שתף קטע נבחר

"עוקץ האינסטלטורים": התחזו לעובדי ציבור, רימו ועשקו קשישים

כתבי אישום הוגשו נגד שלושה אנשים שניהלו עסק אינסטלציה וניצלו את חולשתם של הקשישים. מיוחסות להם עבירות רבות של מרמה ועושק בנסיבות מחמירות וכן עבירות מס בהיקף של מיליוני שקלים

 

 

נכנסו לבתי הקשישים אחרי שהתחזו לעובדי ציבור. אילוסטרציה (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
נכנסו לבתי הקשישים אחרי שהתחזו לעובדי ציבור. אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

עבירות מרמה ועושק כלפי קשישים בנסיבות מחמירות, התפרצות לבתיהם תוך התחזות לעובדי תאגידי מים, חברת חשמל ועיריות, גניבה, זיוף ושימוש במסמך מזויף. זה כתב האישום שהוגש הבוקר (ד') נגד אושרי אבוטבול (25), שיחד עם אריאל ברוכים (42) ורן לחיאני (30) מואשמים בפרשה שכונתה "עוקץ האינסטלטורים".

 

כתבי האישום הוגשו לבית משפט השלום בתל אביב על ידי עורכי הדין אורנה גלבשטיין, אילן רוטביין ורינת ברנדל מפרקליטות מיסוי וכלכלה. כתב האישום נגד ברוכים ולחיאני מייחס להם עבירות רבות של מרמה ועושק בנסיבות מחמירות כלפי קשישים, וכן עבירות מס בהיקף של מיליוני שקלים. במקביל להגשת כתבי האישום הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרם של ברוכים ואבוטבול עד תום ההליכים.

 

לפי כתבי האישום, ברוכים ולחיאני ניהלו עסק בתחום האינסטלציה המושתת על מרמה מתוחכמת, תוך ניצול חולשתם של לקוחות העסק, רבים מהם קשישים. אבוטבול עבד כקבלן משנה שלהם ופעל עימם בצוותא כדי לגבות כספים וצ'קים מלקוחות העסק במרמה.

 

בנוסף, אבוטבול פרץ מספר רב של פעמים לבתי קשישים תוך יצירת מצגים כוזבים לגבי זהותו כעובד ציבור. הוא התחזה לעובד תאגידי מים, חברת חשמל ועיריות שונות, במטרה לגנוב מהם פריטים יקרי ערך ולקבל מהם במרמה כספים וצ'קים בסכומים של אלפי שקלים.

 

עורך הדין תמיר סננס שמייצג את אושרי אבוטבול מסר בתגובה: "כתב האישום הוגש רק היום, נגיב מיד לאחר שנעיין בחומר הראיות".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
 צילום: shutterstock
אילוסטרציה
צילום: shutterstock
מומלצים