שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  התרגיל החדש של המשטרה נגד נהגים ממהרים

  נתקלתם בגזיבו מתקפל בצידי הדרכים? זה לא בהכרח מוכר תותים. אגף התנועה החל לצייד את שוטריו בהגנה מפני השמש - ובהסוואה מפני נהגים ממהרים

  למשטרה יש נשק חדש בקרב נהג נהגים ממהרים. הוא לא אלקטרוני, אבל נראה די יעיל. הכירו את הגזיבו נגד מהירות מופרזת.

   

   

  משטרת ישראל החלה לצייד את שוטרי התנועה הפועלים לאכיפת חוקי המהירות בגזיבואים מתקפלים שמשמשים בתפקיד כפול: הגנה מפני השמש הקופחת והסוואה מעיני הנהגים. השוטרים המוסווים אוכפים כך את הנהיגה במהירות המותרת על פי חוק באמצעות מד לייזר. באופן מסורתי משתמשים שוטרי תנועה בשיטות הסוואה שונות, למשל מארב מאחורי שלטי דרך ומתחת לגשרים והסתתרות מאחורי משאיות שחונות בשוליים. בעבר חשף אגף התנועה שנעשה שימוש בביגוד הסוואה שלא היה מבייש יחידה מיוחדת בצה"ל, אך נראה כי בגלי החום הנוכחיים הטכניקה הזו מסוכנת לשוטרים יותר מאשר לנהגים.

   

  ואיפה הניידת עצמה? גיא ברלס מ-iroad.co.il, שתיעד את השוטרים בפעולה, מציין כי כ-500 מטרים אחרי עמדת הגזיבו ממתין שוטר נוסף בניידת. ברגע שהשוטר הראשון "לוכד" באקדח הלייזר נהג שעובר על המהירות המותרת, הוא מדווח בקשר לשוטר שנמצא בהמשך הדרך, וזה מסמן לנהג לעצור. בניגוד למצלמות המהירות הקבועות (פרויקט א3), האכיפה במד הלייזר מחייבת לעצור את נסיעת הנהג ולתת לו דו"ח ידני.

   

  כפי שדיווחנו בעבר, מלבד מדי הלייזר והמצלמות הקבועות כולל מערך מכמונות המהירות המשטרתי רק את מכמונת הדבורה, רדאר לטווח ארוך יחסית המופעל מניידות באזורים דלילי תנועה כמו כביש הערבה, רמת הגולן ועוד. גם שימוש בדבורה מחייב את השוטר לעצור את הנהג במקום ולמסור לו דו"ח. מכמונת הרדאר הוותיקה מולטנובה - שהופעלה בצידי הדרכים במצב אוטומטי, תיעדה את עבירת מהירות, ואז נשלח הדו"ח בדואר - הוצאה בשנה שעברה משירות.

   

  מהמשטרה נמסר כי היא נלחמת לצמצום תאונות הדרכים ולאכיפה מוגברת וממוקדת כנגד עבירות מסכנות חיים וכנגד בריונות בכביש. לשם כך מתבצעות פעילויות אכיפה שונות ומגוונות, הן גלויות והן סמויות: "במהלך התקופה האחרונה בהובלת שוטרי אגף התנועה בוצעו מספר פעילויות כאלו. שוטרי אגף התנועה מתמקמים בנקודות הסוואה בטוחות בכבישים ובנקודות תצפית נוספות ומתצפתים באמצעות אמצעים טכנולוגיים גלויים וסמויים על נהגים. העבירות נצפות ומתועדות בו במקום ובגינן נרשמים דו"חות".

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים