניין זה חשוב לציין כי גם המכונית שתושק בעתיד תוגבל ל-155 יחידות בלבד. היצרנית הבריטית מבהירה כי הפיתוח יתבצע בשיתוף וויליאמס, הלוקחת חלק במירוצי פורמולה 1.

   

   

  האיורים שפורסמו חושפים כי הראפיד תצויד בשלל מסיטי אוויר בפגוש הקדמי והאחורי ובצדדים, סבכה קדמית בצורת רשת ופתחי אוורור מודגשים תחת מכסה המנוע. כל אלה אמורים להפחית את מקדם הגרר, לסייע מבחינה דינמית, לצמצם את צריכת האנרגיה ולהאריך את הטווח.


   

  בראיונות שנתן אנדי פלמר, מנכ"ל החברה, לשבועון הרכב הבריטי "אוטו אקספרס", ציין כי מנוע חשמלי יחייב שימוש בהנעה כפולה (לראשונה באסטון מרטין). יש גם להניח כי הרפיד החשמלית תהיה חזקה יותר מגרסת S העכשווית בה מוצב מנוע שמייצר 560 כ"ס. "מנוע חשמלי נותן לנו בדיוק את הכוח שאנחנו רוצים אבל בלי הצליל של V12. במקום זה יש משהו אחר שעובד טוב לא פחות בסגמנט היוקרה - דממה" אמר פאלמר. עוד ציין כי לא יהיה הבדל במשקל העצמי של הגרסה החשמלית בהשוואה לגרסה המוכרת בעלת מנוע בנזין.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים