שתף קטע נבחר

דלק קידוחים נערכת לרישום כפול בלונדון ומגייסת את מלקולם הונליין

סגן יו"ר ועידת הנשיאים של הארגונים היהודיים הגדולים בארה"ב, הנחשב לאישיות מוערכת גם בעולם הערבי, מונה לחבר דירקטוריון דלק קידוחים. על רקע העובדה כי בדלק קידוחים בוחנים רישום כפול בבורסה זרה לצד הבורסה הישראלית, הונליין יכול לשמש כשחקן חיזוק

מינוי מפתיע מאוד בתחום האנרגיה האיזורית: מלקולם הונליין, סגן יו"ר ועידת הנשיאים של הארגונים היהודיים הגדולים בארה"ב, מונה אתמול לחבר דירקטוריון דלק קידוחים. 

 

על רקע העובדה כי בדלק קידוחים בוחנים רישום כפול בבורסה זרה לצד הבורסה הישראלית (בלונדון), הונליין יכול לשמש כשחקן חיזוק. דלק קידוחים, מקבוצת דלק שבשליטת יצחק תשובה, שותפה בין היתר במאגרי הגז הטבעי תמר ולוויתן.

מלקולם הונליין (צילום: עמית שאבי "ידיעות אחרונות" ) (צילום: עמית שאבי
מלקולם הונליין(צילום: עמית שאבי "ידיעות אחרונות" )

הונליין הוא אחד המנהיגים הידועים והמרכזיים בקהילה היהודית בארה"ב. הוא נחשב לאישיות מוערכת מאוד לא רק בוושינגטון ובירושלים, אלא גם בעולם הערבי. במשך השנים הוביל הונליין עשרות משלחות של מנהיגים יהודים וערבים למדינות ערב ולמדינות מוסלמיות, כולל למדיניות שאינן מקיימות קשרים דיפלומטים עם ישראל. יש לו קשרים הדוקים בסעודיה, מצרים, טורקיה, מדינות המפרץ, צפון אפריקה ועוד.

 

המינוי של אישיות יהודית אמריקנית מוכרת משתלב היטב בכוונות ובמגעים שמקיימת דלק קידוחים למכירת גז טבעי בצינור לשורה של גורמים באיזור, ובהם טורקיה, מצרים, ירדן, הרשות הפלסטינית ועוד.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים